elewacji frontowej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elewacji frontowej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elewacji frontowej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W Warszawie otwarto najwęższy dom na świecie - w najszerszym miejscu ma 152 cm

  W Warszawie otwarto najwęższy dom na świecie - w najszerszym miejscu ma 152 cm

  Najwęższy dom na świecie otwarto w sobotę na rogu Chłodnej i Żelaznej w Warszawie. W Domu Kereta - od nazwiska izraelskiego pisarza - będą mieszkać zapraszani do Warszawy artyści. Dom - instalację artystyczną - przygotował architekt Jakub Szczęsny.

  czytaj więcej

 • Decyzja o warunkach zabudowy: Na ile gmina może zmienić twój wymarzony dom?

  Decyzja o warunkach zabudowy: Na ile gmina może zmienić twój wymarzony dom?

  Planując budowę nieruchomości musimy przejść prawdziwa „ścieżkę zdrowia”, zbierając wiele niezbędnych do tego dokumentów. Jednym z nich jest decyzja o warunkach zabudowy (w gminach, w których nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Bez takiej decyzji pozwolenia na budowę nie otrzymamy.

  czytaj więcej

 • Administracyjna granica nie narusza zasady kontynuacji funkcji

  Administracyjna granica nie narusza zasady kontynuacji funkcji

  Wymogiem związanym z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy jest zachowanie zasad kontynuacji funkcji i bliskiego sąsiedztwa. Jak restrykcyjnie te zasady muszą być interpretowane? Czy organ może dopuścić zabudowę trochę odmienną względem otoczenia? Jeżeli tak, to na jakich zasadach? Jak do stosowania tych zasad mają się określane w decyzji parametry nowej zabudowy?

  czytaj więcej

 • Bez planu zagospodawania przestrzeni nie znaczy dowolnie

  Bez planu zagospodawania przestrzeni nie znaczy dowolnie

  Przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy jedną z najważniejszych, wymagających zweryfikowania przesłanek jest zachowanie zasad kontynuacji funkcji i bliskiego sąsiedztwa. By ustrzec się kosztownych błędów, trzeba znać nie tylko przepisy, lecz także bogate orzecznictwo.

  czytaj więcej

 • Uczestnicy lipcowych protestów na celowniku policji

  Uczestnicy lipcowych protestów na celowniku policji

  Ponad 52 tys. zł – to łączny koszt napraw, których sądy muszą dokonać po tym, jak w lipcu na ich terenie doszło do protestów przeciwko procedowanym wówczas przez parlament projektom ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Przede wszystkim miało to związek z zanieczyszczeniem mienia poprzez zalanie stearyną (uczestnicy akcji palili świece).

  czytaj więcej

 • Zmiana decyzji o warunkach zabudowy. Jak ją uzyskać?

  Zmiana decyzji o warunkach zabudowy. Jak ją uzyskać?

  Zmiana decyzji o warunkach zabudowy możliwa jest wówczas, gdy np. jest ona wadliwa albo znacząco zmieniają się charakter i cechy inwestycji, która ma powstać. W toku postępowania administracyjnego urząd przede wszystkim sprawdzi, czy dla danej lokalizacji nie uchwalono planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego i jeśli takowy jest - to czy jego postanowienia nie są sprzeczne z wnioskowaną zmianą decyzji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników