elementy biznes planu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elementy biznes planu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elementy biznes planu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szef PFR Paweł Borys: W pierwszym półroczu 2017 r. osiągnęliśmy 290 mln zysku netto [WYWIAD]

  Szef PFR Paweł Borys: W pierwszym półroczu 2017 r. osiągnęliśmy 290 mln zysku netto [WYWIAD]

  Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) w pierwszym półroczu 2017 roku osiągnął 290 mln zysku netto; dla porównania nasz poprzednik - Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) - miał wynik w granicach 30 mln zł rocznie - mówi PAP prezes PFR Paweł Borys.

  czytaj więcej

 • Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Dyskryminują, nie szanują symboli narodowych i religijnych. Nad Wisłą rośnie liczba firm, które muszą sobie radzić z kryzysem wizerunkowym. I to takim, które same wywołały. Tak jak Maspex z Tigerem.

  czytaj więcej

 • Obecny dyrektor departamentu VAT w MF w przeszłości twierdził, że sankcje nie są konieczne

  Obecny dyrektor departamentu VAT w MF w przeszłości twierdził, że sankcje nie są konieczne

  Przykład dzisiejszego dyrektora ds. VAT w resorcie finansów pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniło się myślenie o szczelności systemu podatkowego.

  czytaj więcej

 • Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Morawiecki – jak każdy współczesny polityk – funkcjonuje w specyficznym (i do pewnego stopnia niszczącym) świecie olbrzymiej polaryzacji. Działa to tak: z jednej strony ma bezkrytycznych pochlebców. Media prawicowe od TVP i „Gazety Polskiej” po „Sieci” otaczają go niemal bałwochwalczym kultem. Syn lidera Solidarności Walczącej jest dla nich spełnieniem snu o „nowym Eugeniuszu Kwiatkowskim”, który zbuduje im „Gdynię na miarę XXI wieku”. Zachodzi tu proces swoistej technokratyzacji. Publicyści polskiej prawicy gospodarką specjalnie się nie interesują. Ich grzeją tematy historyczne, ideologiczne albo dotyczące czystej technologii walki politycznej. A skoro tak, to w naturalny sposób oddają „tę całą skomplikowaną ekonomię” w ręce „fachowca”, który będzie wiedział, co i jak trzeba z nią robić. Do tej roli wybrany został właśnie Morawiecki. Efekt jest taki, że gdy wicepremier komunikuje się z prawicową opinią publiczną, to nie trafia zazwyczaj na żaden intelektualny opór. Ach, więc wybuduje nam pan lotnisko i fabrykę dronów oraz przyciągnie miliardy nowych inwestycji. Jakież to ciekawe!

  czytaj więcej

 • Rząd chce sukcesu? Musi być elastyczny

  Rząd chce sukcesu? Musi być elastyczny

  Wśród prywatnych inwestorów nie ma wielu chętnych do budowania tanich czynszówek na państwowych gruntach.

  czytaj więcej

 • Więcej informatyki i konwojów, mniej biurokracji w akcyzie

  Więcej informatyki i konwojów, mniej biurokracji w akcyzie

   Dokumenty elektroniczne zastąpią papierowe, naczelnicy urzędów będą mogli zarządzić konwojowanie wyrobów akcyzowych do granicy Polski. Takie mają być skutki kolejnych zmian w ustawie o podatku akcyzowym.

  czytaj więcej

 • Elektroniczna droga do restrukturyzacji. MS zmieni zasady

  Elektroniczna droga do restrukturyzacji. MS zmieni zasady

  Publikowanie ogłoszeń dotyczących postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym niczemu nie służy. Naraża ludzi jedynie na niepotrzebne koszty. Do takich wniosków doszło Ministerstwo Sprawiedliwości. W efekcie zbędne jego zdaniem obowiązki zlikwiduje. A niemal wszystko, co związane z upadłością, obywatel załatwi za pomocą myszki, a nie sterty papierów i długopisu.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

  Zaremba: Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać

   - Rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku lat, aby się rozruszać. Ważne, żeby wstawić nogę w drzwi tego pociągu z napisem „elektromobilność”, bo on już rusza i trzeba się na niego załapać - podkreśla Piotr Zaremba, szef projektu ElectroMobility Poland.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski o reparacjach od Niemiec: Potrzebna będzie decyzja daleko wykraczająca poza MSZ [WYWIAD]

  Waszczykowski o reparacjach od Niemiec: Potrzebna będzie decyzja daleko wykraczająca poza MSZ [WYWIAD]

  Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla PAP zaznaczył, że w sprawie reparacji wojennych od Niemiec potrzebna będzie decyzja "daleko wykraczająca poza MSZ". Zapowiedział też, że jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ będziemy zajmować się światowymi konfliktami, w tym konfliktem rosyjsko-ukraińskim.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda spotka się w USA z funduszami private equity oraz bankami inwestycyjnymi. I spróbuje je zachęcić do zaangażowania w Polsce. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna jutro wizytę w USA, podczas której weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To niejedyny punkt trzydniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

  czytaj więcej

 • Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Prezes Getin Noble Banku: Nie musimy malować trawy na zielono

  Wprowadzić bank do ścisłej czołówki naszej bankowości – taki dostałem mandat od akcjonariusza - powiedział w wywiadzie dal DGP Artur Klimczak prezesem Getin Noble Banku.

  czytaj więcej

 • Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  To było tak. Był czas dogrywek na giełdzie. Kto młody, ten nie wie, czym dogrywka była. A kto wie, ten niemłody. Raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy na rynku się coś działo, udawałem się do pobliskiego biura maklerskiego. Raz w czasie dogrywki okazało się, że notowania spółki Espebepe spadły przy nadwyżce sprzedaży. Była to spółka budowlana ze Szczecina, o której mało kto teraz pamięta, ponieważ zbankrutowała w 2003 r. I kiedy się zastanawialiśmy z kolegą (działanie w porozumieniu?), czy kupić ich akcje, bo poprzedniego dnia informowali o wygranym przetargu na budowę mostu, ktoś z tyłu szepnął do mnie: „Niech pan tego nie robi”. Po dogrywce usłyszałem: „Pracuję w jednym z Mostostali. Też chcieliśmy budować ten most. Ale Espebepe nas przebiło. Dowiedzieliśmy się, jaką zaproponowali cenę. Tego nie da się za tyle zbudować”.

  czytaj więcej

 • Nieprecyzyjne informacje w przetargu nie uwolnią od kary umownej

  Nieprecyzyjne informacje w przetargu nie uwolnią od kary umownej

  Gmina pozwała mnie do sądu o 20 tys. zł, ponieważ nie rozpocząłem działalności produkcyjnej w ciągu dwóch lat od zakupu działki. Nieruchomość nabyłem 5 lipca 2015 r., w akcie notarialnym jest wzmianka o karze umownej wynoszącej 20 proc. ceny sprzedaży. Do kupna przygotowywałem się dwa lata, ale w dokumentach przetargowych nie było informacji o braku przyłączy energii, tylko ogólna, że teren jest uzbrojony i wcześniej był tam inny zakład. Do dziś przyłącza nie wykonałem, bo zabrakło mi środków, ale wszystkie prace dostosowawcze są ukończone. Czy w takiej sytuacji roszczenia gminy są słuszne?

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Pracownicze programy kapitałowe od 2019 roku

  Morawiecki: Pracownicze programy kapitałowe od 2019 roku

  Wprowadzenie pracowniczych programów kapitałowych (PPK), będących elementem III filara w systemie emerytalnym, może nastąpić od 2019 roku - mówił we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że może to wprowadzić na rynek dodatkowych kilkanaście miliardów złotych.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Musimy pracować na własny cud gospodarczy

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Musimy pracować na własny cud gospodarczy

  Recept na boom gospodarczy z ostatnich 60 lat nie można po prostu przenieść do naszego kraju. Korea Południowa miała cud na rzeką Han. Niemcy – Wirtschaftswunder. Hiszpania – El Milagro espanol. Do tej listy można dołożyć gwałtowny rozwój Kraju Kwitnącej Wiśni czy Tajwanu.

  czytaj więcej

 • Samorządy potrzebują inteligentnych specjalizacji, ale zawiązać współpracę nie jest łatwo

  Samorządy potrzebują inteligentnych specjalizacji, ale zawiązać współpracę nie jest łatwo

  W gospodarce globalnej regiony konkurują między sobą, projektując i wdrażając coraz skuteczniejsze podejścia do zarządzania innowacjami. Ze względu na ograniczone środki potrzebna jest koncentracja instrumentów wsparcia na tych obszarach, które mają największy potencjał gospodarczego zwrotu z inwestycji. Takie właśnie podejście, wymagające koncentracji na największych potencjałach, przyjęła Komisja Europejska w komunikacie „EUROPA 2020, Strategia na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”, zobowiązując europejskie regiony do mądrego inwestowania środków rozwojowych.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Nie ma możliwości zbudowania nowoczesnej gospodarki bez aktywnej polityki państwowej – to wniosek z redakcyjnej debaty pt. „Wspomagana rewolucja – polska przedsiębiorczość wobec wyzwań współczesności”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników