emerytalne zakupy pzu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emerytalne zakupy pzu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emerytalne zakupy pzu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczyć prywatny użytek samochodu służbowego

  Jak rozliczyć prywatny użytek samochodu służbowego

  PROBLEM Jestem pracownikiem zatrudnionym na stanowisku przedstawiciela handlowego i mam przydzielony do stałego użytku samochód służbowy, który wykorzystuję głównie w celach służbowych, a w razie potrzeby także w celach prywatnych, nie ponosząc z tego tytułu odpłatności. Samochód garażuję na własnej posesji. Od stycznia pracodawca potrąca część mojego wynagrodzenia na poczet podatku i składek od rzekomego użytkowania przeze mnie samochodu służbowego w celach prywatnych. Czy ma do tego prawo? W jaki sposób pracodawca powinien ustalić należną mi wartość do wypłaty? Oprócz stałej płacy miesięcznej 5000 zł otrzymuję dodatek stażowy o wartości 500 zł miesięcznie? Wypłata wynagrodzenia jest dokonywana ostatniego dnia miesiąca. Dodatkowo pracodawca potrąca z pensji składkę na pracownicze ubezpieczenie NW (60 zł).

  czytaj więcej

 • PZU chce nabywać kolejne banki. Następna transakcja jeszcze w tym roku

  PZU chce nabywać kolejne banki. Następna transakcja jeszcze w tym roku

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) chce nabywać kolejne banki i konsolidować rynek, budując jeden z pięciu największych podmiotów bankowych na polskim rynku na bazie przejętego Alior Banku. PZU ma nadzieję na kolejny zakup jeszcze w tym roku, poinformował prezes Andrzej Klesyk.

  czytaj więcej

 • Strach z Hellady nie taki dla nas straszny

  Strach z Hellady nie taki dla nas straszny

  Upadek Grecji mógłby zaszkodzić Polsce, o ile silnie osłabiłby złotego

  czytaj więcej

 • Banki dla Polaków. Po co? Jak? Kto za to zapłaci?

  Banki dla Polaków. Po co? Jak? Kto za to zapłaci?

  Po raz kolejny wracamy do pomysłu repolonizacji banków. I znów szukamy odpowiedzi na te same pytania: Po co? Jak? Kto za to zapłaci?

  czytaj więcej

 • PKO i PZU branżowymi liderami

  PKO i PZU branżowymi liderami

  Dla naszych narodowych czempionów w branży finansowej minione osiem lat stało pod znakiem walki o prymat na rynku i zaspokajania finansowych potrzeb państwowego właściciela

  czytaj więcej

 • Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

  Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

  -Za każdym razem, kiedy słucham komentarzy po naszych rankingach, uśmiech rozkwita mi na ustach. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, jak pobieżnie czytamy i jakimi schematami się kierujemy w naszych osądach. Nie inaczej będzie w tym roku. Zapewne padną słowa o kuriozalności zestawienia, niezrozumiałości kryteriów i zadziwiającej kolejności osób na liście. Tak się jednak składa, że od pięciu lat, czyli od kiedy publikujemy rankingi wpływowych w gospodarce, niezmiennie są one subiektywne. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku. Taki mamy ranking! Nieobiektywny - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP.

  czytaj więcej

 • Belka: Złoty się osłabia, bo inwestorzy czekają na podwyżkę stóp w USA

  Belka: Złoty się osłabia, bo inwestorzy czekają na podwyżkę stóp w USA

  Złoty się osłabia, bowiem inwestorzy czekają na podwyżkę stóp w USA i tam lokują swój kapitał - wyjaśnił w poniedziałek prezes NBP Marek Belka. Jego zdaniem znaczenie - ale mniejsze - ma też sytuacja wewnętrzna w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jarosław Kaczyński: Nie mamy planu podwyższenia podatków

  Jarosław Kaczyński: Nie mamy planu podwyższenia podatków

  Nie mamy żadnego planu podwyższenia podatków - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Na pewno nie chcemy uderzać w przedsiębiorców, wręcz przeciwnie, chcemy ich zachęcić do inwestycji i innowacyjności" - dodaje.

  czytaj więcej

 • Gigant nabiera rozpędu. PZU największą grupą finansową w kraju

  Gigant nabiera rozpędu. PZU największą grupą finansową w kraju

  Grupa PZU uczestniczyła w większości procesów, jakie w ostatnich latach zachodziły na polskim rynku finansowym, związanych z konsolidacją i repolonizacją sektora bankowego. Efekt? Ubezpieczyciel stał się największą grupą finansową w kraju i w regionie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników