emisji spółka

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emisji spółka. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emisji spółka.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PGE zmieniła zdanie: Dolna Odra na gaz, nie na węgiel

  PGE zmieniła zdanie: Dolna Odra na gaz, nie na węgiel

  PGE zmieniła zdanie. 500 MW nowych mocy planowanych w elektrowni w Nowym Czarnowie będzie opalane gazem, a nie węglem kamiennym.

  czytaj więcej

 • Dobra zmiana w PGE. Gaz zamiast węgla

  Dobra zmiana w PGE. Gaz zamiast węgla

  500 MW nowych mocy planowanych w elektrowni niedaleko Szczecina będzie opalane gazem, a nie węglem kamiennym. Spółka zmieniła zdanie.

  czytaj więcej

 • Gigant nabiera rozpędu. PZU największą grupą finansową w kraju

  Gigant nabiera rozpędu. PZU największą grupą finansową w kraju

  Grupa PZU uczestniczyła w większości procesów, jakie w ostatnich latach zachodziły na polskim rynku finansowym, związanych z konsolidacją i repolonizacją sektora bankowego. Efekt? Ubezpieczyciel stał się największą grupą finansową w kraju i w regionie.

  czytaj więcej

 • Prezes PKO BP: Czeka nas ostra walka cenowa między bankami państwowymi [WYWIAD]

  Prezes PKO BP: Czeka nas ostra walka cenowa między bankami państwowymi [WYWIAD]

  - Co zrobimy, gdy się okaże, że trzeba podnieść stopy procentowe i raty kredytów pójdą w górę? Można by temu zaradzić, rozwijając na dużą skalę kredyty o stałym oprocentowaniu - zauważa Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

  czytaj więcej

 • Akcjonariusz większościowy, ten to ma przywileje

  Akcjonariusz większościowy, ten to ma przywileje

  Może być parkingiem dla niechcianych aktywów, dostarczycielem zysków, rezerwuarem kapitału, pracodawcą idealnym – to tylko część funkcji, które może spełniać spółka dla posiadacza pakietu kontrolnego.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

  Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

   - Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać. Ważne, żeby wstawić nogę w drzwi tego pociągu z napisem „elektromobilność”, bo on już rusza i trzeba się na niego załapać - podkreśla Piotr Zaremba, szef projektu ElectroMobility Poland.

  czytaj więcej

 • Kolejna odsłona zielonego konfliktu w energetyce

  Kolejna odsłona zielonego konfliktu w energetyce

  Energa uznała 150 umów z farmami wiatrowymi za nieważne. 22 skierowała do sądu, reszcie kontrahentów chce narzucić swoje warunki. Sprawa dotyczy też spółek z grupy PGE.

  czytaj więcej

 • Problemy Modlina: Niewykluczone jest zamknięcie portu

  Problemy Modlina: Niewykluczone jest zamknięcie portu

  Nad lotniskiem zebrały się czarne chmury. Niewykluczone jest zamknięcie portu, bo udziałowcy wciąż nie porozumieli się w sprawie finansowania pilnych inwestycji.

  czytaj więcej

 • Węglowe zaplecze nowego bloku Taurona

  Węglowe zaplecze nowego bloku Taurona

  - Rusza decydujący etap inwestycji w kopalni Sobieski w Jaworznie, czyli budowa szybu Grzegorz. To strategiczna inwestycja Taurona Wydobycie, do którego należy kopalnia. Pochłonie ok. 500 mln zł - mówi Łukasz Gębala, wiceprezes ds. ekonomiczno – finansowych w Tauron Wydobycie SA.

  czytaj więcej

 • Giełda dla mikro, małych i średnich

  Giełda dla mikro, małych i średnich

  Koszty związane z wejściem na rynek papierów wartościowych nie muszą już być barierą dla niewielkich firm. Unijne dofinansowanie może pokryć nawet połowę wydatków koniecznych do przygotowania odpowiedniej dokumentacji

  czytaj więcej

 • Pieniądze, prestiż, wiarygodność

  Pieniądze, prestiż, wiarygodność

  Rozmowa z Łukasz Feldman, członkiem Rady Nadzorczej spółki CWMEDIA, właściciela portalu cda.pl

  czytaj więcej

 • Przyszłość lotniska w Modlinie pod wielkim znakiem zapytania

  Przyszłość lotniska w Modlinie pod wielkim znakiem zapytania

  PPL ostatecznie nie zgodziły się, by port wyemitował obligacje umożliwiające niezbędne remonty.

  czytaj więcej

 • Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

  Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

  Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów.

  czytaj więcej

 • Nabycie obligacji nie jest wydatkiem na cele kulturalne

  Nabycie obligacji nie jest wydatkiem na cele kulturalne

   Fundacja, której celem jest wspieranie produkcji filmów, nie skorzysta ze zwolnienia z podatku, gdy swój dochód przeznaczy na zakup obligacji, choćby wyemitowała je spółka zajmująca się produkcją filmową – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • WIG 20 w górę. Siódma sesja wzrostów Orlenu i Lotosu

  WIG 20 w górę. Siódma sesja wzrostów Orlenu i Lotosu

  WIG 20 zakończył piątkową sesję wzrostem, a mWIG 40 i sWIG 80 zanotowały niewielkie zmiany. Siódmą sesję z rzędu zwyżkowały akcje Orlenu i Lotosu, kolejny raz ustanawiając historyczne maksima. Na szerokim rynku silnie wahały się akcje Cube, by zakończyć sesję mocnym spadkiem.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • Obligacje – alternatywa dla kredytu

  Obligacje – alternatywa dla kredytu

  Niezmiennie najczęściej wykorzystywanym przez polskie przedsiębiorstwa źródłem finansowania działalności i inwestycji jest kredyt. Rośnie jednak grupa firm emitujących papiery dłużne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników