electric wyniósł

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu electric wyniósł. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące electric wyniósł.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Płaski początek tygodnia

  Płaski początek tygodnia

  Brakuje argumentów za kontynuacją wzrostów na rynkach akcji, a dane makroekonomiczne i wyniki amerykańskich spółek nie dają silnych podstaw do silniejszej korekty. W związku z tym, indeksy pozostają w trendach bocznych, a kurs EUR/USD także skonsolidował się przy 1,2950 USD.

  czytaj więcej

 • Rozczarowują wyniki spółek technologicznych w USA

  Rozczarowują wyniki spółek technologicznych w USA

  Umiarkowana realizacja zysków, pod znakiem której stoi na europejskich rynkach przedpołudniowa część piątkowych notowań, to w dużej mierze reakcja na słabszy od oczekiwanego przebieg ostatnich notowań w Stanach Zjednoczonych.

  czytaj więcej

 • Po fuzjach banki będą bardziej skoncentrowane. To oznacza koniec promocji dla klientów

  Po fuzjach banki będą bardziej skoncentrowane. To oznacza koniec promocji dla klientów

  Po fuzji należącego do hiszpańskiego Santandera Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku udział pięciu największych banków w aktywach sektora wyniesie 45,2 proc. – można szacować na podstawie danych na koniec września.

  czytaj więcej

 • Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

  Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

  S&P500 na 5-letnich maksimach, USDJPY na kolejnym lokalnym maksimum, EURUSD zwyżkuje. Nastroje na rynkach nadal są świetne. Lecz nie wszystko za tym przemawia – mix informacji z amerykańskiej gospodarki był wczoraj mocno specyficzny i akurat te dane, które mają większą wartość prognostyczną nie wypadły najlepiej. Nie wykluczone, iż zwrotem na rynku będzie posiedzenie Banku Japonii w przyszłym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Złoty słabszy po danych o produkcji przemysłowej

  Złoty słabszy po danych o produkcji przemysłowej

  Piątkowy raport GUS przyniósł spore rozczarowanie w odniesieniu do kondycji polskiego przemysłu, co wywarło negatywny wpływ na wartość złotego. Kurs EUR/USD nie zdołał przełamać 1,34 USD i wspólna waluta traciła na wartości w trakcie dnia.

  czytaj więcej

 • Piątek na GPW rozpocznie się neutralnie, rynek czeka na wyniki spółek w USA

  Piątek na GPW rozpocznie się neutralnie, rynek czeka na wyniki spółek w USA

  Biorąc pod uwagę poranne oscylujące wokół zera wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego początku sesji na GPW. Zdaniem analityków kluczowe dla rozstrzygnięć sesji będą wyniki amerykańskich spółek, publikowane przed sesją w USA.

  czytaj więcej

 • Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Mam nadzieję, że zgnieciemy w zalążku arystokrację naszych majętnych korporacji, które odważyły się rzucić naszemu rządowi wyzwanie i usiłowały stawiać opór prawom ich własnego kraju” – napisał prezydent USA. „Wolność demokracji nie jest bezpieczna, jeśli ludzie tolerują wzrost prywatnej potęgi do stopnia, kiedy staje się ona silniejsza od własnego państwa. To jest, w swej istocie, faszyzm” – mówił Kongresowi jeden z jego następców. Autorem pierwszych słów jest Thomas Jefferson, drugie sto lat później wygłosił Franklin D. Roosevelt. Jak widać, konfrontacja państw z potentatami biznesowymi trwa od wieków – i wciąż bez rozstrzygnięcia.

  czytaj więcej

 • Spółki technologiczne rozczarowały

  Spółki technologiczne rozczarowały

  Środowa sesja na Wall Street była trzecią z rzędu sesją wzrostową. Indeks S&P500 zamknął się 1,04% powyżej otwarcia, DJIA 0,99%, a Nasdaq urósł o 1,29%. Jednakże wyniki kluczowych spółek poznaliśmy dopiero po zamknięciu rynku, co może zakończyć dobrą passę.

  czytaj więcej

 • Afryka, nowy cel Baracka Obamy

  Afryka, nowy cel Baracka Obamy

  Czarny Kontynent jest postrzegany jako przyszły motor globalnego wzrostu gospodarczego. Zrozumieli to w końcu także Amerykanie, którzy do tej pory ustępowali w tym regionie świata Chińczykom

  czytaj więcej

 • W Europie na giełdach małe wahania indeksów

  W Europie na giełdach małe wahania indeksów

  W Europie Stoxx 50 rośnie o 0,01 proc. do 3.275,65 pkt. FTSE 100 zniżkuje o 0,28 proc. CAC 40 spada o 0,10 proc., a DAX jest na plusie o 0,14 proc.

  czytaj więcej

 • 7 najbogatszych firm świata

  7 najbogatszych firm świata

  W czołowej siódemce firm, które mają najpotężniejsze majątki na świecie, dominują banki. A właściwie aż sześć banków, w tym cztery chińskie. Ranking przygotował portal therichest.com

  czytaj więcej

 • Wzrosty w USA, rynek czeka na raporty kwartalne

  Wzrosty w USA, rynek czeka na raporty kwartalne

  W tym tygodniu w USA rozpoczął się sezon prezentacji wyników za pierwszy kwartał. Pierwsza tradycyjnie wyniki pokazała Alcoa. Producent aluminium wykazał lepszy od oczekiwań zysk netto, słabsze od oczekiwań były jednak przychody spółki.

  czytaj więcej

 • Mocny dolar, słabe korporacje

  Mocny dolar, słabe korporacje

  Coraz więcej amerykańskich spółek traci przez silną walutę. Za to firmy ze Starego Kontynentu korzystają na słabym euro. Dla mieszkańców USA europejskie towary są dziś tanie. Firmy ze Stanów nie są zaś konkurencyjne

  czytaj więcej

 • Solarisa kurs do Indii. Potem Kaukaz

  Solarisa kurs do Indii. Potem Kaukaz

  Polski producent jest już na 30 rynkach. Idzie na kolejne, współpracując z lokalnymi firmami.

  czytaj więcej

 • Tydzień na rynkach finansowych: W centrum uwagi ropa naftowa i posiedzenie EBC

  Tydzień na rynkach finansowych: W centrum uwagi ropa naftowa i posiedzenie EBC

  W centrum uwagi rynków w najbliższych dniach znajdą się między innymi posiedzenie EBC oraz wyniki kwartalne, publikowane przez największe korporacje w USA. Na początku tygodnia największy wpływ na handel na giełdach będzie miała jednak sytuacja na rynku ropy naftowej, gdzie po fiasku rozmów w sprawie limitów wzrosło ryzyko przeceny.

  czytaj więcej

 • Przyciągamy mniej pieniędzy z zagranicy. Ale i tak nie jest źle

  Przyciągamy mniej pieniędzy z zagranicy. Ale i tak nie jest źle

  Napływ inwestycji bezpośrednich jest w tym roku o jedną czwartą mniejszy niż w poprzednim. A w perspektywie kilku miesięcy możemy zanotować jeszcze większy spadek. Tak zadziała repolonizacja banków.

  czytaj więcej

 • Zagraniczni inwestorzy zarabiają teraz u nas najwięcej w historii

  Zagraniczni inwestorzy zarabiają teraz u nas najwięcej w historii

  Nigdy dotąd tak dużej części zysków firmy z innych państw nie zostawiały w Polsce. To dowód, że lokują u nas interesy na dłużej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników