efektywności działania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu efektywności działania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące efektywności działania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy

  6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy

  Jak pokazują międzynarodowe badania oraz obserwacje rynku pracy, uniwersalne kompetencje miękkie, przydatne w każdej specjalizacji i branży, są szeroko poszukiwane wśród kandydatów do pracy. Co więcej, znaczenie umiejętności społecznych i psychofizycznych na rynku pracy stale rośnie, a w roku 2030 nawet dwie trzecie zawodów będzie wymagało wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Ekspert Hays wskazuje, w rozwój których obszarów kompetencyjnych warto inwestować.

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Smulewicz: Tylko szkolnictwo zawodowe może uratowac gospodarkę

  Smulewicz: Tylko szkolnictwo zawodowe może uratowac gospodarkę

  Powrót do szkolnictwa zawodowego to jedyne, co może nas uratować, bo brak rąk do pracy może spowodować spowolnienie gospodarcze - mówi PAP Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Można zwiększyć budżet UE bez obciążania podatników

  Morawiecki: Można zwiększyć budżet UE bez obciążania podatników

  Można zwiększyć budżet Unii Europejskiej bez sięgania do kieszeni podatników – przekonywał w poniedziałek w Brukseli wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Gutowski, Kardas: Nie dostosowuje się konstytucji do systemu

  Gutowski, Kardas: Nie dostosowuje się konstytucji do systemu

  Wyjąwszy jednodniowy i nietrafiony pomysł zmiany konstytucji po to, by prezydent mógł ostatecznie powołać członków Krajowej Rady Sądownictwa, zaproponowane projekty ustaw można analizować w trzech aspektach: 1) porównawczym, w stosunku do ustaw zawetowanych w lipcu; 2) porównawczym (jak w pkt 1), połączonym z analizą w kontekście niezawetowanego przez głowę państwa prawa o ustroju sądów powszechnych; 3) porównawczo-analitycznym (jak w pkt 2), z dodatkową oceną pod kątem kompletności regulacji w całym systemie prawnym ważnym dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Niestety tylko w pierwszym aspekcie ocena wypada korzystnie.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy okołobudżetowej: Fundusz Pracy sfinansuje m.in. staże lekarzy

  Projekt ustawy okołobudżetowej: Fundusz Pracy sfinansuje m.in. staże lekarzy

  W 2018 r. z Funduszu Pracy będą finansowane m.in. staże lekarzy, Fundusz wesprze też wynagrodzenia pracowników powiatowych urzędów pracy - przewiduje projekt ustawy okołobudżetowej opublikowany we wtorek na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

  czytaj więcej

 • Foonsy®ERP – oprogramowanie dla kancelarii prawnej

  Foonsy®ERP – oprogramowanie dla kancelarii prawnej

  Programy wspomagające zarządzanie kancelarią to w dzisiejszych czasach nie tyle dobra praktyka, co wręcz konieczność. Niezależnie od skali działalności czy zakresu świadczonych usług prawnych, procesy zachodzące w firmie bez odpowiedniego wsparcia stają się nieefektywne, co prędzej czy później negatywnie rzutuje na konkurencyjność całej organizacji. Najbardziej kompleksowe z informatycznych narzędzi wspomagania biznesu – systemy klasy ERP – kojarzone jeszcze do niedawna jedynie z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, mogą być obecnie z powodzeniem wykorzystywane także w codziennej pracy kancelarii. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom czynności związane z koordynacją działań zespołu prawników, utrzymywaniem relacji z klientami czy wreszcie bieżącą kontrola kosztów i płatności przestają być czasochłonne i uciążliwe.

  czytaj więcej

 • Młodzi lekarze zaczęli strajk "Poleje się krew"

  Młodzi lekarze zaczęli strajk "Poleje się krew"

  Trzy specjalizacje do wyboru, elastyczny staż, więcej egzaminów i wyższa pensja dla wybranych – minister zdrowia zgodził się tylko na część postulatów młodych medyków

  czytaj więcej

 • Studenci i doktoranci bliżej biznesu

  Studenci i doktoranci bliżej biznesu

  Wyższe uczelnie modernizują programy nauczania, organizują staże dla studentów i doktorantów oraz współpracują z przedsiębiorcami. Przy wprowadzaniu zmian korzystają z Funduszy Europejskich.

  czytaj więcej

 • Korupcja w SA w Krakowie: Są wnioski o areszt dla dwóch podejrzanych

  Korupcja w SA w Krakowie: Są wnioski o areszt dla dwóch podejrzanych

  O trzy miesiące aresztu dla dwóch kolejnych podejrzanych w śledztwie dot. korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie wystąpiła do sądu, w czwartek późnym popołudniem, Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

  czytaj więcej

 • Areszt dla byłego urzędnika MS Tomasza S. ws. korupcji w SA w Krakowie

  Areszt dla byłego urzędnika MS Tomasza S. ws. korupcji w SA w Krakowie

  Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował na trzy miesiące b. urzędnika Ministerstwa Sprawiedliwości Tomasza S. podejrzanego w śledztwie dot. korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Wcześniej, również na trzy miesiące, aresztowany został biznesmen z Krakowa, Dariusza K.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników