egzemplarzy sprzedaż

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu egzemplarzy sprzedaż. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące egzemplarzy sprzedaż.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Diesel odjeżdża do historii

  Diesel odjeżdża do historii

  Udział ropniaków w sprzedaży nowych aut spadł do najniższego poziomu od 11 lat. Kilku producentów zapowiedziało, że całkowicie rezygnują z ich produkcji, miasta zaczynają ograniczać im wjazd do centrów, a ekolodzy zwracają uwagę, że szkodzą środowisku znacznie bardziej niż np. hybrydy.

  czytaj więcej

 • Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Zabieg chirurgicznej likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki, którego cena obejmować będzie operację, pobyt w szpitalu i opiekę pooperacyjną, należy uznać za jedno świadczenie złożone. Jego głównym elementem jest usługa z zakresu opieki zdrowotnej, tj. usługa chirurgiczna wypełnienia i likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki. Organy podatkowe przyjmują zaś, że świadczenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, m.in. takich, jak wspomniany wcześniej, nie są objęte zwolnieniem dla usług z zakresu opieki medycznej, gdyż nie mogą być uznane za czynności służące profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia. Nie mieszczą się zatem w katalogu czynności korzystających ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  Podatniczka (podatnik VAT czynny) prowadzi małe biuro podróży. 2 czerwca 2017 r. nabyła we własnym imieniu i na własny rachunek od oddziału niemieckiego biura podróży w Polsce 10 miejsc na wycieczkę 7-dniową na Maltę (23–29 czerwca 2017 r.). Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu na Malcie oraz ubezpieczenie. Koszt jednego miejsca to 3500 zł. Zakup usługi został udokumentowany wystawioną i otrzymaną przez podatniczkę 2 czerwca 2017 r. fakturą na kwotę 35 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, zawierała natomiast adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Za nabyte miejsca wycieczkowe podatniczka zapłaciła przelewem na rachunek oddziału niemieckiego biura podróży 2 czerwca. Przedmiotowe miejsca na wycieczkę na Maltę podatniczka sprzedała we własnym imieniu i na własny rachunek w połowie czerwca 2017 r. osobom indywidualnym w cenie 4000 zł za miejsce (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż wycieczek tym osobom została udokumentowana wyłącznie paragonami fiskalnymi. Jak powinna rozliczyć VAT i podatek dochodowy od osób fizycznych od zakupu i sprzedaży tych miejsc wycieczkowych? Podatniczka rozlicza się podatkiem liniowym i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą kasową. Podatek od towarów i usług i zaliczki na PIT płaci za okresy miesięczne. Podatniczka posiada status mikroprzedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Duża gratka dla fanów. Ed Sheeran zagra w Polsce

  Duża gratka dla fanów. Ed Sheeran zagra w Polsce

  To będzie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2018 roku. Ed Sheeran na jedynym koncercie w Polsce. Odnoszący spektakularne sukcesy wokalista wystąpi 11 sierpnia 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Artysta na żywo będzie promować swój najnowszy album „÷”. Bilety trafią do sprzedaży 8 lipca o godzinie 11.

  czytaj więcej

 • Huawei MateBook X: Mocny akcent na rynku ultrabooków

  Huawei MateBook X: Mocny akcent na rynku ultrabooków

  Świetna wydajność, innowacyjne rozwiązania, stylowy design – tak po krótce można opisać flagowy ultrabook firmy Huawei. Czy MateBook X skutecznie powalczy o rynek z silną konkurencją segmentu premium?

  czytaj więcej

 • Maluch spod znaku Mercedesa. Jak prawo autorskie działa w życiu codziennym

  Maluch spod znaku Mercedesa. Jak prawo autorskie działa w życiu codziennym

  Przyglądamy się kilu typowym przypadkom użycia logotypów, wizerunków znanych osób czy postaci z popkultury w codziennym życiu. To co powszechne, nie zawsze bywa zgodne z prawem.

  czytaj więcej

 • Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Firma może udostępniać motocykle dziennikarzom motoryzacyjnym na jazdy próbne, ale odliczy 100 proc. VAT wyłącznie pod warunkiem, że jest prowadzona ewidencja przebiegu – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Unijne dotacje pomogły nam stworzyć mały samolot odrzutowy klasy Business Jet

  Unijne dotacje pomogły nam stworzyć mały samolot odrzutowy klasy Business Jet

  Rafał Ładziński z Metal-Master: Podstawą działalności naszej firmy jest produkcja maszyn technologicznych dla przemysłu samochodowego i budowlanego. Często zdarzają nam się zamówienia nietypowe, w których trzeba rozwiązać wskazany przez klienta problem. Na co dzień tworzymy więc innowacyjne rozwiązania i wytwarzamy na ich bazie pojedyncze egzemplarze maszyn o charakterze prototypowym.

  czytaj więcej

 • Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Dałam pieniądze koledze, nie widząc w nim urzędnika. A on potem przyszedł obwieszony dyktafonami. Ów człowiek wziąłby pieniądze, mimo że uważa to akurat za niemoralne, ale bał się różnych konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Rzymkowski: Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej

  Rzymkowski: Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej

  Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej, jednocześnie chcemy też nadzoru nad osobami, które tę broń już posiadają; nasza nowela wcale nie liberalizuje dostępu do broni - ocenił w czwartek w PR1 Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).

  czytaj więcej

 • Łatwiejszy dostęp do broni: Projekt noweli skierowany do komisji

  Łatwiejszy dostęp do broni: Projekt noweli skierowany do komisji

  Sejm skierował poselski projekt noweli ustawy o broni i amunicji do dalszych prac w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co wnioskowała Nowoczesna.

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Innowacje są obecnie w modzie. Przedsiębiorczość oparta o innowacje też. Media promują pomysły na założenie własnej firmy, aby zrealizować wizję nowego produktu, który szybko stanie się popularny, a założycielom przyniesie wielkie pieniądze w kilka lat. To model stawiany jako alternatywa dla pracy w korporacji, samorządzie czy medycynie.

  czytaj więcej

 • Wystąpienie Marcina Lutra zmieniło Europę

  Wystąpienie Marcina Lutra zmieniło Europę

  Istotny, prawdziwy skarb Kościoła to święta Ewangelia chwały i łaski Bożej - stwierdzał Marcin Luter w jednej ze swoich kluczowych dla późniejszych wydarzeń tez. Dokument opublikowany w 1517 r. okazał się zarzewiem ogromnych zmian religijnych, społecznych, politycznych i kulturowych.

  czytaj więcej

 • Zarajczyk: Ursus upatruje szansy w Rosji

  Zarajczyk: Ursus upatruje szansy w Rosji

  W połowie listopada przedstawimy prototyp, który potem przejdzie testy - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą prawną" Konrad Zarajczyk, prezes Ursusa, pytany o elektryczny samochód dostawczy. Debiut takiego pojazdu firma zapowiedziała na koniec roku. Ursus produkuje też autobusy i ciągniki rolnicze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników