edelman

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu edelman. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące edelman.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zbigniew Mikołejko: Jest Przedsiębiorstwo Holocaust. I jest Przedsiębiorstwo Polska

  Zbigniew Mikołejko: Jest Przedsiębiorstwo Holocaust. I jest Przedsiębiorstwo Polska

  - Jedwabne było szarpnięciem, na które ani ludzie stamtąd, ani całe społeczeństwo polskie nie było gotowe. A jak nie było gotowe, to znaczy, że się przeraziło własnego zła, a taki lęk budzi agresję. I potrzebę odepchnięcia winy za wszelką cenę, także za cenę kłamstwa - mówi Zbigniew Mikołejko w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Oscary 2017 rozdane! Poznaj zwycięzców 89. edycji Nagrody Akademii Filmowej

  Oscary 2017 rozdane! Poznaj zwycięzców 89. edycji Nagrody Akademii Filmowej

  Oscary 2017: Dramat "Moonlight" otrzymał statuetkę za najlepszy film! Obraz Barrego Jenkinsa wygrał także w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Linusa Sandgrena wyróżniono jako autora najlepszych zdjęć do "La La Land". Za pracę przy tym filmie doceniono także Davida Wasco i Sandy Reynolds-Wasco za scenografię. "La La Land" zdobył też statuetkę za najlepszą muzykę oryginalną (Justin Hurwitz) i za najlepszą piosenkę ("City of Stars"). "Manchester by the Sea" otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

  czytaj więcej

 • Oscary 2017: Zobacz zwycięzców tegorocznej gali!

  Oscary 2017: Zobacz zwycięzców tegorocznej gali!

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła podczas uroczystej gali w Los Angeles tegorocznych laureatów najbardziej prestiżowych nagród w świcie kina. Oscarowa statuetka dla najlepszego filmu trafiła do twórców filmu "Moonlight". Za najlepsze zdjęcia hollywoodzkie jury uznało te wykonane do musicalu "La La Land". Najlepszym aktorem okazał się Casey Affleck ("Manchester by the Sea"), zaś aktorką - Emma Stone - ("La La Land"). Pełną listę zwycięzców znajdziecie TUTAJ

  czytaj więcej

 • Kolorowe awantury Kargula i Pawlaka

  Kolorowe awantury Kargula i Pawlaka

  Komedia wszech czasów już nie wygląda tak, jak kiedyś. Kolor zamiast czerni i bieli się nie sprawdza. Czy można odzyskać „Samych swoich” w oryginalnej wersji?

  czytaj więcej

 • Pokazy polskiego kina w Cannes. "Człowiek z żelaza" w prestiżowym Cannes Classics

  Pokazy polskiego kina w Cannes. "Człowiek z żelaza" w prestiżowym Cannes Classics

  Pokaz zrekonstruowanego cyfrowo "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, krótkometrażowe filmy "Koniec widzenia" i "Najpiękniejsze fajerwerki ever" oraz koprodukcja francusko-litewsko-ukraińsko-polska "Szron" - to niektóre z propozycji polskiej kinematografii na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes.

  czytaj więcej

 • Ponad 50 wydarzeń na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

  Ponad 50 wydarzeń na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

  Ponad 50 wydarzeń z obszaru muzyki, teatru, sztuk wizualnych, filmu i literatury złoży się na tegoroczną edycję Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który rozpocznie się w piątek i potrwa do 17 września. Organizowana od 15 lat impreza nawiązuje do wielokulturowych korzeni miasta.

  czytaj więcej

 • 75 lat temu Niemcy zakończyli akcję likwidacyjną getta warszawskiego

  75 lat temu Niemcy zakończyli akcję likwidacyjną getta warszawskiego

  21 września 1942 r. Niemcy zakończyli wielką akcję likwidacyjną w warszawskim getcie. W czasie jej trwania ponad 250 tys. Żydów wywieziono do obozu zagłady w Treblince; 11 tys. skierowano do obozów pracy, na miejscu rozstrzelano ok. 6 tys. W getcie pozostało ok. 60 tys. osób, z czego blisko połowa nielegalnie.

  czytaj więcej

 • Grzegorzek: Wolność sztuki jest dziś w Polsce zagrożona

  Grzegorzek: Wolność sztuki jest dziś w Polsce zagrożona

  Dziś w Polsce, naszej ojczyźnie, którą wszyscy kochamy ponad życie, wolność sztuki jest zagrożona – ocenił rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek w wystąpieniu inaugurującym rok akademicki na uczelni, zaliczanej do dziesięciu najlepszych szkół filmowych na świecie.

  czytaj więcej

 • Łódź: Wybitni pianiści na V Festiwalu Muzycznym im. Rubinsteina

  Łódź: Wybitni pianiści na V Festiwalu Muzycznym im. Rubinsteina

  Dziewięciu światowej sławy pianistów, dwie orkiestry symfoniczne oraz zespół kameralny wystąpią na V Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Artura Rubinsteina, który rozpocznie się w poniedziałek w Łodzi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników