ekspertów weterynaryjnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ekspertów weterynaryjnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ekspertów weterynaryjnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Wśród nietoperzy wampirów jest tak, że jeśli jeden z nich się nie najadł, inne oddają mu część krwi, której same się wcześniej napiły. Żaden z nich nie jest wtedy do końca najedzony, ale wszystkie przeżyją. Ale może lepiej poszukajmy innego przykładu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że porównuję polityków do krwiopijców - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, doktor nauk weterynaryjnych, ornitolog.

  czytaj więcej

 • Jak można przewieźć psa samolotem?

  Jak można przewieźć psa samolotem?

  Wyjeżdżam z rodziną na miesiąc na wakacje do jednego z krajów unijnych. W miejscowości, w której mieszkamy, nie ma hotelu dla zwierząt, a nikt ze znajomych ani z rodziny nie chce się zająć naszym psem. Z tego powodu wraz z żoną ustaliliśmy, że zabierzemy go ze sobą. Jakie warunki musimy spełnić, by mógł nam towarzyszyć w samolocie – pyta pan Mateusz.

  czytaj więcej

 • Sklep może nabywać leki tylko w hurtowni farmaceutycznej

  Sklep może nabywać leki tylko w hurtowni farmaceutycznej

  Prowadzę sklep, w którym sprzedaję leki wydawane bez recepty, np. na przeziębienie czy przeciwbólowe. Nie zawsze zaopatruję się w te produkty w hurtowni farmaceutycznej. Ostatnio dowiedziałem się, że nadzór farmaceutyczny może mi jednak to nakazać, mimo iż nie prowadzę apteki. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  PROBLEM: To właściwie nie nowość. Postulaty scalenia kilku mniejszych inspekcji w jedną wielką – bezpieczeństwa żywności – pojawiały się od wielu lat. Jednak najnowsza próba, na którą zdecydował się rząd PiS, zaszła dalej niż poprzednie i ma spore szanse na realizację. Resort rolnictwa przygotował projekty dwóch ustaw (dostępne na stronach Rządowego Centrum Legislacji) – o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i bardzo szczegółową: przepisy wprowadzające ustawę o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

  czytaj więcej

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

  czytaj więcej

 • Smaczne, bo polskie. I to jak!

  Smaczne, bo polskie. I to jak!

  AKCJA DGP W ciągu ostatniej dekady eksport naszej żywności się podwoił. Czy na zagranicznych stołach zmieści się jeszcze więcej produktów spożywczych wytworzonych nad Wisłą?

  czytaj więcej

 • Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Podpisana już przez prezydenta ustawa z 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt zdaniem ekspertów i samorządowców poszła w dobrym kierunku, ale zmiany są niewystarczające, by system walki z bezdomnością czworonogów zadziałał w pełni. Starania gmin, poszerzone nawet o możliwość zapobiegania rozprzestrzenianiu się bezpańskich psów i kotów przez kastrację zwierząt właścicielskich, nie odniosą skutku, jeśli nie zostanie powołany centralny rejestr właścicieli.

  czytaj więcej

 • Koniec lokalnej władzy, jaką znamy. PiS planuje kolejne rewolucje

  Koniec lokalnej władzy, jaką znamy. PiS planuje kolejne rewolucje

  Bitwa o kształt samorządu wkracza w decydującą fazę. PiS planuje kolejne rewolucje, opozycja się broni, a wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast są poirytowani i pogubieni.

  czytaj więcej

 • Polska jest kontenerowym liderem na Bałtyku

  Polska jest kontenerowym liderem na Bałtyku

  Gdańsk, Gdynia i Szczecin przeładowały więcej niż Petersburg, Kaliningrad i Ust-Ługa. Wyprzedziliśmy Rosję.

  czytaj więcej

 • Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Nowa ustawa o dokumentach publicznych zagwarantuje Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych niezwykle silną pozycję na rynku. Ma być bezpieczniej. Ale eksperci i konkurenci mówią o licznych zagrożeniach.

  czytaj więcej

 • "Wojnę wygrywa rezerwa". Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna powrócić?

  "Wojnę wygrywa rezerwa". Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna powrócić?

  Szwecja właśnie przywróciła pobór wojskowy. Niewielu pamięta, że w Polsce został on zawieszony zaledwie osiem lat temu. I że wbrew pozorom obowiązkowa służba wojskowa ma także strony pozytywne.

  czytaj więcej

 • Żywność z nową inspekcją

  Żywność z nową inspekcją

   Rząd przyjął wczoraj projekt ustaw o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności oraz ustawy wprowadzającej te przepisy. Nowa superinspekcja złożona z kilku innych działających obecnie instytucji ma ruszyć od 1 stycznia przyszłego roku, choć eksperci biorą pod uwagę, że termin ten w trakcie prac parlamentarnych może zostać o kilka miesięcy przesunięty. Podobnego zdania byli przedstawiciele resortu rolnictwa.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Liczba bezdomnych zwierząt w Polsce rośnie

  Eksperci: Liczba bezdomnych zwierząt w Polsce rośnie

  Liczba bezdomnych zwierząt w Polsce rośnie, podobnie jak skala przemocy wobec nich; problemem jest zły system pomocy, współpracy gmin z hyclami i masowe gromadzenie zwierząt w schroniskach - przekonywali uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli.

  czytaj więcej

 • Jak nie salmonella to formaldehyd. A jajek brakuje i są bardzo drogie

  Jak nie salmonella to formaldehyd. A jajek brakuje i są bardzo drogie

  Europejczycy chętnie jedzą to, co zniosą nasze kury, ale apetyt może szybko minąć

  czytaj więcej

 • Ewakuacja poczty w Rybniku. Znaleziono kopertę z symbolem zagrożenia biologicznego

  Ewakuacja poczty w Rybniku. Znaleziono kopertę z symbolem zagrożenia biologicznego

  Około 20 osób ewakuowano z budynku poczty w centrum Rybnika, gdzie znaleziono niezaadresowaną przesyłkę. Wewnątrz była koperta oznaczona symbolem materiału mogącego stwarzać zagrożenie biologiczne. Zostanie on przebadany w laboratorium.

  czytaj więcej

 • Brexit to kłopoty dla wszystkich przewoźników

  Brexit to kłopoty dla wszystkich przewoźników

  Co osiem sekund granice Wielkiej Brytanii przejeżdża ciężarówka. Aż 80 proc. przewozów jest realizowanych przez firmy inne niż brytyjskie. Największą grupę wśród nich (23 proc.) stanowią pojazdy na polskich rejestracjach. Nic więc dziwnego, że brexit i toczące się negocjacje na temat warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię już dziś spędzają sen z powiek przewoźnikom kontynentalnym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników