dzisiejsza gazeta

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dzisiejsza gazeta. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dzisiejsza gazeta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  W codziennym życiu ilość danych, jakie generujemy na własny temat, jest dzisiaj wielokrotnie większa, niż to było jeszcze kilka lat temu. To sprawia, że nieporównywalnie wzrasta głębokość ingerencji w naszą prywatność – ostrzegali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Andrzej Szahaj o wspólnocie i wolności [FELIETON]

  Andrzej Szahaj o wspólnocie i wolności [FELIETON]

  W wypowiedziach różnych polityków oraz w tekstach programowych niektórych partii pojawia się od czasu do czasu pojęcie wspólnoty. Sugeruje się w nich, że utraciliśmy w Polsce poczucie wspólnotowości i najwyższa pora, aby coś z tym zrobić. W tle tych wypowiedzi kryje się przekonanie, że wspólnota jest czymś cennym. W odróżnieniu od niektórych krytyków owych tęsknot do wspólnoty, wyprowadzających swoją niechęć z ultraliberalnej wizji politycznej (jak np. prof. J. Majcherek, stały publicysta „Gazety Wyborczej”), uważam, że jest w nich coś dobrego. Zgadzam się z nimi, że wspólnota jest rzeczą cenną i warto ją chronić czy budować. W tym też sensie zgadzam się z tym rysem myśli konserwatywnej i – co ciekawe – myśli lewicowej, w którym akcentowało się rolę wspólnoty jako pożądanego środowiska życia człowieka.

  czytaj więcej

 • Ameryka przedawkowała. Walczy z lekami i narkotykami

  Ameryka przedawkowała. Walczy z lekami i narkotykami

  Stany Zjednoczone przegrywają walkę z epidemią uzależnień i śmierci z powodu nadużywania leków oraz narkotyków. Takich przedwczesnych zgonów jest więcej niż śmiertelnych ofiar w wypadkach drogowych i trzykrotnie więcej niż ledwie pięć lat temu. Coraz trudniej udawać, że problem nie istnieje. Bo ma on wymierne przełożenie na stan gospodarki. W 2015 r. kosztował szacunkowe 200 mld dol.

  czytaj więcej

 • Białoruś: UE naciska na Polskę, by wróciła do brukselskiej biurokracji

  Białoruś: UE naciska na Polskę, by wróciła do brukselskiej biurokracji

  Największy białoruski dziennik nawiązuje w dzisiejszym wydaniu do sytuacji w Polsce. Gazeta "Sowietskaja Biełorussija" stwierdza, że narastanie socjalnych i gospodarczych problemów w Unii Europejskiej aktywizowało niemal wszędzie siły prawicowe. Jednak jak zauważa autor artykułu największe zdziwienie we Wspólnocie wywołała Polska, gdzie do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość.

  czytaj więcej

 • Publicyści o dokumentach Kiszczaka: Sprawa zabójstwa ks. Popiełuszki i G. Przemyka może się odrodzić

  Publicyści o dokumentach Kiszczaka: Sprawa zabójstwa ks. Popiełuszki i G. Przemyka może się odrodzić

  Publicyści komentowali w PR24 sprawę dokumentów, znalezionych w mieszkaniu wdowy po Czesławie Kiszczaku. Jak poinformował Instytut Pamięci Narodowej, zabezpieczono tam sześć pakietów rękopisów, maszynopisów i fotografii.

  czytaj więcej

 • Bąk: Synku, zdejmij te rurki i skacz przez kozła

  Bąk: Synku, zdejmij te rurki i skacz przez kozła

  Ministerstwo czegoś tam zaproponowało, by do szkół wprowadzić obowiązkowy egzamin ze sprawności fizycznej. Uczniowie musieliby wykazać się jak najlepszym czasem w biegu na 100 czy 500 metrów, jak najdalszymi skokami w dal oraz jak największą liczbą podciągnięć na drążku.

  czytaj więcej

 • Brytyjczycy nie chcą Bretixu? Wzrost poparcia dla pozostania w UE

  Brytyjczycy nie chcą Bretixu? Wzrost poparcia dla pozostania w UE

  Najnowszy sondaż opinii brytyjskiego elektoratu wskazuje, ze zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej maja 15-procentowa przewagę nad obozem Brexitu. Sondaż zleciła gazeta niedzielna „Mail on Sunday”, nazajutrz po uzyskaniu przez premiera Camerona ustępstw na brukselskim szczycie Unii.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Zrozumieć, jak odkształcają się opony

  Eureka DGP: Zrozumieć, jak odkształcają się opony

  Zazwyczaj kojarzą nam się z przykrym obowiązkiem wymiany. Rzadko przy tym pamiętamy, ile naukowcy włożyli pracy w to, by jak najlepiej zrozumieć zasadę ich działania. I wciąż wkładają – także dzięki takim wynalazkom jak czujnik z Politechniki Wrocławskiej

  czytaj więcej

 • Gorzka prawda o Chinach. "Nawet góry przeminą" w kinach

  Gorzka prawda o Chinach. "Nawet góry przeminą" w kinach

  Chiny są bardzo zróżnicowane wewnętrznie, czasem można odnieść wrażenie, jakby stanowiły wypadkową kilku równoległych rzeczywistości – opowiada Jia Zhangke, reżyser filmu „Nawet góry przeminą”

  czytaj więcej

 • Egzaminy zawodowe: Sprawdzian z przywiązania do wartości

  Egzaminy zawodowe: Sprawdzian z przywiązania do wartości

  Ponad 5,5 tys. przyszłych adwokatów oraz radców – po raz pierwszy, od kiedy prawnicze egzaminy zawodowe organizowane są przez państwo – musiało wykazać się także znajomością zasad etyki. Pytanie jednak, czy napisanie prostej opinii to sposób na zweryfikowanie moralności prawnika

  czytaj więcej

 • "The Independent" przechodzi do internetu. W sobotę ostatnia wersja drukowana

  "The Independent" przechodzi do internetu. W sobotę ostatnia wersja drukowana

  Po blisko 30 latach od ukazania się pierwszego numeru, brytyjski dziennik "The Independent" w sobotę po raz ostatni ukazał się w druku. Odtąd będzie dostępny tylko w wersji elektronicznej. Gazeta od lat zmagała się z problemami finansowymi.

  czytaj więcej

 • Niemiecki prawnik: Istnieją powody do mieszania się w spór o polski TK

  Niemiecki prawnik: Istnieją powody do mieszania się w spór o polski TK

  Niemiecki prawnik Armin von Bogdandy z Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu uważa, że chociaż Polska jest krajem suwerennym, instytucje europejskie mają powody, by mieszać się do sporu o TK; analizuje możliwości sankcji i apeluje o zrozumienie dla Polski.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski o wpisach Schnepfa: Przesadził, nie ma antysemickiej nagonki

  Waszczykowski o wpisach Schnepfa: Przesadził, nie ma antysemickiej nagonki

  Szef MSZ Witold Waszczykowski krytycznie ocenił internetowe wpisy polskiego ambasadora w USA Ryszarda Schnepfa. Myślę, że przesadził, ponieważ dzisiejsza Polska nie przypomina Polski z '68 roku, nie ma antysemickiej nagonki - mówił w poniedziałek minister.

  czytaj więcej

 • Bruksela chce reformy VAT: Szansa m.in. na niższą stawkę na ubranka dziecięce

  Bruksela chce reformy VAT: Szansa m.in. na niższą stawkę na ubranka dziecięce

  Polska w końcu będzie mogła obniżyć stawkę VAT na ubranka dziecięce i z większą swobodą wprowadzać inne stawki obniżone – wynika z ogłoszonego w Brukseli Planu Działania na rzecz modernizacji systemu VAT.

  czytaj więcej

 • Rzecznik PiS: Jeden głos oddany niezgodnie z prawem nie miałby wpływu na skuteczność głosowania

  Rzecznik PiS: Jeden głos oddany niezgodnie z prawem nie miałby wpływu na skuteczność głosowania

  Nawet gdyby się okazało, że jeden głos został oddany niezgodnie z prawem, to i tak nie miałoby to wpływu na skuteczność przeprowadzenia głosowania - powiedziała PAP rzecznik klubu PiS Beata Mazurek, odnosząc się do głosowania nad wyborem sędziego TK.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • RPD: Nie możemy sobie pozwolić na segregację dzieci w szkole

  RPD: Nie możemy sobie pozwolić na segregację dzieci w szkole

  Na segregację nie możemy sobie pozwolić w żadnym obszarze życia, także w edukacji - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Jego zdaniem integracja w szkole jest korzystna dla wszystkich uczniów - korzystają na niej i dzieci z niepełnosprawnością, i dzieci bez deficytów.

  czytaj więcej

 • Rosja jest jak ZSRR. Tylko gorszy

  Rosja jest jak ZSRR. Tylko gorszy

  Legendarny radziecki dysydent i obrońca praw człowieka Siergiej Kowalow we wspólnej rozmowie w nowym cyklu DGP i Polskiego Radia pod tytułem „Więcej niż świat”.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników