ekonomicznych polskiej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ekonomicznych polskiej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ekonomicznych polskiej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kidyba: Czarna legenda

  Kidyba: Czarna legenda

  Wszystkim, którym wydaje się, że są z Polski A, należałoby wprowadzić zakaz używania określenia „Polska B”. Nie istnieją dwie Polski: A i B. Jest jedna Polska

  czytaj więcej

 • Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Od 1 stycznia 2018 r. na przedsiębiorców, którzy sprzedają towary w lekkich torbach (foliówkach, reklamówkach), nałożono nowy obowiązek: są zobligowani do pobierania opłaty recyklingowej za każdą sprzedaną sztukę. Ta opłata następnie będzie przekazywana na rachunek Skarbu Państwa. Jednostkowa stawka daniny została określona w drodze rozporządzenia przez ministra środowiska na 20 gr. Obowiązek jest wprowadzany na mocy ustawy z 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2056; dalej: nowelizacja). W przypadku zaniechania wykonania obowiązku przez sprzedawcę będzie nakładana na niego administracyjna kara pieniężna w wysokości od 500 zł do 20 000 zł.

  czytaj więcej

 • 2018 - rok Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości

  2018 - rok Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości

  Rok 2018 to przede wszystkim rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W roku tym przypadają również okrągłe rocznice wielu innych wydarzeń związanych z historią Polski..

  czytaj więcej

 • Szczerski: 11 stycznia ważne wystąpienie prezydenta nt. polityki zagranicznej

  Szczerski: 11 stycznia ważne wystąpienie prezydenta nt. polityki zagranicznej

  11 stycznia prezydent Andrzej Duda wygłosi ważne programowe wystąpienie dotyczące polityki zagranicznej – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydent przedstawi m.in. swoją opinie na temat pozycji Polski w UE oraz aktywności Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Nasze zdanie nie zmieniło się. Sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji

  Morawiecki: Nasze zdanie nie zmieniło się. Sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji

  Od samego początku sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji; nasze zdanie w tej sprawie nie zmieniło się ani na jotę i nie ulegnie zmianie również po rekonstrukcji rządu - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Nie pozwolimy na narzucanie nam złych propozycji - dodał.

  czytaj więcej

 • Szef KPRM: Nie pracujemy nad wejściem do strefy euro. Trzeba znaleźć najlepszy moment

  Szef KPRM: Nie pracujemy nad wejściem do strefy euro. Trzeba znaleźć najlepszy moment

  Obecnie nie ma żadnych prac prowadzonych nad wejściem Polski do strefy euro - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że Polska zobowiązała się do przyjęcia euro wchodząc do UE, ale trzeba do tego znaleźć "najlepszy moment".

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2018 roku

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2018 roku

  Na rozstrzygnięcie NSA czekają m.in. wynajmujący nieruchomości na doby, pracownicy jeżdżący prywatnie służbowymi autami oraz muzycy chcący odliczać 50-proc. koszty. TSUE natomiast zajmie się gminami, komornikami oraz VAT od noclegów i posiłków.

  czytaj więcej

 • UE: Między Brukselą a Budapesztem

  UE: Między Brukselą a Budapesztem

  Nie Wielka Brytania, nie Niemcy, nie Francja ani nie Włochy. W drugą zagraniczną podróż premier Morawiecki uda się na Węgry. Do kraju, który pod względem eksportu jest dopiero 11. partnerem handlowym Polski

  czytaj więcej

 • Wiceprezes PGNiG: 40 proc. kraju jest niezgazyfikowane. Zmienimy to [WYWIAD]

  Wiceprezes PGNiG: 40 proc. kraju jest niezgazyfikowane. Zmienimy to [WYWIAD]

  Do 2022 r. powstanie 120–150 sieci wyspowych, do których gaz przyjedzie cysternami - mówi w wywiadzie dla DGP Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Autonomia środowiska akademickiego jest wartością

  Zaremba: Autonomia środowiska akademickiego jest wartością

   Marcin Kędzierski, dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, wyraził zdumienie z powodu mojego artykułu pt. „Czy szkoła wyższa powinna być korporacją? Reforma Gowina przywróciła spór o podstawowe wartości” (DGP 4 listopada 201 7 r .), poświęconego sporowi o model wyższych uczelni. Przeczytałem w ostatnią środę przed Nowym Rokiem („Kędzierski: Już nigdy nie będzie takich uniwersytetów”), że niepotrzebnie wspieram Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej (KKHP). Zwłaszcza że wiele razy „obrażał on rozmówcę”, podczas gdy wiceminister nauki Piotr Dardziński na spotkaniu w Teologii Politycznej udzielał „rzeczowych odpowiedzi”.

  czytaj więcej

 • Taryfa antysmogowa czyli tańsze grzanie

  Taryfa antysmogowa czyli tańsze grzanie

  Nowe, niższe opłaty za elektryczne ogrzewanie w nocy mają zdaniem Ministerstwa Energii zachęcić do wyrzucenia kopciuchów. Skorzysta jednak niewielu.

  czytaj więcej

 • Liderzy polskiego włókiennictwa

  Liderzy polskiego włókiennictwa

  Biliński – fabryka kolorów

  czytaj więcej

 • ESV – energia dla biznesu

  ESV – energia dla biznesu

  W każdym kraju wytwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej warunkuje sprawne funkcjonowanie gospodarki. Na polskim rynku zdominowanym przez zależne od Skarbu Państwa koncerny energetyczne wciąż jest miejsce dla mniejszych graczy, czego świetnym przykładem jest spółka ESV (Siechnice woj. dolnośląskie).

  czytaj więcej

 • Rewolucja w infrastrukturze

  Rewolucja w infrastrukturze

  Laureat ogólnopolskiego konkursu „Lider Społecznej Odpowiedzialności”, „Przedsiębiorstwo przyszłości” i „Eko-inwestycja”, nagradzane wielokrotnie złotym godłem QI Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach stawia na nowoczesne technologie i społeczną odpowiedzialność biznesu.

  czytaj więcej

 • ŠKODA Leasing Niskich Rat zdobywa Złote Godło Quality International 2017

  ŠKODA Leasing Niskich Rat zdobywa Złote Godło Quality International 2017

  W XI edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2017, Złote Godło w kategorii QI Product zdobyły dwa bliźniacze produkty finansowe Volkswagen Financial Services: ŠKODA Leasing Niskich Rat i ŠKODA Kredyt Niskich Rat.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników