egzemplarzy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu egzemplarzy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące egzemplarzy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dan Brown: Technologia zmieni sposób myślenia o religii [WYWIAD]

  Dan Brown: Technologia zmieni sposób myślenia o religii [WYWIAD]

  Technologia, z którą młodzi ludzie są doskonale obeznani, zmieni sposób myślenia o religii. Zastanawia mnie, czy Bóg przeżyje naukę – mówi w wywiadzie dla PAP Dan Brown, autor bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”.

  czytaj więcej

 • Wiata wiacie nierówna: O czym trzeba wiedzieć, by ją postawić bez sporów z urzędem

  Wiata wiacie nierówna: O czym trzeba wiedzieć, by ją postawić bez sporów z urzędem

  Wielu przedsiębiorców decyduje się na postawienie wiat. Okazuje się jednak, że przy ich budowie bardzo często dochodzi do sporów z urzędami na tle interpretacji przepisów (o czym świadczy spora liczba orzeczeń sądowych z tym związanych). Spory dotyczą nie tylko tego, co może być za wiatę uznane, lecz także jakiego rodzaju jest ona obiektem. Prawidłowa kwalifikacja projektowanego obiektu budowlanego ma duże znaczenie dla określenia, jakie formalności związane z jego budową należy spełnić. Spore zamieszanie wprowadzają też zmiany stanu prawnego. W styczniu br. weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego będąca częścią pakietu wicepremiera Mateusza Morawieckiego „Sto zmian dla firm”, która wprowadziła pewne korzystne uproszczenia przy budowie wiat. Niestety nadal nie we wszystkich przypadkach może się ona odbyć na podstawie zgłoszenia. Wciąż w wielu sytuacjach potrzebne jest pozwolenie na budowę, a nawet inne decyzje. Wyjaśniamy główne wątpliwości związane z budową wiat. Wskazujemy, kiedy można postawić ją bez zgłoszenia, kiedy jest ono konieczne, a kiedy potrzebne będzie pozwolenie na budowę.

  czytaj więcej

 • Czerwony Październik za niemieckie marki. Kto odpowiada za sukces rewolucji?

  Czerwony Październik za niemieckie marki. Kto odpowiada za sukces rewolucji?

  Za sukces rewolucji październikowej, od której mija właśnie 100 lat, odpowiadają dwie osoby: Aleksander Parvus i Aleksander Kiereński. Pierwszy doprowadził do sfinansowania bolszewików przez niemiecki rząd, drugi – uniewinnił ich od zarzutu zdrady.

  czytaj więcej

 • Nowy Jork: Ekranizacje Lema na przeglądzie w Anthology Film Archives

  Nowy Jork: Ekranizacje Lema na przeglądzie w Anthology Film Archives

  Trzy wersje „Solaris”, „Przekładaniec” Andrzeja Wajdy i „Szpital Przemienienia”, Edwarda Żebrowskiego, to tylko kilka z ekranizacji utworów Stanisława Lema, prezentowanych na przeglądzie w prestiżowym ośrodku filmowym Anthology Film Archives.

  czytaj więcej

 • Zarajczyk: Ursus upatruje szansy w Rosji

  Zarajczyk: Ursus upatruje szansy w Rosji

  W połowie listopada przedstawimy prototyp, który potem przejdzie testy - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą prawną" Konrad Zarajczyk, prezes Ursusa, pytany o elektryczny samochód dostawczy. Debiut takiego pojazdu firma zapowiedziała na koniec roku. Ursus produkuje też autobusy i ciągniki rolnicze.

  czytaj więcej

 • Bąk: Julio, wszystko Ci wybaczam

  Bąk: Julio, wszystko Ci wybaczam

  Dziś proces wprowadzenia na rynek nowego samochodu niczym nie różni się od akcji wprowadzenia nowego rodzaju płatków zbożowych do sklepów. W poniedziałek świat obiegają zdjęcia najnowszego modelu, we wtorek ma on premierę na targach motoryzacyjnych, a już w środę możecie iść go obejrzeć na żywo w salonie za rogiem. Nie ma w tym najdrobniejszej nawet nutki tajemniczości, choćby skromnego dreszczyku wyczekiwania ani źdźbła emocji. Wyjątkiem od tej reguły jest alfa romeo.

  czytaj więcej

 • Guns N'Roses zagrają na Stadionie Śląskim

  Guns N'Roses zagrają na Stadionie Śląskim

  Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Guns N'Roses, wystąpi 9 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to czwarty koncert zespołu w Polsce i pierwszy występ gwiazdy tej skali po długoletniej modernizacji chorzowskiego obiektu.

  czytaj więcej

 • Jerzy Stępień: Najpierw ustalmy, kim ma być sędzia

  Jerzy Stępień: Najpierw ustalmy, kim ma być sędzia

  Asesorzy mają prawo oczekiwać współdziałania władz w celu racjonalnego rozstrzygnięcia ich sprawy i wyjścia z impasu. Wystarczy, aby ci, którzy nawalili najbardziej, to jest parlament i prezydent, wspólnie zmienili w ustawie tylko jeden przepis – ten o powoływaniu przez ministra. Tylko czy o to nam chodzi?

  czytaj więcej

 • Protesty przed sądami w całej Polsce. W stolicy przed Pałacem Prezydenckim

  Protesty przed sądami w całej Polsce. W stolicy przed Pałacem Prezydenckim

  Pod hasłem „Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska" przed sądami w całym kraju odbyły się protesty przeciw m.in. projektowanym zmianom w sądownictwie. W Warszawie demonstracja odbyła się pod Pałacem Prezydenckim

  czytaj więcej

 • Perfekcyjna improwizacja "Cichej nocy"

  Perfekcyjna improwizacja "Cichej nocy"

  Na improwizację można sobie pozwolić, kiedy jest się perfekcyjnie przygotowanym – mówi reżyser Piotr Domalewski, debiutant, którego film „Cicha noc” zdobył najważniejszą nagrodę w polskim kinie - Złote Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Cicha noc” w kinach od 24 listopada.

  czytaj więcej

 • Wsparcie z RPO na lata 2014–2020: Samorządy mają w czym wybierać

  Wsparcie z RPO na lata 2014–2020: Samorządy mają w czym wybierać

   Regionalne programy operacyjne proponują obecnie szeroką i zróżnicowaną pulę programów dla samorządów oraz jednostek z nimi współpracujących. Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich. Dziś przedstawiamy tylko wybrane konkursy ogłoszone w ramach regionalnych programów operacyjnych, do których nabór już trwa lub wkrótce się rozpocznie – po jednym z każdego województwa.

  czytaj więcej

 • Pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u już w Warszawie

  Pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u już w Warszawie

  Pierwszy, z sześciu zamówionych, nowoczesnych samolotów Boeing 737 MAX 8 w barwach PLL LOT, wylądował w sobotę na warszawskim Lotnisku Chopina. To najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata. LOT będzie nim obsługiwał połączenia krótkiego i średniego zasięgu.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym: Od sprawności państwa zależy powodzenie

  Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym: Od sprawności państwa zależy powodzenie

  Nadeszła pora, by istotą życia publicznego przestało być wyniszczające starcie wrogich plemion; stulecie niepodległości, to szansa na odbudowanie poczucia wspólnoty - mówił przed Zgromadzeniem Narodowym prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Protest przed gmachem parlamentu podczas orędzia prezydenta Dudy

  Protest przed gmachem parlamentu podczas orędzia prezydenta Dudy

  Kiedy w budynku parlamentu prezydent Andrzej Duda wygłaszał orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym, przed gmachem zebrała się grupa osób, protestujących przeciw ustawom o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

  czytaj więcej

 • Paweł Dunin-Wąsowicz: Uwielbiam fatalną literaturę

  Paweł Dunin-Wąsowicz: Uwielbiam fatalną literaturę

  Jestem postrzegany przez jakieś pijaństwa, bo umawiamy się w knajpach, a nikt nie widzi, jak ja czytam, nikt nie widzi, jak przesiaduję w bibliotekach. Trzy czwarte życia to siedzenie w internetach, bibliotekach i czytanie książek. No i pisanie

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników