ekwador

Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp.


 • "Kapuściński non fiction". Domosławski: Dziś wszystko napisałbym tak samo [WYWIAD]

  "Kapuściński non fiction". Domosławski: Dziś wszystko napisałbym tak samo [WYWIAD]

  Po siedmiu latach od premiery i długoletnim sporze sądowym, ukazuje się pierwsze wznowienie książki "Kapuściński non fiction" Artura Domosławskiego. "Wszystko napisałbym dziś tak samo jak przed siedmiu laty" - mówi Domosławski.

  czytaj więcej

 • Rotmistrz Pilecki na plakatach. Wystawa w Kielcach

  Rotmistrz Pilecki na plakatach. Wystawa w Kielcach

  Wystawę plakatów, poświęconych postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, można oglądać od czwartku w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Prezentowane prace nagrodzono w międzynarodowym konkursie „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”.

  czytaj więcej

 • Kinowe hity lata 2017 [ZOBACZ]

  Kinowe hity lata 2017 [ZOBACZ]

  KINO NA LATO | Wakacje tuż tuż, a kinowe lato zapowiada się naprawdę gorąco. Wśród nadchodzących premier nie zabraknie rarytasów dla fanów zarówno Spidermana ("Spider-Man: Homecoming"), jak i planety małp ("Wojna o planetę małp") oraz kina wojennego ("Dunkierka" Christophera Nolana) i szpiegowskiego ("Atomic Blonde" z zabójczo piękną Charlize Theron). Z kolei w zupełnie lekkie, plażowe, babskie i komediowe klimaty zabierze widzów utalentowana Amy Schumer ("Babskie wakacje"). Oto siódemka najmocniejszych produkcji tego lata!

  czytaj więcej

 • Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Amerykańscy seniorzy właśnie odkryli, że emerytury nie wystarczają na życie i opiekę medyczną, a państwo nie robi nic, by im pomóc.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: 130 rannych w zamachach w Katalonii

  Hiszpania: 130 rannych w zamachach w Katalonii

  130 osób poniosło obrażenia w zamachach w Barcelonie i w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym - poinformował w piątek rzecznik prasowy hiszpańskich służb ratowniczych. 17 osób jest w stanie krytycznym, a 30 w stanie ciężkim.

  czytaj więcej

 • Czym jest sprawiedliwy handel? Fair Trade Film Festival w 3 miastach Polski

  Czym jest sprawiedliwy handel? Fair Trade Film Festival w 3 miastach Polski

  W listopadzie w 3 miastach Polski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie o charakterze filmowo-społecznym: Fair Trade Film Festival. Podczas dwóch dni festiwalu mieszkańcy Krakowa, Warszawy i Wrocławia będą mogli oglądać filmy oraz wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, w warsztatach oraz degustacjach produktów Fairtrade. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja idei Sprawiedliwego Handlu i ekonomii społecznej poprzez krótkie i średnie filmy dokumentalne i przedstawienie, czym jest Fairtrade w praktyce. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników