emisję listów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emisję listów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emisję listów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kolejna odsłona zielonego konfliktu w energetyce

  Kolejna odsłona zielonego konfliktu w energetyce

  Energa uznała 150 umów z farmami wiatrowymi za nieważne. 22 skierowała do sądu, reszcie kontrahentów chce narzucić swoje warunki. Sprawa dotyczy też spółek z grupy PGE.

  czytaj więcej

 • Giełda dla mikro, małych i średnich

  Giełda dla mikro, małych i średnich

  Koszty związane z wejściem na rynek papierów wartościowych nie muszą już być barierą dla niewielkich firm. Unijne dofinansowanie może pokryć nawet połowę wydatków koniecznych do przygotowania odpowiedniej dokumentacji

  czytaj więcej

 • Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych, 3-4 października 2017, Warszawa

  Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych, 3-4 października 2017, Warszawa

  Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowaną na dyskusji o finansowaniu i wspieraniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Prawo do ostrzegania SMS-ami

  Prawo do ostrzegania SMS-ami

  Trzeba zmienić przepisy, żeby komunikaty o zagrożeniach rozsyłać na telefony bez aplikacji. Operatorzy telekomunikacyjni nie widzą technicznych przeszkód, by ostrzeżenia o niebezpieczeństwie rozsyłać SMS-ami. Wymaga to jednak zmiany prawa, do czego strona rządowa dopiero dojrzewa.

  czytaj więcej

 • Lokaty już nie tanieją

  Lokaty już nie tanieją

  Po 2,5 roku od ostatniej obniżki stóp procentowych NBP oprocentowanie depozytów przestało spadać. Przeciętne oprocentowanie depozytów terminowych zakładanych w krajowych bankach wynosiło w sierpniu (pełnych nowszych danych nie ma) 1,47 proc. – wynika z informacji Narodowego Banku Polskiego.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Wall Street patrzy na wyniki i podatki, Europa czeka na EBC

  Rynki finansowe: Wall Street patrzy na wyniki i podatki, Europa czeka na EBC

  Przed inwestorami na Wall Street tydzień z bogatym kalendarzem wyników spółek. Rynek czeka czwartkowe posiedzenie EBC, postępy w pracach nad reformą podatkową w USA, nowego szefa Fed i rozwój sytuacji wokół Katalonii. Producenci ropy trzymają się narzuconych kwot ograniczenia wydobycia surowca.

  czytaj więcej

 • Fuzja Pekao i Alioru, czyli łączenie firm o różnym modelu działania

  Fuzja Pekao i Alioru, czyli łączenie firm o różnym modelu działania

  Informacja o możliwej fuzji Pekao i Alioru zmniejszyła wartość rynkową obu podmiotów o ponad 2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Kolorz: Dałbym rządowi czwórkę z plusem

  Kolorz: Dałbym rządowi czwórkę z plusem

  W skali dzisiejszych ocen szkolnych dałbym rządowi mocną czwórkę z plusem – powiedział PAP przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Lider największej struktury związku w kraju krytykuje jednak rząd za likwidację kopalń i stosunek do polityki klimatycznej UE.

  czytaj więcej

 • Banki chcą zatrzymać wyższe raty stałą stopą. Nadzór ma wątpliwości

  Banki chcą zatrzymać wyższe raty stałą stopą. Nadzór ma wątpliwości

   Najdalej za rok stopy procentowe w Polsce zaczną rosnąć. Dla kredytobiorców oznacza to wzrost rat. W przypadku kredytów hipotecznych znaczący. Zdaniem bankowców sposobem na ograniczenie skutków podwyżek oprocentowania byłyby kredyty o stałej stopie.

  czytaj więcej

 • Sierant: Gdy nie wszystko idzie dobrze

  Sierant: Gdy nie wszystko idzie dobrze

  Na początek tygodnia test. Kto to powiedział: „Produkcja rośnie coraz szybciej, inflacja spada, spada bezrobocie, poprawia się rentowność, rośnie optymizm konsumentów. Czy panowie redaktorzy dziwicie się, że również rośnie z tego powodu stopień zdenerwowania opozycji politycznej?”. Podpowiem, że jest to fragment wywiadu udzielonego dla „Sygnałów dnia” w radiowej Jedynce. Żadnych skojarzeń? To dodam, że powiedział to minister finansów. Ale nie Ten.

  czytaj więcej

 • PGE na czarnej liście norweskich inwestorów

  PGE na czarnej liście norweskich inwestorów

  Największy prywatny fundusz emerytalny z aktywami wartymi 80 mld dol. wycofał się z 10 firm inwestujących w węgiel. Sprzedał akcje i zapowiedział, że nie będzie z nimi współpracował.

  czytaj więcej

 • Dwa w jednym

  Dwa w jednym

  Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Wysokosprawna technologia

  Wysokosprawna technologia

  Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • "Observer" o śmierci Polaka w ośrodku deportacyjnym

  "Observer" o śmierci Polaka w ośrodku deportacyjnym

  Gazeta "The Observer" opisała kryzysową sytuację obywateli Unii Europejskiej, którzy są przetrzymywani w brytyjskich ośrodkach deportacyjnych. Śledztwo dziennikarskie wskazuje m.in. na możliwe nieprawidłowości wokół samobójczej śmierci Polaka Marcina G.

  czytaj więcej

 • Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  - Postaram się udowodnić, w pierwszej kolejności sobie, a w drugiej otoczeniu, że się do roli prezesa giełdy nadaję - mówi Marek Dietl.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników