energie naturalne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu energie naturalne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące energie naturalne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szydło: Jestem zaledwie kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę

  Szydło: Jestem zaledwie kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę

  Jestem zaledwie kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę - mówiła premier Beata Szydło odbierając nagrodę Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Podziękowała też Jarosławowi Kaczyńskiemu. "To jego wizja i determinacja zaowocowało zwycięstwami, które odnieśliśmy - dodała.

  czytaj więcej

 • Jak ujmować niskocenny majątek firmowy o wartości nieprzekraczającej 3500 zł

  Jak ujmować niskocenny majątek firmowy o wartości nieprzekraczającej 3500 zł

  Firma nabyła składnik majątku o wartości nieprzekraczającej 3500 zł. Czy należy zaliczyć go do niskocennych środków trwałych? Jeśli tak, to w jaki sposób ująć tego typu operację gospodarczą w księgach rachunkowych?

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

  Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

   - Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać. Ważne, żeby wstawić nogę w drzwi tego pociągu z napisem „elektromobilność”, bo on już rusza i trzeba się na niego załapać - podkreśla Piotr Zaremba, szef projektu ElectroMobility Poland.

  czytaj więcej

 • Węglowe zaplecze nowego bloku Taurona

  Węglowe zaplecze nowego bloku Taurona

  - Rusza decydujący etap inwestycji w kopalni Sobieski w Jaworznie, czyli budowa szybu Grzegorz. To strategiczna inwestycja Taurona Wydobycie, do którego należy kopalnia. Pochłonie ok. 500 mln zł - mówi Łukasz Gębala, wiceprezes ds. ekonomiczno – finansowych w Tauron Wydobycie SA.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Rachunki za prąd wzrosną o 1,5-2 zł miesięcznie od 2021

  Tchórzewski: Rachunki za prąd wzrosną o 1,5-2 zł miesięcznie od 2021

  - Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc, przewiduje minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Sędzia Ignaczewski: Reformę sądownictwa trzeba zacząć od ministerstwa

  Sędzia Ignaczewski: Reformę sądownictwa trzeba zacząć od ministerstwa

  W tej chwili sędziów w resorcie sprawiedliwości jest aż 162. Z politycznego punktu widzenia to ponad dwa razy więcej sędziów do „rozgonienia” niż w Sądzie Najwyższym. Efekt propagandowy byłby więc niezaprzeczalny - wyjaśnia sędzia Jacek Ignaczewski, wydawca Imponderabiliów Sądowych, twórca portalu StandardyPrawa.pl. W 2016 r. przez kilka miesięcy sprawował funkcję dyrektora departamentu strategii w MS, gdzie pracował nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Z resortu odszedł pod koniec maja 2016 r.

  czytaj więcej

 • Wybory w Niemczech: Angela Merkel pozostaje bezalternatywna

  Wybory w Niemczech: Angela Merkel pozostaje bezalternatywna

  Angela Merkel pozostaje bezalternatywna - powiedział PAP publicysta Agaton Koziński. "Coś, co mocno przetasuje niemiecką scenę polityczną, to wynik partii AfD" - dodał. Jego zdaniem to może być trzecia siła w Bundestagu.

  czytaj więcej

 • Wybory w Niemczech 2017: Na Zachodzie bez zmian

  Wybory w Niemczech 2017: Na Zachodzie bez zmian

  Angela Merkel stroni od dogmatów i przyjmuje postulaty konkurencji politycznej za własne. Unika skandali i trudnych decyzji. W mieszczańskiej Republice polityka ciepłej wody w kranie jest w cenie.

  czytaj więcej

 • Euro wyznacza granice Unii Macrona

  Euro wyznacza granice Unii Macrona

  Potrzebujemy silnej i zjednoczonej Europy, której sercem byłaby strefa euro ze skoordynowaną polityką gospodarczą – mówił Emmanuel Macron, podtrzymując swoją wizję reformy UE. Jeśli jednak koalicję w Niemczech będą współtworzyli liberałowie, pomysły francuskiego prezydenta zostaną rozwodnione. Z punktu widzenia Polski to dobrze.

  czytaj więcej

 • Tobiszowski: wydobycie węgla w PGG mniejsze od planu o ok. 900 tys. ton

  Tobiszowski: wydobycie węgla w PGG mniejsze od planu o ok. 900 tys. ton

  Od początku tego roku do końca sierpnia kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) wyprodukowały ponad 17,6 mln ton węgla wobec planu zakładającego wydobycie powyżej 18,5 mln ton - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Wojna pozycyjna trwa. Ile państwa jest potrzebne w gospodarce?

  Godusławski: Wojna pozycyjna trwa. Ile państwa jest potrzebne w gospodarce?

  Politycy nie naprawią rynku, rynek nie zastąpi państwa. Dlatego lepiej się zastanowić, czy nie czas obsadzić aktorów w lepszych rolach, bo zmiana scenariusza staje się faktem.

  czytaj więcej

 • Mech: Polska skorzysta na nowym układzie politycznym w Niemczech

  Mech: Polska skorzysta na nowym układzie politycznym w Niemczech

  Koalicja CDU-SPD prowadziła politykę bardzo niekorzystną dla Polski; dzięki porażce SPD i powrotowi do parlamentu FDP rozsypuje się próba narzucenia Europie francusko-niemieckiego dyktatu i kompletnego zmarginalizowania Polski - mówi PAP ekonomista dr Cezary Mech.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników