echo dnia

Echo Dnia - kielecki dziennik regionalny wydawany od roku 1971. Należy do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się gazet regionalnych w Polsce (wg Związku Kontroli Dystrybucji Prasy).


 • Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Najwięksi inwestorzy i deweloperzy, cenieni eksperci z Polski i z zagranicy, przedstawiciele banków i instytucji finansowych, najemcy oraz samorządowcy w dniach 25-26 września br. spotkają się Warszawie, by debatować o sztuce budowania nieruchomości komercyjnych. VII edycji Property Forum po raz pierwszy towarzyszyć będzie Propertydesign.pl Forum, dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności – przestrzeniach do pracy. Grupa PTWP, organizator przedsięwzięcia, spodziewa się ponad tysiąca uczestników, z myślą o których zaplanowano 20 sesji dyskusyjnych z udziałem blisko 120 prelegentów.

  czytaj więcej

 • Nowy sezon Filharmonii Śląskiej. Na otwarcie Szymanowski i Berlioz

  Nowy sezon Filharmonii Śląskiej. Na otwarcie Szymanowski i Berlioz

  Koncertem z muzyką Karola Szymanowskiego i Hectora Berlioza Filharmonia Śląska rozpocznie w piątek w Katowicach swój 73. sezon artystyczny. Najważniejszym wydarzeniem najbliższych miesięcy będzie listopadowy X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

  czytaj więcej

 • Co ze złotym po zapowiedzi Dudy o potrzebie zmian w konstytucji

  Co ze złotym po zapowiedzi Dudy o potrzebie zmian w konstytucji

  Andrzej Duda w trakcie dzisiejszego wystąpienia przedstawił swoją propozycję ustawy o Sądach Najwyższych oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. - W pierwszej reakcji na słowa prezydenta złoty zyskał, jednak informacja o konieczności wprowadzenia zmian w konstytucji może wywoływać kolejne niepewności wokół polskiej waluty - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.

  czytaj więcej

 • Taniec, teatr i sztuka potrafią zatrzymać czas. Jesień z festiwalem Ciało/Umysł

  Taniec, teatr i sztuka potrafią zatrzymać czas. Jesień z festiwalem Ciało/Umysł

  Jedna z najważniejszych w Polsce imprez poświęconych sztuce tańca i performansu osiąga punkt kulminacyjny. Na przełom września i października Fundacja Ciało/Umysł przygotowała w Warszawie wyjątkowe premiery i spotkania z niezwykłymi artystami.

  czytaj więcej

 • Odrabianie prywatnych wyjść przez pracowników dzieli i ekspertów, i urzędy

  Odrabianie prywatnych wyjść przez pracowników dzieli i ekspertów, i urzędy

  PROBLEM: Czy kobieta w ciąży albo niepełnosprawny mogą jednego dnia wyjść wcześniej, by załatwić sprawy osobiste, a kolejnego zostać w pracy dłużej? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony osoby te nie mogą pracować w nadgodzinach, a pracując w ten sposób, przekroczą przecież obowiązującą dobową normę czasu pracy (8 godzin, ewentualnie 7 godzin w przypadku niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym). Z drugiej strony jest w kodeksie pracy przepis, który stanowi, że odpracowanie prywatnego wyjścia nie jest pracą nadliczbową.

  czytaj więcej

 • List do ministra kultury: Filmowcy i artyści przeciw odwołaniu Sroki

  List do ministra kultury: Filmowcy i artyści przeciw odwołaniu Sroki

  Nie zachodzi żadna z przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora PISF w trakcie kadencji; jest to też niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego festiwalu filmowego w Gdyni - napisali w liście otwartym do ministra kultury przedstawiciele środowiska filmowego.

  czytaj więcej

 • Najlepszy film minionego roku wg dziennikarzy. „Po tamtej stronie” Kaurismäkiego [ZOBACZ]

  Najlepszy film minionego roku wg dziennikarzy. „Po tamtej stronie” Kaurismäkiego [ZOBACZ]

  Dziennikarze zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) wybrali „Po tamtej stronie” Akiego Kaurismäkiego najlepszym filmem minionego roku. FIPRESCI Grand Prix 2017 to kolejna nagroda dla nowego filmu fińskiego mistrza, po Srebrnym Niedźwiedziu dla Najlepszego Reżysera na tegorocznym Festiwalu w Berlinie. To również drugie FIPRESCI Grand Prix dla Kaurismakiego - 15 lat temu krytycy filmowi swoją najważniejszą nagrodę przyznali filmowi „Człowiek bez przeszłości”.

  czytaj więcej

 • Luter nie zamierzał stworzyć nowego Kościoła

  Luter nie zamierzał stworzyć nowego Kościoła

  Wystąpienie Lutra nie zmierzało do stworzenia nowego Kościoła czy zbudowania nowego wyznania. Namawiał do powrotu do dawnego chrześcijaństwa, ograniczenia roli papieża i wzmocnienia znaczenia soborów - mówi prof. Jacek Wijaczka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  czytaj więcej

 • Man, Paczocha, Wojtyszko. Rusza III Laboratorium Dramatu

  Man, Paczocha, Wojtyszko. Rusza III Laboratorium Dramatu

  Teatr Dramatyczny zaprasza na inaugurację III Laboratorium Dramatu. Już 13 listopada rozpocznie się cykl otwartych czytań, podczas których jako pierwsze zaprezentujemy najciekawsze dramaty polskich i zagranicznych autorów zakwalifikowane do międzynarodowego projektu „Fabulamundi. Dramaturgia w Europie: ponad granicami?”. Po każdym z czytań zapraszamy na dyskusje poświęcone współczesnej dramaturgii, w których udział wezmą autorzy sztuk, reżyserzy, aktorzy oraz zaproszeni goście. Czytania odbywać się będą w poniedziałki w Teatrze Dramatycznym przy pl. Defilad 1, w Sali im. Witolda Zatorskiego o godzinie 19:00.

  czytaj więcej

 • Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Niewiele jest lokalnych stowarzyszeń, które nie były straszone pozwami o naruszenie dóbr osobistych. Bo u źródła ich narodzin niemal zawsze leży niezgoda na działania władz.

  czytaj więcej

 • Pięcoletni plan świętowania niepodległości. Na obchody wydamy 200 mln zł

  Pięcoletni plan świętowania niepodległości. Na obchody wydamy 200 mln zł

  Państwowa feta i lokalne uroczystości, pomnikowa kolumnada i internet w każdej szkole. Stulecie odzyskania niepodległości będziemy celebrować przez 5 lat

  czytaj więcej

 • Najmłodszy biskup w Polsce: Zarabiam około 3500 zł na rękę [WYWIAD]

  Najmłodszy biskup w Polsce: Zarabiam około 3500 zł na rękę [WYWIAD]

  Ksiądz, który stawia pieniądze na pierwszym miejscu, jest dla Kościoła problemem. Nie ma sensu zastanawiać się, czy to wyjątek, czy reguła, bo każda taka historia jest naszym wspólnym kłopotem – mówi w DGP Mirosław Milewski, od 2016 r. biskup pomocniczy diecezji płockiej.

  czytaj więcej

 • Liban znów jest rozgrywany. O wpływy walczą ze sobą Arabia Saudyjska oraz Iran i Hezbollah

  Liban znów jest rozgrywany. O wpływy walczą ze sobą Arabia Saudyjska oraz Iran i Hezbollah

  Liban osłupiał. Wyglądało na to, że premier – który przez ostatnie 10 miesięcy zapewniał, że jego rządy rozpoczną nową erę w historii kraju – wyskoczył na weekend odpocząć w swojej willi w saudyjskim Rijadzie. Ale już po kilku godzinach było jasne, że uciekł: Saad Hariri nadał ze swojego azylu w Arabii Saudyjskiej krótkie wystąpienie, które zatrzęsło Bliskim Wschodem.

  czytaj więcej

 • Ech, złamać tak laskę kabanosa. Z Witoldem Waszczykowskim rozmawia Robert Mazurek

  Ech, złamać tak laskę kabanosa. Z Witoldem Waszczykowskim rozmawia Robert Mazurek

  Dziś nie rozmawiamy o polityce? OK, to niech pan pyta. Tak, teraz przytyłem, ale przed nominacją schudłem kilkanaście kilogramów w trzy miesiące. Pomaga tylko dieta. Warzywa, zupy, czasem jajko. I żadnego alkoholu. Bo dwa, trzy piwa i się demoluje lodówkę - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Niesolidny jak Niemiec

  Niesolidny jak Niemiec

  Brak nowego rządu, problemy z opóźnieniami w budowie infrastruktury, oszustwa przemysłowe. Mimo kwitnącej gospodarki pada mit germańskiej odpowiedzialności.

  czytaj więcej

 • Jakim premierem była Beata Szydło [SYLWETKA]

  Jakim premierem była Beata Szydło [SYLWETKA]

  Beata Szydło, wiceprezes PiS, współtwórczyni sukcesu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy, "twarz" zwycięskiej kampanii parlamentarnej PiS, po ponad dwóch latach kierowania rządem zrezygnowała ze stanowiska premiera. Rządy Szydło upłynęły pod znakiem programów socjalnych, w tym flagowego "Rodzina 500 Plus".

  czytaj więcej

 • Brexit: Poszukiwanie triku trwa

  Brexit: Poszukiwanie triku trwa

  O idei drugiego referendum coraz przychylniej wypowiadają się laburzyści. Bo sondaże pokazują olbrzymie wahania nastrojów, a na dodatek odżywają tendencje separatystyczne w Irlandii Północnej i Szkocji.

  czytaj więcej

 • Czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu rozwiązują problemu z nałogiem, czyli jak to zrobiła Australia

  Czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu rozwiązują problemu z nałogiem, czyli jak to zrobiła Australia

  Ograniczenia w sprzedaży alkoholu bywają przydatne w budowaniu wizerunku władzy jako opiekuna, który za dobre uczynki nagradza, a za złe karze. Ale problemów związanych z nałogiem nie rozwiązują. Australijczycy wiedzą o tym doskonale.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników