ergonomia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ergonomia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ergonomia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: 500 zł na dziecko przeznaczę na auto

  Bąk: 500 zł na dziecko przeznaczę na auto

  Jak być może słyszeliście, resort infrastruktury chce przywrócić karty rowerowe. Przyznaję szczerze, że początkowo pomysł ten wzbudził we mnie ogromny entuzjazm. Bo mam po dziurki w nosie domorosłych Lance’ów Armstrongów ubranych w kombinezony Durexa, którym wydaje się, że biorą udział w Tour de France. Nie rozumiem, dlaczego ja, by jeździć legalnie samochodem, musiałem najpierw chodzić na kurs i zdawać egzaminy, zaś oni nie potrzebują żadnych zezwoleń. I to nawet wtedy, gdy mają problem z odróżnieniem prawej strony od lewej i dysponują IQ na poziomie brzozy.

  czytaj więcej

 • Bąk: Oto nowy mercedes. Nazywa się lexus

  Bąk: Oto nowy mercedes. Nazywa się lexus

  Jak być może pamiętacie, dwa tygodnie temu w tym miejscu zrównałem z ziemią model Jazz ze skrzynią bezstopniową. I podtrzymuję absolutnie każde gorzkie zdanie wypowiedziane na jego temat. A nawet dodam jeszcze jedno – wersję tę mógłby kupić wyłącznie ktoś głuchy jak pień i energiczny jak kamień. Czyli ktoś, kto już nie żyje. Możecie zatem wyobrazić sobie moje zdziwienie, gdy pani Iwona odpowiadająca w Hondzie za PR zadzwoniła do mnie i – w przeciwieństwie do ludzi z Fiata – nie straszyła spaleniem mi domu, uprowadzeniem dzieci i procesami sądowymi, tylko zaproponowała... kolejny test Jazza.

  czytaj więcej

 • Obniżenie wieku emerytalnego: Nawet 90 proc. uprawnionych skorzysta nie zastanawiając się nad konsekwencjami

  Obniżenie wieku emerytalnego: Nawet 90 proc. uprawnionych skorzysta nie zastanawiając się nad konsekwencjami

  Tylko desperaci przejdą na emeryturę w obniżonym wieku – uważają związkowcy. Pracodawcy ostrzegają, że aktywność zawodową zakończy 90 proc. uprawnionych. W przyszłym tygodniu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikuje stanowisko w sprawie prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego. Zainteresowani będą mieli szansę raz jeszcze rozważyć swoje plany na przyszłość.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kia, przez ciebie dostanę zawału

  Bąk: Kia, przez ciebie dostanę zawału

  Ze zdumieniem obserwuję rozpowszechniającą się w motoryzacyjnym świecie modę na dodawanie do nazw samochodów słowa „sport”. W ten sposób producenci starają się zasugerować wam, że oto stoicie przed niepowtarzalną szansą wyjechania z salonu odpowiednikiem Usaina Bolta – czyli czymś smukłym, bardzo szybkim i niebywale zwinnym.

  czytaj więcej

 • Kuleje wsparcie dla bezpiecznych warunków pracy

  Kuleje wsparcie dla bezpiecznych warunków pracy

  Albo przedsiębiorcy nie wiedzą, jak pozyskać środki na poprawę bezpieczeństwa w zakładzie, albo czekają w długiej kolejce po dofinansowanie. Pomoc dla nich jest niewystarczająca.

  czytaj więcej

 • Jajachim Loew jeździłby volvo

  Jajachim Loew jeździłby volvo

  Trener niemieckiej drużyny w przeszłości przyłapany został na zajadaniu się zawartością własnego nosa, a kilka dni temu na sprawdzaniu, czy w portkach ma wszystko na swoim miejscu oraz czy odpowiednio dobrze to pachnie. Niewątpliwie to postęp. Powinniśmy spodziewać się, że za dwa lata na mundialu zobaczymy go załatwiającego się podczas meczu otwarcia na środku boiska.

  czytaj więcej

 • Pomagamy złapać jakość

  Pomagamy złapać jakość

  Piłka nożna to sport, w którym chodzi o to by strzelić więcej goli niż przeciwnik – to banalne. Ostatnie mecze Legii Warszawa w Lidze Mistrzów pokazały jednak, że bramek padać w spotkaniu może wiele. Jeśli zespół gra słabo w obronie, liczyć może jedynie, że przed porażką uratuje go dobra postawa bramkarza. I to właśnie dla golkiperów Wojciech Małecki stworzył Football Masters – obecnie markę najlepszych rękawic bramkarskich.

  czytaj więcej

 • Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

  czytaj więcej

 • Za pomiary oświetlenia odpowiada zakład pracy, a nie zarządca budynku

  Za pomiary oświetlenia odpowiada zakład pracy, a nie zarządca budynku

  Czy pracodawca będący najemcą pomieszczeń biurowych może scedować na zarządcę budynku obowiązek wykonania pomiarów natężenia oświetlenia?

  czytaj więcej

 • Bąk: Żegnaj, Audi!

  Bąk: Żegnaj, Audi!

   Kiedy facet ma 10 lat, to podkrada ojcu gazety z autami i zaczyna snuć pierwsze motoryzacyjne marzenia. Zaczyna od Mercedesa, który jest synonimem zamożności. Pięć lat później wykrada ojcu świerszczyki i wyobraża sobie, jak wozi dziewczyny z ich rozkładówek porsche albo ferrari.

  czytaj więcej

 • Przepisy bhp do odchudzenia

  Przepisy bhp do odchudzenia

  Komisja kodyfikacyjna ma zracjonalizować zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Swoje propozycje w tym zakresie przedstawią pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Cena schodzi na dalszy plan

  Cena schodzi na dalszy plan

  E-sprzedawcy muszą się nauczyć odpowiadać na potrzeby klientów. W coraz większym stopniu od spełniania ich oczekiwań związanych z szybkością i jakością obsługi będzie zależeć sukces w handlu.

  czytaj więcej

 • Kiedy leczenie na miarę XXI wieku? [DEBATA]

  Kiedy leczenie na miarę XXI wieku? [DEBATA]

  Na jakim etapie są projekty dotyczące e-zdrowia? Ile szpitali jest przygotowanych do wdrożenia elektronicznej dokumentacji? Jak przebiega tworzenie regionalnych platform do wymiany informacji o pacjentach. Między innymi tym kwestiom poświęcona była zorganizowana przez DGP pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia debata „Gdzie jest e-zdrowie? W oczekiwaniu na faktyczną informatyzację systemu lecznictwa”.

  czytaj więcej

 • Bąk: Lukier oblany czekoladą [Lexus LC500]

  Bąk: Lukier oblany czekoladą [Lexus LC500]

  Słyszeliście kiedyś o firmie Xiaomi? Ja też nie. Aż do pewnego sierpniowego dnia, kiedy w ręce wpadł mi ich nowy produkt – Mi6. Na początku myślałem, że trafia mi się możliwość przetestowania radzieckiego śmigłowca transportowego zaprojektowanego przez Michaiła Leontjewicza Mila, ale okazało się, że chodzi o zwykły smartfon.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

  Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

   Grzyby. Wszędzie grzyby. Jak otwieram Facebooka i widzę zdjęcia, które wrzucają znajomi, to odnoszę wrażenie, że w ostatnich tygodniach wszyscy porzucili pracę, domy, rodziny – i poszli w las. Duże i małe, proste i pokrzywione, z trawy i spod krzaka, w siatkach, wiaderkach i koszykach. Do zbiorowego szaleństwa dołączyły się media opisujące historie Józiów, Rysiów i Krystyn oraz znalezionych przez nich okazów, które nie mieszczą się w kadrze normalnego aparatu, więc trzeba im robić ujęcia z odległości paru kilometrów. Witajcie w Rzeczypospolitej Polskiej Grzybowej!

  czytaj więcej

 • Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Już w 2025 r. 4 na 10 Polaków będzie miało ponad 50 lat. Z kolei w 2050 r. 1/3 społeczeństwa będzie mieć więcej niż 65 lat. W dobie starzenia się populacji, seniorzy, nazywani także pokoleniem Silver będą stanowić ważną grupę zawodową. Wymusza to na pracodawcach obowiązek zadbania o potrzeby starszej generacji pracowników, a te nie są mniejsze niż potrzeby Millenialsów czy Zetek. Zachowanie work-life balance, by móc łączyć pracę z rozwijaniem nowych zainteresowań, podnoszeniem kompetencji, opieką nad wnukami czy chęć pracy według elastycznego grafiku to coraz częściej wymieniane przez pracowników 50+ potrzeby. Praca w modelu elastycznym – tak zdaniem Mikomax Smart Office w przyszłości może wyglądać zawodowa rzeczywistość seniorów, jeżeli pracodawcy stworzą pod nią odpowiedni grunt. Jak? Poprzez wdrożenie strategii smart workingu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników