egzemplarzy sprzedaż

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu egzemplarzy sprzedaż. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące egzemplarzy sprzedaż.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • VAT: Jakie informacje musi zawierać faktura?

  VAT: Jakie informacje musi zawierać faktura?

  Zakres informacji, jakie muszą znaleźć się na każdej fakturze VAT reguluje ustawa o podatku od towarów i usług. Ta definiuje fakturę jako dokument przekazywany zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Bez względu jednak na formę sporządzenia tego dokumentu sprzedaży, każda faktura musi spełniać odgórnie określone wymogi formalne.

  czytaj więcej

 • Paraksiążki nakręcają rynek w Polsce

  Paraksiążki nakręcają rynek w Polsce

  Hitami są puste dzienniki dla nastolatków do samodzielnego wypełnienia i poradniki medyczne.

  czytaj więcej

 • Diesel odjeżdża do historii

  Diesel odjeżdża do historii

  Udział ropniaków w sprzedaży nowych aut spadł do najniższego poziomu od 11 lat. Kilku producentów zapowiedziało, że całkowicie rezygnują z ich produkcji, miasta zaczynają ograniczać im wjazd do centrów, a ekolodzy zwracają uwagę, że szkodzą środowisku znacznie bardziej niż np. hybrydy.

  czytaj więcej

 • Na pocztę po… książki. Co stoi za sukcesem siostry Anastazji?

  Na pocztę po… książki. Co stoi za sukcesem siostry Anastazji?

  Na sprzedaży książek coraz trudniej zarobić, bo czytelnictwo Polaków spada. Ten trend nie dotyczy jednak Poczty Polskiej, która z roku na rok poprawia swoje wyniki w tym obszarze. I to o kilkadziesiąt procent rocznie. Efekt jest taki, że książki awansowały na trzecią pozycję najlepiej rotującego asortymentu, za kopertami oraz kartkami, które mają wręcz szansę wyprzeć z drugiej lokaty. Warunkiem jest jednak utrzymanie się wysokiego tempa wzrostu sprzedaży książek również w kolejnych latach.

  czytaj więcej

 • Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Chirurgia estetyczna z VAT: Jak rozliczyć usługę wykonaną przez prywatny podmiot leczniczy

  Zabieg chirurgicznej likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki, którego cena obejmować będzie operację, pobyt w szpitalu i opiekę pooperacyjną, należy uznać za jedno świadczenie złożone. Jego głównym elementem jest usługa z zakresu opieki zdrowotnej, tj. usługa chirurgiczna wypełnienia i likwidacji zmarszczek na twarzy pacjentki. Organy podatkowe przyjmują zaś, że świadczenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, m.in. takich, jak wspomniany wcześniej, nie są objęte zwolnieniem dla usług z zakresu opieki medycznej, gdyż nie mogą być uznane za czynności służące profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia. Nie mieszczą się zatem w katalogu czynności korzystających ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  Podatniczka (podatnik VAT czynny) prowadzi małe biuro podróży. 2 czerwca 2017 r. nabyła we własnym imieniu i na własny rachunek od oddziału niemieckiego biura podróży w Polsce 10 miejsc na wycieczkę 7-dniową na Maltę (23–29 czerwca 2017 r.). Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu na Malcie oraz ubezpieczenie. Koszt jednego miejsca to 3500 zł. Zakup usługi został udokumentowany wystawioną i otrzymaną przez podatniczkę 2 czerwca 2017 r. fakturą na kwotę 35 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, zawierała natomiast adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Za nabyte miejsca wycieczkowe podatniczka zapłaciła przelewem na rachunek oddziału niemieckiego biura podróży 2 czerwca. Przedmiotowe miejsca na wycieczkę na Maltę podatniczka sprzedała we własnym imieniu i na własny rachunek w połowie czerwca 2017 r. osobom indywidualnym w cenie 4000 zł za miejsce (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż wycieczek tym osobom została udokumentowana wyłącznie paragonami fiskalnymi. Jak powinna rozliczyć VAT i podatek dochodowy od osób fizycznych od zakupu i sprzedaży tych miejsc wycieczkowych? Podatniczka rozlicza się podatkiem liniowym i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą kasową. Podatek od towarów i usług i zaliczki na PIT płaci za okresy miesięczne. Podatniczka posiada status mikroprzedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Duża gratka dla fanów. Ed Sheeran zagra w Polsce

  Duża gratka dla fanów. Ed Sheeran zagra w Polsce

  To będzie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2018 roku. Ed Sheeran na jedynym koncercie w Polsce. Odnoszący spektakularne sukcesy wokalista wystąpi 11 sierpnia 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Artysta na żywo będzie promować swój najnowszy album „÷”. Bilety trafią do sprzedaży 8 lipca o godzinie 11.

  czytaj więcej

 • Huawei MateBook X: Mocny akcent na rynku ultrabooków

  Huawei MateBook X: Mocny akcent na rynku ultrabooków

  Świetna wydajność, innowacyjne rozwiązania, stylowy design – tak po krótce można opisać flagowy ultrabook firmy Huawei. Czy MateBook X skutecznie powalczy o rynek z silną konkurencją segmentu premium?

  czytaj więcej

 • Maluch spod znaku Mercedesa. Jak prawo autorskie działa w życiu codziennym

  Maluch spod znaku Mercedesa. Jak prawo autorskie działa w życiu codziennym

  Przyglądamy się kilu typowym przypadkom użycia logotypów, wizerunków znanych osób czy postaci z popkultury w codziennym życiu. To co powszechne, nie zawsze bywa zgodne z prawem.

  czytaj więcej

 • Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Firma może udostępniać motocykle dziennikarzom motoryzacyjnym na jazdy próbne, ale odliczy 100 proc. VAT wyłącznie pod warunkiem, że jest prowadzona ewidencja przebiegu – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Unijne dotacje pomogły nam stworzyć mały samolot odrzutowy klasy Business Jet

  Unijne dotacje pomogły nam stworzyć mały samolot odrzutowy klasy Business Jet

  Rafał Ładziński z Metal-Master: Podstawą działalności naszej firmy jest produkcja maszyn technologicznych dla przemysłu samochodowego i budowlanego. Często zdarzają nam się zamówienia nietypowe, w których trzeba rozwiązać wskazany przez klienta problem. Na co dzień tworzymy więc innowacyjne rozwiązania i wytwarzamy na ich bazie pojedyncze egzemplarze maszyn o charakterze prototypowym.

  czytaj więcej

 • Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Dałam pieniądze koledze, nie widząc w nim urzędnika. A on potem przyszedł obwieszony dyktafonami. Ów człowiek wziąłby pieniądze, mimo że uważa to akurat za niemoralne, ale bał się różnych konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Rzymkowski: Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej

  Rzymkowski: Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej

  Chcemy legalizacji i normalizacji dostępu do broni palnej, jednocześnie chcemy też nadzoru nad osobami, które tę broń już posiadają; nasza nowela wcale nie liberalizuje dostępu do broni - ocenił w czwartek w PR1 Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).

  czytaj więcej

 • Łatwiejszy dostęp do broni: Projekt noweli skierowany do komisji

  Łatwiejszy dostęp do broni: Projekt noweli skierowany do komisji

  Sejm skierował poselski projekt noweli ustawy o broni i amunicji do dalszych prac w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co wnioskowała Nowoczesna.

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników