elektronicznym nadzorem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elektronicznym nadzorem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elektronicznym nadzorem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dziedzic: Pakiet przewozowy będzie rozszerzany

  Dziedzic: Pakiet przewozowy będzie rozszerzany

  - Olej rzepakowy również zostanie objęty pakietem. Liczymy, że najpóźniej do końca roku uda się przeprowadzić odpowiednie zmiany w przepisach - zapewnia Piotr Dziedzic, dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów. 

  czytaj więcej

 • Internet w każdej szkole? Będzie superoperator do cyfryzacji szkół

  Internet w każdej szkole? Będzie superoperator do cyfryzacji szkół

  Pomysł na internet dla każdej placówki oświatowej ogólnie podoba się przedsiębiorcom. Kwestionują to, że ma nim odgórnie zarządzać państwowa agenda.

  czytaj więcej

 • Pracownik pod kontrolą: Pracodawca będzie mógł pozyskiwać dane biometryczne

  Pracownik pod kontrolą: Pracodawca będzie mógł pozyskiwać dane biometryczne

  Pracodawcy będą mogli pozyskiwać dane biometryczne zatrudnionych. Przy okazji tych zmian należałoby szerzej uregulować zasady nadzoru nad załogą.

  czytaj więcej

 • System ERP - innowacje w pracy prawnika

  System ERP - innowacje w pracy prawnika

  System ERP (Enterprise Resource Planning) to kompleksowe narzędzie informatyczne wspierające zarządzanie organizacją. Choć kluczowe obszary tego typu oprogramowania, takie jak planowanie produkcji czy usprawnienie gospodarki magazynowej to zagadnienia raczej trudne do skojarzenia z zawodem prawnika, okazuje się, że aplikacje ERP mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w tej branży. Ostatecznie zarządzanie kancelarią prawną również opiera się na efektywnej alokacji zasobów. W dodatku tych najbardziej wartościowych – kapitału ludzkiego i know-how. W jaki sposób zatem środowisko informatyczne, dotychczas kojarzone głównie z produkcją czy handlem, może usprawnić pracę kancelarii?

  czytaj więcej

 • Pełzający zamach PiS na internet. Urzędnicy już dziś kontrolują sieć

  Pełzający zamach PiS na internet. Urzędnicy już dziś kontrolują sieć

  Nieprawdą jest, że PiS planuje podporządkować sobie internet. To się już dzieje. Sama Anna Streżyńska w lipcu 2016 r. jedno z rozwiązań, które weszło następnie w życie, uznała za „ingerujące głęboko w prywatność oraz neutralność internetu”.

  czytaj więcej

 • Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Odpowiednio wcześniej zaplanowany spis to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Można dzięki temu skrócić całą pracochłonną procedurę. W tym roku warto też się zastanowić nad podziałem dotychczasowej całościowej instrukcji na zestawy

  czytaj więcej

 • Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Mijają dwa miesiące od ataku Petya, który pokazał, jak bardzo podatne na cyberzagrożenia są także polskie instytucje. Wcześniej był atak na Komisję Nadzoru Finansowego i bardzo groźny ransomware WannaCry, który trochę szczęśliwie ominął nasz kraj. O zagrożeniach i sposobach obrony przed cyberatakami dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

  czytaj więcej

 • Kontrola korespondencji służbowej do uregulowania

  Kontrola korespondencji służbowej do uregulowania

  W ciągu najbliższych tygodni resort cyfryzacji ma przedstawić projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Zapowiada, że przepisy te umożliwią m.in. pozyskiwanie danych biometrycznych od pracowników (za ich zgodą). Eksperci postulują, aby przy okazji tych zmian ustawodawca uregulował też zasady korzystania z poczty elektronicznej w miejscu pracy. Ich zdaniem to konieczność, bo coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki za pośrednictwem e-maili, a zatrudniający nie może ich kontrolować bez obaw o ewentualne naruszenie dóbr osobistych.

  czytaj więcej

 • Będzie zmiana przepisu karnego w prawie farmaceutycznym

  Będzie zmiana przepisu karnego w prawie farmaceutycznym

  Będzie kolejna nowelizacja prawa farmaceutycznego. Po tekstach DGP resort zdrowia przyznaje, że trzeba zmienić przepis karny ustawy.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenia: Zagraniczny elektrokłopot

  Ubezpieczenia: Zagraniczny elektrokłopot

  Połajanka rzecznika finansowego za polisy sprzętu elektronicznego podziałała, ale tylko na krajowych ubezpieczycieli. Po latach nieustannego wzrostu Biuro Rzecznika Finansowego (dawniej: Rzecznika Ubezpieczonych) odnotowało spadek skarg na ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. W I półroczu 2017 r. było ich 291 wobec 311 rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • Giełda dla mikro, małych i średnich

  Giełda dla mikro, małych i średnich

  Koszty związane z wejściem na rynek papierów wartościowych nie muszą już być barierą dla niewielkich firm. Unijne dofinansowanie może pokryć nawet połowę wydatków koniecznych do przygotowania odpowiedniej dokumentacji

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Dokręcanie śruby wytwórcom produktów kosmetycznych

  Dokręcanie śruby wytwórcom produktów kosmetycznych

  - Obowiązki przewidziane w projekcie ustawy nie powinny być dla przedsiębiorców zaskoczeniem. Wiele zasad wynika z obowiązującego od 2013 r. unijnego rozporządzenia, którego przepisy stosujemy bezpośrednio - wyjaśnia dr Daria Wierzbińska, radca prawny w kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

  czytaj więcej

 • Wszystkie służby III RP

  Wszystkie służby III RP

  Dwie agencje specjalne zamiast jednej? Nowe ministerstwo ds. bezpieczeństwa państwa? PiS – oprócz poważnych zmian w sądownictwie oraz wzięcia się za media – przymierza się do zreformowania służb specjalnych

  czytaj więcej

 • Czubkowska: Odbić się od Macierewicza

  Czubkowska: Odbić się od Macierewicza

  Okrojenie resortu cyfryzacji z cyberbezpieczeństwa można uznać za polityczny skok na aktywa Anny Streżyńskiej. Paradoksalnie może na tym skorzystać.

  czytaj więcej

 • Woś: Akcja policji w siedzibach organizacji kobiecych związana z działalnością Marzeny K.

  Woś: Akcja policji w siedzibach organizacji kobiecych związana z działalnością Marzeny K.

  Akcja policji w siedzibach organizacji kobiecych jest związana z działalnością b. urzędniczki resortu sprawiedliwości Marzeny K., która nadzorowała od 2012 r m.in. Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników