Ery Wojciech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Ery Wojciech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Ery Wojciech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko

  Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko

  Wrzutkami żyją głównie newsy. Szybkie newsy. Internetowe portale, radia. A wrzucają zarówno polityczni spin doktorzy, jak i szeregowi politycy. Oraz służby. Ich pobudki i cele bywają różne. Politykom najczęściej zależy na odwracaniu uwagi od niewygodnych tematów, kompromitowaniu przeciwników lub narzucaniu własnej narracji. Przykrywka, temat zastępczy – oskarżają się nawzajem politycy z prawa i lewa. I mają rację. Bo sami te wrzutki rozprowadzają.

  czytaj więcej

 • Open’er w Gdyni z plejadą gwiazd

  Open’er w Gdyni z plejadą gwiazd

  FESTIWAL | Gdyński Open’er to nie tylko święto muzyki, ale też spektakle teatralne, spotkania literackie i specjalna wystawa

  czytaj więcej

 • Eagles of Death Metal koncertują w Katowicach

  Eagles of Death Metal koncertują w Katowicach

  Tak jak na poprzednich płytach, począwszy od „Peace, Love, Death Metal” z 2004 roku, traktują metal w komediowy sposób i z dystansem do siebie. Co prawda ten żartobliwy ton został nieco przygaszony tragicznymi wydarzeniami z Bataclan, ale o tym, że niezmiennie na koncertach porywają publikę, utwierdzili swoich fanów już w grudniu zeszłego roku, kiedy to podczas paryskiego koncertu zostali zaproszeni na scenę przez zespół U2. Jeszcze przed zamachami zagrali w Polsce, na Open’erze, i to także był porywający występ.

  czytaj więcej

 • Wodecki: Zawsze ważna była świadomość tego, co się robi i żeby nie było wstydu [WYWIAD]

  Wodecki: Zawsze ważna była świadomość tego, co się robi i żeby nie było wstydu [WYWIAD]

  Zbigniew Wodecki zachwyca kolejne pokolenia. Jak zdobyć młodą publikę na największych polskich festiwalach?

  czytaj więcej

 • Koncert Kings of Leon już 8 września w Krakowie

  Koncert Kings of Leon już 8 września w Krakowie

  KONCERT | Kapela trzech braci i ich kuzyna (wszyscy o nazwisku Followill) po raz pierwszy zagra samodzielny koncert (po wizytach na naszych festiwalach Open’er i Orange Warsaw) w najbliższy czwartek w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Amica ruszyła na łowy i dobrze zapłaci za łup

  Amica ruszyła na łowy i dobrze zapłaci za łup

  Przedsiębiorstwo musi dokonać kolejnej akwizycji, by zrealizować ambitny plan finansowy. Trwa poszukiwanie firmy do przejęcia.

  czytaj więcej

 • Festiwale 2017: Open’er, Impact Festival, katowicki Off i inne

  Festiwale 2017: Open’er, Impact Festival, katowicki Off i inne

  FESTIWALE | Większość festiwali muzycznych już ogłosiła swoje największe gwiazdy. Na kilka koncertów bilety zostały wyprzedane. Liczba znakomitych artystów, którzy w ciągu najbliższych miesięcy odwiedzą nasz kraj, może przyprawić fanów występów na żywo o zawrót głowy i znaczne uszczuplenie portfela. Oto krótki przegląd ważniejszych koncertów.

  czytaj więcej

 • Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Tego lata media nie ustawały w spekulacjach o wartości transferu Neymara z Barcelony do PSG. Cena, która pojawiała się w doniesieniach, to 222 mln euro. Rok temu Paul Pogba przeszedł z Juventusu do Manchesteru za 105 mln euro. Komentatorzy, jak co roku, zastanawiają się, czy te kwoty mają jakiekolwiek uzasadnienie. Innym głośnym przejawem tego zjawiska w przestrzeni medialnej było wykupienie w pół godziny biletów na warszawski koncert Eda Sheerana. Koncert odbędzie się za rok.

  czytaj więcej

 • Kurosawa, Szumowska i polski design. Wiosna 2018 w TVP Kultura

  Kurosawa, Szumowska i polski design. Wiosna 2018 w TVP Kultura

  Nowa oprawa, premierowe produkcje dokumentalne i reportażowe, więcej o sztuce użytkowej, nowości filmowe i muzyczne – wiosną 2018 roku TVP Kultura świętuje stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości odświeżoną szatą graficzną i bogatą ofertą programową.

  czytaj więcej

 • Rewolucje pieniądza: od monet i mennic, po karty i kryptowaluty

  Rewolucje pieniądza: od monet i mennic, po karty i kryptowaluty

  Pieniądz nie śpi po to, żeby pracować na zysk. On jest stale czujny, by wyprzedzać nadchodzące czasy, towarzysząc każdej rewolucji, jaką ludzie fundują światu

  czytaj więcej

 • Medialna kultura krzyku: Jakie są granice tradycyjnego dziennikarstwa? [OPINIA]

  Medialna kultura krzyku: Jakie są granice tradycyjnego dziennikarstwa? [OPINIA]

  Chciałem panu powiedzieć, panie Macierewicz, że jest pan kłamcą, przestępcą, w przyszłości stanie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma jakiegokolwiek sensu – słowa Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej”, skierowane do ministra obrony narodowej na konferencji, podczas której był prezentowany tzw. raport techniczny dotyczący katastrofy smoleńskiej, wywołały bardzo gorącą dyskusję wśród dziennikarzy.

  czytaj więcej

 • IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu

  czytaj więcej

 • Właśnie mija 30 lat od premiery "W labiryncie". Jak zmieniły się polskie seriale?

  Właśnie mija 30 lat od premiery "W labiryncie". Jak zmieniły się polskie seriale?

  Mija właśnie 30 lat od premiery pierwszego odcinka „W labiryncie”. Przez ten czas zmieniło się w Polsce wszystko – także seriale.

  czytaj więcej

 • Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowo-zagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Andrzej Korzyński: Nie chciano mnie wydawać, ale moje płyty są hitami [WYWIAD]

  Andrzej Korzyński: Nie chciano mnie wydawać, ale moje płyty są hitami [WYWIAD]

  "W życiu miałem pod górę, nie chciano mnie wydawać, ale moje płyty okazywały się hitami" – powiedział PAP Andrzej Korzyński, autor muzyki do ponad stu filmów i seriali. Właśnie ukazał się album ze ścieżką dźwiękową z serialu "Tulipan" jego autorstwa.

  czytaj więcej

 • Wybory, które mogą odwrócić rozszerzenie Unii Europejskiej

  Wybory, które mogą odwrócić rozszerzenie Unii Europejskiej

  Kończy się era centrowego konsensusu w parlamencie europejskim. Jest prawdopodobne, że po wyborach nowa koalicja zaostrzy stanowisko wobec państw uznanych za łamiące unijne zasady praworządności.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Do wygrania znakomite książki

  [KONKURS] Do wygrania znakomite książki

  Sześć znakomitych historii napisanych przez sześciu świetnych autorów. W najnowszym cyklu konkursowym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu. Przeczytajcie uważnie! 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników