empik media

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu empik media. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące empik media.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podróż do kongijskiej puszczy na Brave Festival 2015

  Podróż do kongijskiej puszczy na Brave Festival 2015

  Dwa artystyczne bieguny i dwa olśnienia. Najpierw Kassé Mady Diabaté wraz z genialnym zespołem oczarował publiczność, następnie grupa Ndima przeniosła scenę plenerową z Wrocławia prosto do puszczy w Kongo. Pigmejów AKA można zobaczyć jeszcze dziś

  czytaj więcej

 • Ujemne punkty do lansu, czyli czemu Polacy nie potrafią się chwalić

  Ujemne punkty do lansu, czyli czemu Polacy nie potrafią się chwalić

  O tym, dlaczego nie potrafimy się chwalić i pokazywać swoich dobrych stron. I kto na tym wygrywa. 10 lat wolnej Polski... 15, 20, 25, a i tak jedno się nie zmienia. Polacy zapytani o to, jak się osiąga sukces, uparcie twierdzą, że dzięki znajomościom, kombinowaniu, ostatecznie dzięki szczęściu. Praca, talent, zdolności... nie, w to nie wierzymy. Wciąż nie udało nam się wyzbyć postrzegania sukcesu innych jako dowodu ich nieuczciwości.

  czytaj więcej

 • Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca

  Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca

  Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca w ICE Kraków.

  czytaj więcej

 • Festiwal Ciało/Umysł rusza 30 września

  Festiwal Ciało/Umysł rusza 30 września

  Godzina czystej choreografii, seria niskobudżetowa, opera tańca. Festiwal Ciało/Umysł to niepowtarzalna okazja, żeby poznać to, co dziś jest ważne w tańcu współczesnym. 15. jubileuszowa edycja rusza 30 września. Bilety są już w sprzedaży.

  czytaj więcej

 • IPO dla wybranych

  IPO dla wybranych

  Po kilku miesiącach posuchy na rynku giełdowych ofert publicznych w końcu widać ożywienie. Na mówienie o przełomie jest jednak zdecydowanie za wcześnie. Na warszawskim parkiecie pojawi się dzisiaj pierwsza od czterech miesięcy spółka, której debiut poprzedziła publiczna oferta sprzedaży akcji (IPO). Jest nią biofarmaceutyczna Celon Pharma, która z emisji nowych papierów pozyskała 245 mln zł. Będzie to ósmy w tym roku debiutant na rynku głównym, który starał się o kapitał od inwestorów. Oferta podniesie wartość tegorocznych IPO do nieco ponad 700 mln zł.

  czytaj więcej

 • Już nie tylko myślimy o tym, jak zarobić na chleb, ale też ile wydać na igrzyska

  Już nie tylko myślimy o tym, jak zarobić na chleb, ale też ile wydać na igrzyska

  Nie czytamy książek, ale coraz częściej chodzimy do kina. Narzekamy na ceny płyt, ale co roku słono płacimy za słuchanie muzyki podczas letnich festiwali. Myśleniu, jak zarobić na chleb, towarzyszy myśl, ile wydać na igrzyska

  czytaj więcej

 • Razem w świecie marzeń. "Wróbelek z kości" Zany Fraillon [KONKURS]

  Razem w świecie marzeń. "Wróbelek z kości" Zany Fraillon [KONKURS]

  „Wróbelek z kości” Zany Fraillon – wyjątkowa książka o sile przyjaźni i potędze opowieści - ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K 10 maja 2017 roku. Ta boleśnie aktualna pozycja zaprasza nas do świata uchodźców i wykluczonych, a przecież takich samych jak my – na wolności.

  czytaj więcej

 • James Blunt zaśpiewa w Warszawie. Muzyk promuje album „The Afterlove”

  James Blunt zaśpiewa w Warszawie. Muzyk promuje album „The Afterlove”

  Brytyjski piosenkarz James Blunt w czwartek 22 lutego, a więc w dniu swoich 44. urodzin, rozpoczyna trasę koncertową, promującą jego najnowszy album „The Afterlove”. Wyrusza do Ameryki Południowej, a następnie do Australii, Nowej Zelandii i do Azji. Pierwszy koncert w ramach tournee odbędzie się w stolicy Urugwaju - Montevideo. A już w ramach następnej planowanej trasy - po Europie - 12 maja piosenkarz zaśpiewa w Warszawie.

  czytaj więcej

 • UOKiK: 3 zgody na koncentrację i kary

  UOKiK: 3 zgody na koncentrację i kary

  3 zgody na koncentrację wydał UOKiK w ciągu ostatnich czterech miesięcy. W dwóch decyzjach urząd nałożył na przedsiębiorców kary finansowe. Jedna z nich dotyczyła braku zgłoszenia przejęcia sieci Empik.

  czytaj więcej

 • Bitwa o czytelnika coraz częściej przenosi się do internetu

  Bitwa o czytelnika coraz częściej przenosi się do internetu

  Rzetelna dyskusja o literaturze jest możliwa, ale warto mieć świadomość, że wielu aktorów na scenie krytyki gra role, które są dla nich opłacalne. a określenie „krytyk literacki” brzmi prestiżowo, ale nie do końca wiadomo, kogo opisuje.

  czytaj więcej

 • Premiera albumu „Queen” Nicki Minaj już niebawem. Artystka wystąpi w Łodzi

  Premiera albumu „Queen” Nicki Minaj już niebawem. Artystka wystąpi w Łodzi

  Królowa rapu i krzykliwych stylizacji, Nicki Minaj, w najnowszym projekcie „Queen” już pokazuje to, co lubi odsłaniać najbardziej. Zapowiedź okładki najnowszej płyty, inspirowanej akcentami egipskich stylizacji, podkreśla niewątpliwie odważny styl artystki. Album swoją premierę będzie miał już w sierpniu i to właśnie z tym repertuarem artystka wyruszy w trasę, na mapie której znalazła się także Łódź.

  czytaj więcej

 • Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Rynek jest rozgrzany, bariery wejścia niskie, a perspektywy sukcesu realne. Ceny akcji spółek produkujących gry komputerowe osiągają rekordowe wyceny, a ich twórcy wymieniają udziały za miliony. Ale to tylko jedna strona. Z drugiej są problemy z finansowaniem i lata morderczej pracy, bo tak powstają niezależne produkcje

  czytaj więcej

 • Paulina Przybysz: Lubię spekulacje na temat tego, co właściwie gram

  Paulina Przybysz: Lubię spekulacje na temat tego, co właściwie gram

  –  Każdy projekt i kolejny album były dla mnie jak epoki historyczne - wyznaczyły kolejne etapy w moim, może krótkim, ale jednak dość skomplikowanym życiu. Jednak pierwsza płyta wydana pod moim nazwiskiem wyszła właśnie teraz. Robię coś od początku i buduję nową tożsamość. Czuję, że obrałam jakąś świeżą, nową drogę i to jest ekstra lekkie uczucie! – z Pauliną Przybysz rozmawiamy o zbliżającej się trasie koncertowej, drodze muzycznej i ulubionych artystach.

  czytaj więcej

 • Nasza książkowa patologia: Rynkiem wydawniczym nikt się nie zajął [WYWIAD RIGAMONTI]

  Nasza książkowa patologia: Rynkiem wydawniczym nikt się nie zajął [WYWIAD RIGAMONTI]

  Choć w przyszłym roku będziemy świętować 30-lecie wolnej gospodarki, nikt przez ten czas nie zajął się rynkiem książki. Agresywna polityka rabatowa, promocyjne „opłaty dodatkowe”, upadek księgarstwa, brak porozumień branżowych i przepisów, które chroniłyby interesy wydawców i autorów, to tylko niektóre jego wypaczenia. A przecież od książek zależy poziom cywilizacyjny społeczeństwa – mówi Beata Stasińska, legenda polskiego rynku wydawniczego, twórczyni W.A.B.

  czytaj więcej

 • Państwo ma obronić obywatela. I tyle [OPINIA]

  Państwo ma obronić obywatela. I tyle [OPINIA]

  Od sporów nie uciekniemy, są naturalne. Po to mamy prawo i procedury, by te spory przynajmniej częściowo rozwiązywać.

  czytaj więcej

 • Rynek muzyczny w Polsce: Rośnie siła streamingu, ale wciąż chętnie kupujemy CD i winyle

  Rynek muzyczny w Polsce: Rośnie siła streamingu, ale wciąż chętnie kupujemy CD i winyle

  W Polsce rośnie siła streamingu, ale w przeciwieństwie do wielu innych krajów wciąż chętnie kupujemy płyty CD. Najbardziej lubimy pop i polski hip-hop. "Tradycyjny rynek będzie powoli się kurczył" - przewiduje Zuzanna Cieszkowska z Sony Music Poland.

  czytaj więcej

 • Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Jeśli zamknąć w jednym pokoju dziennikarzy z różnych redakcji – TVP i TVN, „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”, wPolityce.pl i OKO.press itd. – by określili wspólne standardy zawodowe, to zapewne się zgodzą, że informacje powinny być rzetelne. Problem pojawi się jednak przy definiowaniu owej rzetelności. Bo wystarczy poczytać gazety, przejrzeć publikacje w internecie, obejrzeć „Wiadomości” i „Fakty”, by stwierdzić, jak odmiennie można rozumieć to samo pojęcie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników