elektroniczny terminal pos

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elektroniczny terminal pos. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elektroniczny terminal pos.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Aplikacje mobilne: czas wyrzucić karty płatnicze do kosza? Tak, ale raczej w Warszawie

  Aplikacje mobilne: czas wyrzucić karty płatnicze do kosza? Tak, ale raczej w Warszawie

  Liczba aplikacji mobilnych, którymi możemy płacić, rośnie z dnia na dzień. Eksperci wieszczą nie tylko koniec kart, ale i gotówki? Czy bez plastiku i banknotów NBP da się dziś przeżyć dzień? Sprawdźmy to na przykładzie zwykłego Kowalskiego. Niestety, nie będzie to jego najłatwiejszy dzień w życiu.

  czytaj więcej

 • Płatności mobilne: Ingenico i Orange wprowadzą terminale biometryczne?

  Płatności mobilne: Ingenico i Orange wprowadzą terminale biometryczne?

  Akceptacja płatności smartfonami, biometria czyli innowacyjne płatności na odcisk palca, plany współpracy z wiodącymi sieciami handlowymi. Oto propozycje francuskiego dostawcy rozwiązań płatniczych, Ingenico. Firma chce do 2014 roku obsługiwać połowę terminali płatniczych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Getin oficjalnie ruszył z Getin Point – nowa era w polskiej bankowości czy prosta oszczędność?

  Getin oficjalnie ruszył z Getin Point – nowa era w polskiej bankowości czy prosta oszczędność?

  Getin Bank uruchamia pierwszy na rynku samoobsługowy oddział Getin Point. Klienci zyskują dostęp do szerokiej oferty usług, dotychczas realizowanych wyłącznie w tradycyjnych placówkach bankowych lub bankowości elektronicznej. Czy będą chcieli z tego korzystać?

  czytaj więcej

 • Nadchodzą bankomaty zbliżeniowe: Koniec z "połykaniem" kart przez urządzenie lub kopiowaniem przez przestępców

  Nadchodzą bankomaty zbliżeniowe: Koniec z "połykaniem" kart przez urządzenie lub kopiowaniem przez przestępców

  Nasz sektor finansowy stawia na nowoczesne technologie. Po bezstykowych płatnościach w sklepach, w których jesteśmy europejskim liderem, teraz przyszła kolej na zbliżeniowe wypłaty pieniędzy

  czytaj więcej

 • Kto wygra Mistrzostwa Świata w Brazylii? Cyberprzestępcy

  Kto wygra Mistrzostwa Świata w Brazylii? Cyberprzestępcy

  Piłkarskie mistrzostwa świata, najważniejsza - obok letnich igrzysk olimpijskich - sportowa impreza na świecie to nie tylko piękne bramki, wspaniali piłkarze i gigantyczna dawka emocji dla kibiców. Mundial to również ogromne zagrożenie ze strony cyberprzestępców – i to nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Brazylii.

  czytaj więcej

 • Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Nie zabierajcie nam gotówki: Karta płatnicza nie daje poczucia bezpieczeństwa

  Jest środkiem przeciwbólowym i antydepresantem. Wzmacnia samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. Powstrzymuje przed rozrzutnością. Żadna karta czy płatnicza aplikacja w smartfonie nie zastąpi zbawiennego dla naszej psychiki szelestu banknotów i brzęku monet

  czytaj więcej

 • Jeśli terminal nie działa, żądajmy faktury przelewowej

  Jeśli terminal nie działa, żądajmy faktury przelewowej

  Pan Tomasz jest kierowcą. Niedawno, po zatankowaniu samochodu, chciał za benzynę zapłacić – jak zwykle – kartą. Przy kasie jednak dowiedział się, że terminal jest zepsuty. – Nie miałem przy sobie gotówki, to duża stacja benzynowa, na drzwiach widnieje też informacja, że możliwa jest płatność kartą. Pracownik stacji wezwał kierownika, ten stwierdził, że skoro odmawiam zapłaty, należy wezwać policję. Na nic zdały się moje tłumaczenia. Czy faktycznie jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wezwanie policji? Przecież chciałem zapłacić, a stacja nie dała mi takiej możliwości. Kiedy stacja może odmówić płatności kartą płatniczą – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Na poczcie będzie można płacić kartą. Od wakacji terminale będą w każdej placówce

  Na poczcie będzie można płacić kartą. Od wakacji terminale będą w każdej placówce

  Narodowy operator rusza z oczekiwaną od lat rewolucją: będzie można płacić kartą. Na razie pilotażowo, ale od wakacji terminale będą wszędzie. Poczta podpisała umowę z konsorcjum eService i PKO BP na dzierżawę terminali POS oraz obsługę transakcji kartami płatniczymi.

  czytaj więcej

 • Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  - Nikt nie lubi płacić, ale każdy lubi kupować. Mam głęboką wiarę w to, że telefon stanie się urządzeniem, na którym robimy wszystko i że już naprawdę rzadko siadamy do laptopa, aby dokończyć transakcję płatniczą. Wierzę, że przede wszystkim będziemy to robić przez banki gdzie mamy swoje rachunki i nie będzie trzeba otwierać kolejnych pięciu portmonetek i zasilać ich, aby zapłacić za poszczególne usługi. Moim zdaniem to jest właśnie przyszłość - uważa Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora płatności Blik.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Płatność kartą lub telefonem w każdym sklepie i urzędzie

  Płatność kartą lub telefonem w każdym sklepie i urzędzie

  Wszystkie urzędy będą miały obowiązek stworzyć możliwość wnoszenia opłat czy uregulowania zaległości podatkowych w formie bezgotówkowej.

  czytaj więcej

 • Rząd stawia na bezgotówkowe płatności

  Rząd stawia na bezgotówkowe płatności

  Wybrani przedsiębiorcy będą musieli wyposażyć się w terminale do obsługi kart płatniczych czy aplikacji mobilnych lub inny bezgotówkowy instrument płatniczy. Wsparcie finansowe na takie usługi będą mogli uzyskać z Funduszu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Docelowo ma on zarządzać środkami, które pozwolą na sfinansowanie terminali dla 600 tys. firm. Takie rozwiązania zaproponowało Ministerstwo Rozwoju w przekazanym właśnie do konsultacji projekcie ustawy dotyczącej rozwoju płatności elektronicznych, który DGP jako pierwszy zapowiadał w ubiegłym tygodniu.

  czytaj więcej

 • KIR: Mandat będzie można opłacić w radiowozie kartą lub BLIKiem od lutego

  KIR: Mandat będzie można opłacić w radiowozie kartą lub BLIKiem od lutego

  Od przyszłego miesiąca w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą lub BLIKiem. Obecnie trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS, podała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). To element programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR

  czytaj więcej

 • Kartą zapłacisz tam, gdzie jest kasa fiskalna? Wiceminister zdradził szczegóły

  Kartą zapłacisz tam, gdzie jest kasa fiskalna? Wiceminister zdradził szczegóły

  Fundacja Polska Bezgotówkowa ruszyła z programem wsparcia obrotu bezgotówkowego i przekazała przedsiębiorcom pierwsze terminale płatnicze. W ciągu 3-4 lat liczba terminali ma się podwoić z obecnej liczby 600 tys. urządzeń,  poinformował wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Paweł Widawski. Przy okazji uroczystości wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński powiedział o rozwiązaniu, które powiązałoby kasy fiskalne z możliwością płatności bezgotówkowych. - Chcemy, by do końca przyszłego roku w każdym sklepie, w którym jest kasa fiskalna, można było zapłacić elektronicznie - mówił.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników