ekwador

Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp.


 • Kinowe hity lata 2017 [ZOBACZ]

  Kinowe hity lata 2017 [ZOBACZ]

  KINO NA LATO | Wakacje tuż tuż, a kinowe lato zapowiada się naprawdę gorąco. Wśród nadchodzących premier nie zabraknie rarytasów dla fanów zarówno Spidermana ("Spider-Man: Homecoming"), jak i planety małp ("Wojna o planetę małp") oraz kina wojennego ("Dunkierka" Christophera Nolana) i szpiegowskiego ("Atomic Blonde" z zabójczo piękną Charlize Theron). Z kolei w zupełnie lekkie, plażowe, babskie i komediowe klimaty zabierze widzów utalentowana Amy Schumer ("Babskie wakacje"). Oto siódemka najmocniejszych produkcji tego lata!

  czytaj więcej

 • Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Koniec snu o kamperze. Amerykańscy seniorzy odkryli, że ich emerytury są niskie

  Amerykańscy seniorzy właśnie odkryli, że emerytury nie wystarczają na życie i opiekę medyczną, a państwo nie robi nic, by im pomóc.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: 130 rannych w zamachach w Katalonii

  Hiszpania: 130 rannych w zamachach w Katalonii

  130 osób poniosło obrażenia w zamachach w Barcelonie i w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym - poinformował w piątek rzecznik prasowy hiszpańskich służb ratowniczych. 17 osób jest w stanie krytycznym, a 30 w stanie ciężkim.

  czytaj więcej

 • Czym jest sprawiedliwy handel? Fair Trade Film Festival w 3 miastach Polski

  Czym jest sprawiedliwy handel? Fair Trade Film Festival w 3 miastach Polski

  W listopadzie w 3 miastach Polski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie o charakterze filmowo-społecznym: Fair Trade Film Festival. Podczas dwóch dni festiwalu mieszkańcy Krakowa, Warszawy i Wrocławia będą mogli oglądać filmy oraz wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, w warsztatach oraz degustacjach produktów Fairtrade. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja idei Sprawiedliwego Handlu i ekonomii społecznej poprzez krótkie i średnie filmy dokumentalne i przedstawienie, czym jest Fairtrade w praktyce. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

  czytaj więcej

 • 8 najlepszych państw do zamieszkania na emeryturze

  8 najlepszych państw do zamieszkania na emeryturze

  Za raj dla polskiego emeryta można by uznać kraj, w którym byłby w stanie się godnie utrzymać za polską emeryturę i w którym dopisuje pogoda. Ważne jest też, aby był on bezpieczny, miał służbę zdrowia na dobrym poziomie i był gościnny dla przyjezdnych z zagranicy. Skyscanner sprawdził, które miejsca na świecie zbliżają się do tej definicji.

  czytaj więcej

 • Plebiscyt FIFA: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem świata

  Plebiscyt FIFA: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem świata

  Portugalczyk Cristiano Ronaldo po raz piąty został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Nagrodę dla najlepszego trenera 2017 otrzymał jego trener z Realu Madryt Francuz Zinedine Zidane. Uroczysta gala FIFA odbyła się w Londynie.

  czytaj więcej

 • W Ameryce Środkowej kolonializm się nie skończył. Dziś ma twarz wielkich firm wydobywczych

  W Ameryce Środkowej kolonializm się nie skończył. Dziś ma twarz wielkich firm wydobywczych

  - Aktywistów, którzy pomagają lokalnej ludności w krajach Ameryki Środkowej, oskarża się o terroryzm, zorganizowaną przestępczość, destabilizowanie pokoju, szpiegostwo. Organizacjom odbiera się środki, a działaczy obwinia się o ich defraudację. Dlaczego? Bo stają na drodze firmom wydobywczym, które za wszelką cenę chcą prowadzić działalność w kopalniach złota, niszcząc środowisko i kruchą demokrację tego regionu - mówią Pedro Cabezas z Salwadoru i Heizel Torrez-Velasquez z Nikaragui. 

  czytaj więcej

 • Rekordowy eksport trunków. Najwięcej polskiej wódki wypijają Francuzi

  Rekordowy eksport trunków. Najwięcej polskiej wódki wypijają Francuzi

  Zaczynają ją też doceniać Japończycy i Chińczycy. W tym roku za granicę wysłanych zostanie 24 mln l 100-proc. alkoholu wyprodukowanego w Polsce, czyli o 9 proc. więcej niż przed rokiem – wylicza Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. IERiGŻ szacuje, że w tym roku wyprodukowanych zostanie 125,7 mln l.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników