
Mniejsi sprzedawcy prądu boją się bankructwa, duzi odbiorcy albo dostają podwyżki, jak np. Boryszew, albo nie mają ofert od sprzedawców, jak np. Volkswagen – dowiedział się DGP
czytaj więcej

13 największych światowych deweloperów morskiej energetyki wiatrowej chce budować z Polską Grupą Energetyczną farmy wiatrowe w polskiej części Bałtyku - podała PGE. Według źródeł PAP zbliżonych do projektu chętni to, m.in. EDPR, Eneco, E.ON, Oersted, ScottishPower Renewables.
czytaj więcej

Bułgarski operator sieci przesyłowo-magazynowej gazu Bułgartransgaz ogłosił w czwartek, że zbuduje przedłużenie gazociągu Turecki Potok przez Bułgarię do Serbii, gdyż uzyskał zadowalającą ofertę od przyszłych nabywców zdolności przesyłowej rurociągu.
czytaj więcej

PKP Energetyka w ciągu trzech lat przeszła ogromną transformację. Spółka równa do światowych standardów na polu organizacyjnym i zarządczym. Skutki tej przemiany doceniają także organizacje certyfikujące najlepsze globalne praktyki HR-owe – PKP Energetyka dołączyła właśnie do grona firm, którym przyznano tytuł: Top Employer Polska 2019. Rozmawiamy z Beatą Górniak, dyrektor HR w PKP Energetyka
czytaj więcej

PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.
czytaj więcej

Ceny paliw na rynku krajowym ustabilizowały się pod koniec stycznia.
Było to możliwe dzięki umocnieniu złotego wobec USD, wynika z komentarza
rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex. Jest szansa na
utrzymanie tej korzystnej sytuacji na początku lutego, a przede
wszystkim na brak podwyżek na stacjach.
czytaj więcej

Urząd Regulacji Energetyki prowadzi 25 postępowań w sprawie cofnięcia koncesji na obrót gazem i energią elektryczną.
czytaj więcej

Faktura za prąd w gospodarstwie domowym rozbita na kilka różnych pozycji miała dać odbiorcy transparentną wiedzę, za co płaci. Tymczasem efekt jest odwrotny.
czytaj więcej

W tym roku katowicki koncern będzie musiał sprowadzić nawet 1 mln ton węgla, choć jest właścicielem trzech kopalń.
czytaj więcej

Spełnił się pesymistyczny scenariusz o spadku
obrotów na Towarowej Giełdzie Energii po wejściu w życie ustawy
prądowej. Zgodnie z naszą prognozą obowiązujące od miesiąca przepisy
zamrażające rachunki za prąd na ubiegłorocznym poziomie wprowadzają
chaos, a brak rozporządzeń do nich pogłębia niepewność na rynku.
czytaj więcej
![Energetyka: Państwo nie może zawiesić rynku bez konsekwencji [OPINIA]](https://g0.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/1798000/1798762-energia-prad-145-107.jpg)
W historii
transformacji rynku energii elektrycznej po 1989 r. nigdy nie było
takiego zamieszania i tak głębokiej ingerencji państwa w jego
funkcjonowanie, jakie wprowadziła uchwalona przez Sejm ustawa cenowa,
która od 1 stycznia zamroziła ceny energii na poziomie z czerwca 2018 r.
Faktem godnym pożałowania jest to, że została ona uchwalona niemalże
jednogłośnie, co wystawia fatalne świadectwo jakości stanowienia prawa
wszystkim ugrupowaniom.
czytaj więcej

Dziś w Łodzi odbędą się rozmowy dotyczące nowej odkrywki węgla brunatnego.
czytaj więcej

Zagraniczni inwestorzy chcący budować w Polsce farmy wiatrowe wpisują w koszty ryzyko zmian regulacji prawnych. – Są za częste – skarżą się.
czytaj więcej

Resort energii kolejny raz próbował pozyskać informacje poufne od podległych mu spółek – ustalił DGP. Wydaje się jednak, że bezskutecznie.
czytaj więcej

Wiosna Roberta Biedronia udostępniła PAP wyliczenia dotyczące kosztów swoich propozycji programowych oraz źródeł przychodów dla budżetu. Według tych wyliczeń na ich sfinansowanie potrzeba ok. 35 mld zł; środki te partia zamierza zdobyć m.in. poprzez likwidację takich instytucji jak IPN, WOT czy PFN.
czytaj więcej

Spółka Prairie Mining poinformowała premiera i prezydenta, że pozwała Polskę w międzynarodowym arbitrażu.
czytaj więcej

Enea, Węglokoks, Lotos, Azoty, KGHM, a od wczoraj także Orlen. Im bliżej wyborów, tym dłuższa lista podejrzewanych o nadużycia byłych menedżerów państwowych spółek. Centralne Biuro
Antykorupcyjne i prokuratura kontynuują serię zatrzymań byłych
menedżerów państwowych spółek. Wczoraj w ich ręce wpadli były prezes
Orlenu Jacek K. i dwóch dyrektorów firmy
czytaj więcej

Po CBA czas na CBŚ. Wczoraj to jego funkcjonariusze dokonywali zatrzymań. M.in. przyszli po Sławomira Z., prezesa PGE Energia Odnawialna.
czytaj więcej

Śląskie Huty Stali, jeden z flagowych planów wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, nie powiódł się. Segment przyniósł wielomilionowe straty – ustalił DGP
czytaj więcej

W piątek i środę przedstawiciele rządu mają tłumaczyć się Komisji Europejskiej z ustawy, która ma zostać znowelizowana w przyszłym tygodniu.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników