e-learning

E–learning - nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie dydaktyki za pomocą komputerów osobistych, CDROM-u i Internetu.


 • Studia online, czyli wiedza na klik

  Studia online, czyli wiedza na klik

  Banalne stało się zdanie, że Internet zmienia edukację. Sieć zmienia nawyki i utarte ścieżki także w sposobie studiowania. Renomowane uczelnie wprowadzają e-learning oraz e-indeksy. Powstają także całe kierunki oparte o nauczanie zdalne. Jak to działa?

  czytaj więcej

 • Opiekun z internetu pojedzie z dziećmi na ferie

  Opiekun z internetu pojedzie z dziećmi na ferie

  Firmy nadal będą mogły zdalnie kształcić kierowników i wychowawców kolonii. MEN wycofuje się z wprowadzenia zakazu kursów e-learningowych.

  czytaj więcej

 • Szkolić trzeba, ale można to robić wirtualnie

  Szkolić trzeba, ale można to robić wirtualnie

  Korzystanie z e-learningu opłaca się szczególnie, gdy firma ma liczną załogę, działa na dużym obszarze i te same kursy są często powtarzane

  czytaj więcej

 • Resort i NGO-osy spierają się o bezpłatne wykorzystanie utworów w edukacji

  Resort i NGO-osy spierają się o bezpłatne wykorzystanie utworów w edukacji

  Nad przygotowaną przez resort kultury nowelą trwają prace w Sejmie. Sporne punkty dotyczą przede wszystkim uregulowań związanych z tzw. dozwolonym użytkiem, czyli wyjątkowymi sytuacjami, w których prawo zezwala na korzystanie z cudzej twórczości bez zgody autora i bez zapłaty wynagrodzenia. Chodzi m.in. o prawo do zacytowania dzieła czy wykorzystywania go w procesie nauczania lub informowania.

  czytaj więcej

 • Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Czy na wzór studiów medycznych wprowadzić limity przyjęć określane przez ministra? Wrócić do egzaminów wstępnych czy w trakcie nauki ostro selekcjonować studentów? Lepsze są studia pięcio-, czy dwu- lub trzyletnie? Na te m.in. pytania odpowiadali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

  czytaj więcej

 • Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Projekty ważnych ustaw, nad którymi od dawna pracował rząd, poszły w odstawkę. Parlament zajął się za to takimi, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, a nawet tygodniach.

  czytaj więcej

 • "Źródło": Rząd wdrożył centraly system informatyczny. Gminy dopłacą za naukę urzędników

  "Źródło": Rząd wdrożył centraly system informatyczny. Gminy dopłacą za naukę urzędników

  Najpierw wdrożono centralny system informatyczny. Teraz rząd chce opłat za przyuczanie urzędników.

  czytaj więcej

 • Prawo autorskie przyjaźniejsze dla przedsiębiorców

  Prawo autorskie przyjaźniejsze dla przedsiębiorców

  Największa od wielu lat nowelizacja umożliwia m.in. korzystanie z tzw. utworów osieroconych i niedostępnych w obrocie handlowym. Wydawcy, podobnie jak autorzy, dostaną wynagrodzenie za wypożyczenia biblioteczne. Jednocześnie poszerzono katalog dozwolonego użytku.

  czytaj więcej

 • E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  „E-learning” to słowo wytrych: gigantyczny rynek klientów, usługa tańsza od świadczonej przez stulecia, dostępna w każdym miejscu na globie – byleby było podpięte do sieci. Ale w świecie edukacji online kryje się tak wiele pułapek, że na dłuższą metę mogą one podciąć cały ten rozkwitający rynek. Kto da więcej? Analitycy z firm badawczych rywalizują na prognozy dla rynku edukacji online.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  ● Kiedy zakup i montaż systemu monitoringu na terenie DPS jest wydatkiem strukturalnym● Czy drobny remont w poradni odwykowej jest wydatkiem strukturalnym● Czy szkolenie e-learningowe jest strukturalne● Jaki kod dla wykonania nowego piłkochwytu● Kiedy można zastosować kod 61 dla monitoringu miejskiego● Jakie działania dotyczące Służby Więziennej można ujmować w obszarze XI● Które z wydatków na utrzymanie świetlicy terapeutycznej są strukturalne● Czy zakup piekarnika elektrycznego do stołówki szkolnej ma być w RB-WSa● Czy obszar VII jest prawidłowy przy instalacji alarmu w budynku urzędu

  czytaj więcej

 • Biznes szkoleniowy przed dużym zakrętem. Czy firmy dostosują się do zmian?

  Biznes szkoleniowy przed dużym zakrętem. Czy firmy dostosują się do zmian?

  Firmy z sektora szkoleń znalazły się w nietypowej dla siebie sytuacji. Z jednej strony dotacje unijne gwarantują im sprawne funkcjonowanie, z drugiej strony aktualne raporty budzą wątpliwości co do przyszłości branży.

  czytaj więcej

 • Żołnierze WOT dostali karabinki. Macierewicz: Największe zamówienie od wielu lat

  Żołnierze WOT dostali karabinki. Macierewicz: Największe zamówienie od wielu lat

  Pierwsza partia karabinków Grot trafia w ręce żołnierzy - poinformował szef MON Antoni Macierewicz, który wziął udział w uroczystości przekazania pierwszych sztuk nowej broni żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. Podkreślił wielkość zamówienia i polską konstrukcję broni.

  czytaj więcej

 • E-learning na uczelniach zostanie ograniczony. Naukowcy: Wracamy do XIX wieku

  E-learning na uczelniach zostanie ograniczony. Naukowcy: Wracamy do XIX wieku

  W przygotowanym przez resort nauki rozporządzeniu w sprawie studiów uregulowane zostały m.in. warunki, które muszą być spełnione, aby zajęcia dydaktyczne mogły być prowadzone w trybie e-learningowym. Jeden z przepisów budzi gigantyczne zastrzeżenia środowiska. Chodzi o zapis określający liczbę punktów ECTS*, jaką można uzyskać w ramach takiej formy kształcenia. W projekcie zapisano bowiem, że nie może być ona większa niż 30 proc. łącznej liczby tych punktów, koniecznej do ukończenia studiów na danym poziomie (obecnie przepisy mówią o maksymalnie 60 proc. ogólnej liczby godzin zajęć dydaktycznych określonych w programach kształcenia).

  czytaj więcej

 • Limity dotyczące e-kształcenia w górę

  Limity dotyczące e-kształcenia w górę

   Pod wpływem uwag środowiska akademickiego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwiększa maksymalną liczbę punktów ECTS możliwą do uzyskania w trybie e-learningowym.

  czytaj więcej

 • Rewolucją w edukację. Platformy e-learningowe mogą zagrozić tradycyjnym uniwersytetom

  Rewolucją w edukację. Platformy e-learningowe mogą zagrozić tradycyjnym uniwersytetom

  Na świecie już o tym wiedzą. W 2011 r. branżą szkolnictwa wyższego zatrzęsło. Znaczenie tego wstrząsu, do którego doszło w Kalifornii, w hrabstwie Santa Clara, zrozumieli jednak nieliczni. Dwóch lubianych profesorów Uniwersytetu Stanforda, Peter Norvig i Sebastian Thrun, zorganizowało bezpłatne, internetowe, otwarte dla użytkowników z całego świata seminarium pt. „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji”.

  czytaj więcej

 • 600 tys. zł kary za zgubionego pendrive’a

  600 tys. zł kary za zgubionego pendrive’a

  Bezpośrednią przyczyną nałożenia sankcji nie było bynajmniej zgubienie nośnika z danymi osobowymi, ale brak odpowiednich środków organizacyjnych i technicznych, które pozwoliłyby skutecznie zabezpieczyć przed wyciekiem danych. Londyńskie lotnisko miało szczęście, że naruszenie przepisów miało miejsce, zanim weszło w życie RODO.

  czytaj więcej

 • E-dowód już gotowy. Czy nowe dokumenty tożsamości będą bezpieczne?

  E-dowód już gotowy. Czy nowe dokumenty tożsamości będą bezpieczne?

  Wygląda na to, że PiS zrobi to, na czym poległ rząd PO-PSL. Ale nadal nie ma pewności, czy nasze dane będą właściwie strzeżone.

  czytaj więcej

 • Sikora: Wirtual na uczelniach to już nie matrix

  Sikora: Wirtual na uczelniach to już nie matrix

  Znają państwo grę komputerową „Heavy Rain”? Chodzi w niej o schwytanie seryjnego mordercy. Gracz może wcielić się w cztery różne postaci, w tym detektywa oraz agenta FBI, i prowadzić własne śledztwo. Musi zbierać dowody i zabezpieczać ślady. Dla części studentów prawa brzmi to znajomo, bo uczą się przyszłego zawodu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Tak jest m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego. Student na zajęciach z kryminalistyki zakłada specjalne gogle, które przenoszą go na miejsce zbrodni. Tam dokonuje jego oględzin, a wykładowca ocenia, jakie popełnił błędy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników