erze nowej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu erze nowej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące erze nowej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Innowacja wg FRANKE

  Innowacja wg FRANKE

  Rozmowa z Markiem Szymańskim, Prezesem Zarządu FRANKE Polska Sp. z o.o., szwajcarskiego  producenta kompleksowego wyposażenia kuchennego

  czytaj więcej

 • Stawiski: Szansa, że Izrael przetrwa, była połowiczna

  Stawiski: Szansa, że Izrael przetrwa, była połowiczna

   Współczesne państwo żydowskie proklamowano dokładnie 70 lat temu – 14 maja 1948 r. „Nowa żydowska republika” otrzymała nazwę Izrael, ale niemal na godziny przed deklaracją niepodległości nazwa nie była jeszcze wybrana. Odwołując się do Biblii, proponowano także nazwę Judea albo Syjon. Spierano się też o religię. Zapisano odwołanie do Opoki Izraela, aby mogli je zaakceptować zarówno Żydzi świeccy, jak i religijni.

  czytaj więcej

 • Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Mamy wolny rynek, ogromną konkurencję i asortyment wszelkiej maści produktów tak szeroki, że nowo budowane supermarkety muszą mieć wielkość lotniskowców, aby to wszystko pomieścić. A mimo to pewne rzeczy od razu kojarzymy z konkretnymi markami. Weźmy takie dżinsy – obecnie produkuje je mniej więcej milion firm na świecie, ale gdy ktoś pyta mnie o pierwsze skojarzenie, odpowiadam bez wahania: Levi’s. Maszynki do golenia? Oczywiście Gillette! Scyzoryk? Rzecz jasna Victorinox, nie ma innego. Gacie do pływania to Speedo, krem – Nivea, sztućce wyłącznie od Gerlacha, pasta do zębów Colgate, jogurt Danona, ketchup Heinza, majonez musi być Kielecki, a piwo z Żywca.

  czytaj więcej

 • Gavin Rae: Gospodarka bez ideologii

  Gavin Rae: Gospodarka bez ideologii

  Po upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła się era globalizacji. Region skupił się na budowaniu gospodarki wolnorynkowej oraz politycznego systemu demokracji liberalnej. Wolny handel i otwarte granice w połączeniu z postępem technologii informatycznych wyraźnie kontrastowały z protekcjonizmem byłego bloku socjalistycznego.

  czytaj więcej

 • Brytyjski poseł: Ustawa o IPN elementem szerszego ataku na historię Holokaustu

  Brytyjski poseł: Ustawa o IPN elementem szerszego ataku na historię Holokaustu

  Brytyjski poseł Partii Pracy Alex Sobel, który jest głównym organizatorem zaplanowanej na 5 czerwca debaty w Izbie Gmin o polskiej ustawie o IPN, ocenił w rozmowie z PAP, że proponowane przepisy są "elementem szerszego ataku na historię Holokaustu".

  czytaj więcej

 • Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  #OwnYourData to hasło, które pojawia się w międzynarodowych mediach coraz częściej. Wszystko za sprawą ruchu społecznego skupionego na walce o „demokratyzację rynku danych” i ochronę prawa do cyfrowej własności. Na tle przedstawianych przez jego liderów koncepcji, RODO wygląda jak zabawa dla amatorów, a wszystko za sprawą nowej technologii oddającej internautom kontrolę nad cyfrowymi informacjami.

  czytaj więcej

 • Komisarz unijna: Facebook wykonał krok, by odzyskać zaufanie użytkowników

  Komisarz unijna: Facebook wykonał krok, by odzyskać zaufanie użytkowników

  Facebook wykonał dziś krok, by odzyskać zaufanie użytkowników; inni powinni podążyć jago śladem – oświadczyła we wtorek unijna komisarz ds. konsumenckich Viera Jourova po wysłuchaniu szefa Facebooka Marka Zuckerberga w Parlamencie Europejskim.

  czytaj więcej

 • Economicus 2018: Znamy laureatów

  Economicus 2018: Znamy laureatów

  Economicus 2018 rozstrzygnięty. Znamy już tytuły najważniejszych i najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych poprzedniego sezonu. Wszystkim nagrodzonym, nominowanym autorom oraz wydawcom gratulujemy. I zaczynamy odliczanie do Economicusa 2019

  czytaj więcej

 • Wiceszef MSZ: Polska jest i musi pozostać członkiem UE - to nie podlega dyskusji

  Wiceszef MSZ: Polska jest i musi pozostać członkiem UE - to nie podlega dyskusji

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii.

  czytaj więcej

 • Polska premiera 3. sezonu serialu „Kraina bezprawia” niebawem na kanale AMC

  Polska premiera 3. sezonu serialu „Kraina bezprawia” niebawem na kanale AMC

  Postapokaliptyczny serial sztuk walki „Kraina bezprawia” (ang. „Into the Badlands”) powróci z 3. sezonem w poniedziałek 18 czerwca o 22:00, wyłącznie na kanale AMC. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o tej samej porze.

  czytaj więcej

 • Czy to koniec ery Rajoya? Hiszpański parlament zagłosuje nad wotum nieufności

  Czy to koniec ery Rajoya? Hiszpański parlament zagłosuje nad wotum nieufności

  Hiszpański parlament zagłosuje w piątek nad wotum nieufności dla premiera Mariano Rajoya w związku z oskarżeniami korupcyjnymi wobec kilkudziesięciu osób powiązanych z rządzącą centroprawicową Partią Ludową (PP) - zadecydował w poniedziałek Kongres Deputowanych.

  czytaj więcej

 • Polska w międzynarodowym programie budowy superkomputerów

  Polska w międzynarodowym programie budowy superkomputerów

  Polska dołącza do międzynarodowej inicjatywy, której celem jest utworzenie europejskiego systemu komputerów dużej mocy obliczeniowej. Deklarację w tej sprawie podpisał szef resortu nauki Jarosław Gowin – poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  czytaj więcej

 • Delegacje obu Korei uzgodniły otwarcie biura łącznikowego w Kaesong

  Delegacje obu Korei uzgodniły otwarcie biura łącznikowego w Kaesong

  Delegacje wysokiego szczebla z obu Korei uzgodniły w piątek "jak najszybsze" otwarcie biura łącznikowego w przygranicznym północnokoreańskim mieście Kaesong, a także grafik dalszych spotkań w celu zacieśnienia dwustronnej współpracy – podała agencja Yonhap.

  czytaj więcej

 • Szczyt G7: Kto przejmie przywództwo światowe po Amerykanach?

  Szczyt G7: Kto przejmie przywództwo światowe po Amerykanach?

  W obliczu stanowiska USA pozostałe kraje G7 muszą zrobić co w ich mocy, by podczas szczytu przywódców grupy w tym tygodniu w Kanadzie ocalić współpracę wielostronną - pisze w czwartek "Financial Times" i zastanawia się, kto może przejąć przywództwo po USA.

  czytaj więcej

 • Robotyzacja nie pozbawi nas zajęcia

  Robotyzacja nie pozbawi nas zajęcia

  W ciągu najbliższych kilkunastu lat zniknąć ma 30 proc. zawodów. Ich zadania przejmą roboty. Naukowcy jednak uspokajają: nie grozi nam masowe bezrobocie, bo rozwój technologiczny spowoduje konieczność powołania do życia nowych specjalności.

  czytaj więcej

 • Niemiecka prasa: G7 przemieniła się w G6

  Niemiecka prasa: G7 przemieniła się w G6

  Na szczycie G7 stało się jasne, że za sprawą głuchego na argumenty Donalda Trumpa USA zrezygnowały z globalnej roli przywódczej i gorzej traktują swych sojuszników niż wrogów, zaś G7 przemieniła się w G6 - ocenia niemiecka prasa w poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Technologia na usługach handlu

  Technologia na usługach handlu

  Ogromne nakłady na inwestycje mają przynieść LPP wzrost przychodów do 10,5 mld zł w 2021 r. z 7 mld zł w ubiegłym roku - taki cel postawiła sobie spółka w strategii rozwoju. Sięga po metody, które oznaczają jakościową rewolucję w branży.

  czytaj więcej

 • Od kontrofensywy do agresywnej ofensywy: Pentagon po cichu wzmacnia obronę przed cyberatakami

  Od kontrofensywy do agresywnej ofensywy: Pentagon po cichu wzmacnia obronę przed cyberatakami

  Pentagon po cichu wzmocnił Dowództwo Cybernetyczne (USCYBERCOM), aby przyjąć bardziej agresywne podejście do obrony kraju przed cyberatakami. Zmiana strategii może zwiększyć ryzyko konfliktu z innymi państwami - pisze w poniedziałek "New York Times".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników