elektroniczny zapis

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elektroniczny zapis. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elektroniczny zapis.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • System ERP - innowacje w pracy prawnika

  System ERP - innowacje w pracy prawnika

  System ERP (Enterprise Resource Planning) to kompleksowe narzędzie informatyczne wspierające zarządzanie organizacją. Choć kluczowe obszary tego typu oprogramowania, takie jak planowanie produkcji czy usprawnienie gospodarki magazynowej to zagadnienia raczej trudne do skojarzenia z zawodem prawnika, okazuje się, że aplikacje ERP mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w tej branży. Ostatecznie zarządzanie kancelarią prawną również opiera się na efektywnej alokacji zasobów. W dodatku tych najbardziej wartościowych – kapitału ludzkiego i know-how. W jaki sposób zatem środowisko informatyczne, dotychczas kojarzone głównie z produkcją czy handlem, może usprawnić pracę kancelarii?

  czytaj więcej

 • Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Odpowiednio wcześniej zaplanowany spis to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Można dzięki temu skrócić całą pracochłonną procedurę. W tym roku warto też się zastanowić nad podziałem dotychczasowej całościowej instrukcji na zestawy

  czytaj więcej

 • Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Mijają dwa miesiące od ataku Petya, który pokazał, jak bardzo podatne na cyberzagrożenia są także polskie instytucje. Wcześniej był atak na Komisję Nadzoru Finansowego i bardzo groźny ransomware WannaCry, który trochę szczęśliwie ominął nasz kraj. O zagrożeniach i sposobach obrony przed cyberatakami dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

  czytaj więcej

 • Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

  Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

   Od 1 października br. wejdą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Dzięki nowym regulacjom wiele osób zyska możliwość wcześniejszego zakończenia pracy.

  czytaj więcej

 • E-zdrowie na SOR-ze. Kolejny zawał systemu

  E-zdrowie na SOR-ze. Kolejny zawał systemu

  Choć czasu na informatyzację usług zdrowotnych jest coraz mniej, to kolejny przetarg znowu ma poślizg. Eksperci uważają, że zamówienie zostało źle przygotowane.

  czytaj więcej

 • Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  PROBLEM: Ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U. poz. 1567) wejdzie w życie 23 września 2017 r. Wpłynie ona przede wszystkim na obowiązki podmiotów korzystających z urządzeń działających przy użyciu freonów. Są one czynnikami chłodniczymi w wielu urządzeniach i systemach wymagających obniżonych temperatur, m.in. w klimatyzatorach, centralach klimatyzacyjnych, chłodniach, lodówkach, pompach ciepła, magazynach niskotemperaturowych itp.

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy śledzeni wirtualnie

  Cudzoziemcy śledzeni wirtualnie

  Ministerstwo Pracy postanowiło stworzyć system, który ma usprawnić rejestrowanie przyjezdnych, wydawanie zgód na zatrudnienie czy przedłużenie pobytu, bo tradycyjne rozwiązania są niewystarczające.

  czytaj więcej

 • Śliż: Chcemy jak najszybciej zabronić sprzedaży kas z rolką papierową

  Śliż: Chcemy jak najszybciej zabronić sprzedaży kas z rolką papierową

  Stacje benzynowe oraz podmioty świadczące usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne będą musiały kupić nowe urządzenia już od 1 stycznia 2019 r. Skorzystają jednak z nowej ulgi na zakup kasy w wysokości 1000 zł - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Kiedy niszczyć kwity, czyli bałagan w archiwach płatników

  Kiedy niszczyć kwity, czyli bałagan w archiwach płatników

  Po 10 latach od odejścia z firmy pracownicy będą mogli odebrać swoje dokumenty związane z zatrudnieniem. Dłużej nie będą przechowywane. Pracodawcy ostrzegają, że nikt o tak odległym terminie nie będzie pamiętał.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Co dała reforma KAS? Banaś: Uczciwi podatnicy nie mają podstaw do obaw [WYWIAD]

  Co dała reforma KAS? Banaś: Uczciwi podatnicy nie mają podstaw do obaw [WYWIAD]

  - Utworzenie KAS spowodowało, że mamy skumulowane w jednym ręku wszystkie informacje, które jeszcze nie tak dawno temu były w różnych służbach. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić szybką analizę ryzyka. Wcześniej tego nie było - mówi w wywiadzie dla DGP Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów.

  czytaj więcej

 • Zobacz, jakie są obowiązki pracownika z zakresu bhp

  Zobacz, jakie są obowiązki pracownika z zakresu bhp

  Do obowiązków pracownika z zakresu bhp należy udział w szkoleniach i poddawanie się egzaminom, a także wykonywanie wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich.

  czytaj więcej

 • Ubera czeka jazda pod górkę. Pośrednika dobiją nowe przepisy?

  Ubera czeka jazda pod górkę. Pośrednika dobiją nowe przepisy?

  Polska jest dla giganta z San Francisco trzecim rynkiem w Europie. Ale szanse na to, że firmie uda się dostosować do nowych przepisów, są niewielkie.

  czytaj więcej

 • Nowe zasady sporządzania sprawozdań z realizacji świadczeń

  Nowe zasady sporządzania sprawozdań z realizacji świadczeń

  Wzory druków, na których gminy przekazują informacje o przyznanych świadczeniach rodzinnych, z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz 500 zł na dziecko, będą udostępniane przez resort rodziny drogą elektroniczną.

  czytaj więcej

 • Bruksela zamierza uderzyć w przestępców wyłudzających VAT

  Bruksela zamierza uderzyć w przestępców wyłudzających VAT

  Polska firma, która sprzeda towar do Niemiec, rozliczy podatek w naszym kraju, ale według zagranicznej stawki. Taki będzie najważniejszy skutek reformy zaproponowanej wczoraj przez Komisję Europejską.

  czytaj więcej

 • W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  Jest w nim część poświęcona spisowi środków trwałych, ale nie można na niej poprzestać, bo niestety brakuje w niej szczegółowych rozwiązań. Dlatego cenne są doświadczenia z lat poprzednich, o ile nie są błędne.

  czytaj więcej

 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • KRD: Zmniejsza się liczba rodziców niepłacących alimentów

  KRD: Zmniejsza się liczba rodziców niepłacących alimentów

  Po czterech miesiącach obowiązywania nowych przepisów dot. alimentów wyraźnie zmniejszyła się liczba niepłacących rodziców, którzy trafiają do Krajowego Rejestru Długów - np. w marcu wpisano blisko 2,5 tys. nowych dłużników alimentacyjnych, a we wrześniu - niespełna 600.

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • Macierewicz: Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji

  Macierewicz: Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji

  Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników