elektroniczna karta

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu elektroniczna karta. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące elektroniczna karta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  PROBLEM: Ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U. poz. 1567) wejdzie w życie 23 września 2017 r. Wpłynie ona przede wszystkim na obowiązki podmiotów korzystających z urządzeń działających przy użyciu freonów. Są one czynnikami chłodniczymi w wielu urządzeniach i systemach wymagających obniżonych temperatur, m.in. w klimatyzatorach, centralach klimatyzacyjnych, chłodniach, lodówkach, pompach ciepła, magazynach niskotemperaturowych itp.

  czytaj więcej

 • Będzie zmiana przepisu karnego w prawie farmaceutycznym

  Będzie zmiana przepisu karnego w prawie farmaceutycznym

  Będzie kolejna nowelizacja prawa farmaceutycznego. Po tekstach DGP resort zdrowia przyznaje, że trzeba zmienić przepis karny ustawy.

  czytaj więcej

 • Elektroniczny pozew nie dla każdego

  Elektroniczny pozew nie dla każdego

  Tylko właściciele kont internetowych w największych bankach oraz posiadacze kart kredytowych mogą teraz korzystać z e-sądu. Taki jest efekt dokonania przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany operatora obsługującego płatności online w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU).

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy śledzeni wirtualnie

  Cudzoziemcy śledzeni wirtualnie

  Ministerstwo Pracy postanowiło stworzyć system, który ma usprawnić rejestrowanie przyjezdnych, wydawanie zgód na zatrudnienie czy przedłużenie pobytu, bo tradycyjne rozwiązania są niewystarczające.

  czytaj więcej

 • Śliż: Chcemy jak najszybciej zabronić sprzedaży kas z rolką papierową

  Śliż: Chcemy jak najszybciej zabronić sprzedaży kas z rolką papierową

  Stacje benzynowe oraz podmioty świadczące usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne będą musiały kupić nowe urządzenia już od 1 stycznia 2019 r. Skorzystają jednak z nowej ulgi na zakup kasy w wysokości 1000 zł - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Jak przejść na emeryturę - przewodnik krok po kroku

  Jak przejść na emeryturę - przewodnik krok po kroku

  Od 1 października 2017 r. wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Osoba, która ubiega się o emeryturę, nie musi mieć określonego stażu ubezpieczeniowego - istotne są przede wszystkim środki zgromadzone na jej koncie w ZUS. Świadczenie można otrzymać na swój wniosek lub z urzędu.

  czytaj więcej

 • Kiedy niszczyć kwity, czyli bałagan w archiwach płatników

  Kiedy niszczyć kwity, czyli bałagan w archiwach płatników

  Po 10 latach od odejścia z firmy pracownicy będą mogli odebrać swoje dokumenty związane z zatrudnieniem. Dłużej nie będą przechowywane. Pracodawcy ostrzegają, że nikt o tak odległym terminie nie będzie pamiętał.

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Irak: Rozpoczęło się referendum niepodległościowe na terenach kontrolowanych przez Kurdów

  Irak: Rozpoczęło się referendum niepodległościowe na terenach kontrolowanych przez Kurdów

  W Iraku rozpoczęło się w poniedziałek referendum, w którym mieszkańcy terenów kontrolowanych przez Kurdów odpowiadają na pytanie, czy chcą, by stały się one niepodległym państwem. Plebiscytowi towarzyszy ogromny entuzjazm Kurdów, ale też chaos informacyjny.

  czytaj więcej

 • Karta paliwowa w smartfonie

  Karta paliwowa w smartfonie

  W erze mobilności i smartfonów tradycyjna karta paliwowa staje się przeżytkiem. Przewoźnicy chcą samodzielnie, przy pomocy kilku kliknięć, sterować ruchami floty. Zdefiniowana z góry karta ustępuje miejsca inteligentnym systemom online.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: Rewizja w centrum informatycznym w związku z katalońskim referendum

  Hiszpania: Rewizja w centrum informatycznym w związku z katalońskim referendum

  Funkcjonariusze hiszpańskiej Gwardii Cywilnej (Guarda Civil) dokonali w sobotę przed południem rewizji w siedzibie centrum informatycznego rządu Katalonii. Interwencja służy uniemożliwieniu elektronicznego liczenia głosów w zaplanowanym na niedzielę w tym regionie referendum niepodległościowym.

  czytaj więcej

 • Katalonia: Rozpoczęło się referendum ws. niepodległości

  Katalonia: Rozpoczęło się referendum ws. niepodległości

  W ponad tysiącu lokali wyborczych rozpoczęło się w niedzielę o godz. 9 referendum niepodległościowe w Katalonii. Centralny rząd w Madrycie uznaje je za nielegalne; zapowiadał blokadę głosowania. Przed otwarciem lokali nie odnotowano większych incydentów.

  czytaj więcej

 • Prawo do ostrzegania SMS-ami

  Prawo do ostrzegania SMS-ami

  Trzeba zmienić przepisy, żeby komunikaty o zagrożeniach rozsyłać na telefony bez aplikacji. Operatorzy telekomunikacyjni nie widzą technicznych przeszkód, by ostrzeżenia o niebezpieczeństwie rozsyłać SMS-ami. Wymaga to jednak zmiany prawa, do czego strona rządowa dopiero dojrzewa.

  czytaj więcej

 • W najbliższych dniach utrudnienia dla klientów kilku banków

  W najbliższych dniach utrudnienia dla klientów kilku banków

  Kilka banków zapowiada na najbliższy weekend przerwy techniczne spowodowane pracami modernizacyjnymi. W ich wyniku klienci będą mieli w określonych godzinach utrudniony dostęp do niektórych bankowych usług on-line, a niekiedy także do bankomatów.

  czytaj więcej

 • W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  Jest w nim część poświęcona spisowi środków trwałych, ale nie można na niej poprzestać, bo niestety brakuje w niej szczegółowych rozwiązań. Dlatego cenne są doświadczenia z lat poprzednich, o ile nie są błędne.

  czytaj więcej

 • Drugie życie oddziałów bankowych

  Drugie życie oddziałów bankowych

  Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.

  czytaj więcej

 • Śmieciowe kontrole do wyczyszczenia

  Śmieciowe kontrole do wyczyszczenia

  Resort kierowany przez Jana Szyszkę chce, by inspekcja ochrony środowiska nie musiała informować przedsiębiorców o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Eksperci są co do tej propozycji podzieleni.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników