ekspertów weterynaryjnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ekspertów weterynaryjnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ekspertów weterynaryjnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sanepid solą w oku rolników. Konflikt w rządzie

  Sanepid solą w oku rolników. Konflikt w rządzie

  Mimo protestów resortu zdrowia Ministerstwo Rolnictwa forsuje odebranie inspekcji sanitarnej kompetencji w zakresie bezpieczeństwa żywności. Zdaniem ekspertów ta wojna może zaszkodzić Polsce.

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • Zarudzki: Polska nie zgodzi się, by przez TTIP obniżono standardy jakości żywności

  Zarudzki: Polska nie zgodzi się, by przez TTIP obniżono standardy jakości żywności

  Nie zgodzimy się, by w ramach negocjowanej między UE a USA umowy o wolnym handlu (TTIP) nastąpiło obniżenie standardów jakości żywności, ale szukamy nowych rynków zbytu dla polskich produktów i porozumienie może w tym pomóc - powiedział wiceszef resortu rolnictwa Ryszard Zarudzki.

  czytaj więcej

 • Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Wśród nietoperzy wampirów jest tak, że jeśli jeden z nich się nie najadł, inne oddają mu część krwi, której same się wcześniej napiły. Żaden z nich nie jest wtedy do końca najedzony, ale wszystkie przeżyją. Ale może lepiej poszukajmy innego przykładu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że porównuję polityków do krwiopijców - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, doktor nauk weterynaryjnych, ornitolog.

  czytaj więcej

 • Jak można przewieźć psa samolotem?

  Jak można przewieźć psa samolotem?

  Wyjeżdżam z rodziną na miesiąc na wakacje do jednego z krajów unijnych. W miejscowości, w której mieszkamy, nie ma hotelu dla zwierząt, a nikt ze znajomych ani z rodziny nie chce się zająć naszym psem. Z tego powodu wraz z żoną ustaliliśmy, że zabierzemy go ze sobą. Jakie warunki musimy spełnić, by mógł nam towarzyszyć w samolocie – pyta pan Mateusz.

  czytaj więcej

 • Sklep może nabywać leki tylko w hurtowni farmaceutycznej

  Sklep może nabywać leki tylko w hurtowni farmaceutycznej

  Prowadzę sklep, w którym sprzedaję leki wydawane bez recepty, np. na przeziębienie czy przeciwbólowe. Nie zawsze zaopatruję się w te produkty w hurtowni farmaceutycznej. Ostatnio dowiedziałem się, że nadzór farmaceutyczny może mi jednak to nakazać, mimo iż nie prowadzę apteki. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  PROBLEM: To właściwie nie nowość. Postulaty scalenia kilku mniejszych inspekcji w jedną wielką – bezpieczeństwa żywności – pojawiały się od wielu lat. Jednak najnowsza próba, na którą zdecydował się rząd PiS, zaszła dalej niż poprzednie i ma spore szanse na realizację. Resort rolnictwa przygotował projekty dwóch ustaw (dostępne na stronach Rządowego Centrum Legislacji) – o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i bardzo szczegółową: przepisy wprowadzające ustawę o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

  czytaj więcej

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

  czytaj więcej

 • Smaczne, bo polskie. I to jak!

  Smaczne, bo polskie. I to jak!

  AKCJA DGP W ciągu ostatniej dekady eksport naszej żywności się podwoił. Czy na zagranicznych stołach zmieści się jeszcze więcej produktów spożywczych wytworzonych nad Wisłą?

  czytaj więcej

 • Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Podpisana już przez prezydenta ustawa z 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt zdaniem ekspertów i samorządowców poszła w dobrym kierunku, ale zmiany są niewystarczające, by system walki z bezdomnością czworonogów zadziałał w pełni. Starania gmin, poszerzone nawet o możliwość zapobiegania rozprzestrzenianiu się bezpańskich psów i kotów przez kastrację zwierząt właścicielskich, nie odniosą skutku, jeśli nie zostanie powołany centralny rejestr właścicieli.

  czytaj więcej

 • Koniec lokalnej władzy, jaką znamy. PiS planuje kolejne rewolucje

  Koniec lokalnej władzy, jaką znamy. PiS planuje kolejne rewolucje

  Bitwa o kształt samorządu wkracza w decydującą fazę. PiS planuje kolejne rewolucje, opozycja się broni, a wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast są poirytowani i pogubieni.

  czytaj więcej

 • Polska jest kontenerowym liderem na Bałtyku

  Polska jest kontenerowym liderem na Bałtyku

  Gdańsk, Gdynia i Szczecin przeładowały więcej niż Petersburg, Kaliningrad i Ust-Ługa. Wyprzedziliśmy Rosję.

  czytaj więcej

 • Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Nowa ustawa o dokumentach publicznych zagwarantuje Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych niezwykle silną pozycję na rynku. Ma być bezpieczniej. Ale eksperci i konkurenci mówią o licznych zagrożeniach.

  czytaj więcej

 • "Wojnę wygrywa rezerwa". Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna powrócić?

  "Wojnę wygrywa rezerwa". Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna powrócić?

  Szwecja właśnie przywróciła pobór wojskowy. Niewielu pamięta, że w Polsce został on zawieszony zaledwie osiem lat temu. I że wbrew pozorom obowiązkowa służba wojskowa ma także strony pozytywne.

  czytaj więcej

 • Żywność z nową inspekcją

  Żywność z nową inspekcją

   Rząd przyjął wczoraj projekt ustaw o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności oraz ustawy wprowadzającej te przepisy. Nowa superinspekcja złożona z kilku innych działających obecnie instytucji ma ruszyć od 1 stycznia przyszłego roku, choć eksperci biorą pod uwagę, że termin ten w trakcie prac parlamentarnych może zostać o kilka miesięcy przesunięty. Podobnego zdania byli przedstawiciele resortu rolnictwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników