dzisiejsza gazeta

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dzisiejsza gazeta. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dzisiejsza gazeta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  - Pojawia się narracja: skoro bronił mafii, to teraz na pewno wyłudził działkę od miasta. A to jest dla mnie bardzo krzywdzące. I świadczy o ataku na fundamenty prawa do obrony - mówi mec. Grzegorz Majewski w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Zmiana premiera? Jedynym kandydatem mógłbym być ja

  Kaczyński: Zmiana premiera? Jedynym kandydatem mógłbym być ja

  Wariant zmiany premiera na poważnie nie był rozważany, bo jedynym kandydatem mógłbym być ja, a ja takich planów nie mam - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodaje, na razie nie ma przesłanek nawet do zastanawiania się nad takim scenariuszem.

  czytaj więcej

 • Rosyjskie media: Polskie kino na całym świecie kojarzy się z filmami Wajdy

  Rosyjskie media: Polskie kino na całym świecie kojarzy się z filmami Wajdy

  Na świecie kino polskie kojarzy się z filmami Andrzeja Wajdy - pisze w poniedziałek "Komsomolskaja Prawda". Telewizja Rossija 24, która podaje wiadomość o śmierci reżysera w serwisach informacyjnych, wskazuje, że był nazywany ojcem polskiej kinematografii.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Wszystkim potrzebna jest lekcja przedsiębiorczości

  Ryszard Pieńkowski: Wszystkim potrzebna jest lekcja przedsiębiorczości

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, bezdyskusyjnie. Gospodarka to sól każdego narodu, jest fundamentem państwa. Jego siły, pozycji międzynarodowej, autorytetu. Jej rozwój to warunek sine qua non odpowiedniego rozwoju życia społecznego. I dobrze by było, żebyśmy wszyscy stale o tym pamiętali.

  czytaj więcej

 • Stare Powązki - miejsce spoczynku znanych i zasłużonych Polaków

  Stare Powązki - miejsce spoczynku znanych i zasłużonych Polaków

  Stare Powązki, najsłynniejszy cmentarz Warszawy, został założony pod koniec XVIII. Do dzisiaj jest miejscem pochówku znanych i zasłużonych Polaków. Nagrobki pochodzą z różnych epok artystycznych, z niektórymi związane są tragiczne historie miłosne - mówi PAP przewodnik Małgorzata Arabas.

  czytaj więcej

 • Wyobrażona wspólnota, czyli dlaczego wybory przegrała Hillary Clinton

  Wyobrażona wspólnota, czyli dlaczego wybory przegrała Hillary Clinton

  Gdzie inni mają wspólnego boga, historię, traumę lub wygląd, tam Amerykanie mają wspólną wolność, której wcieleniem jest oddanie głosu na prezydenta.

  czytaj więcej

 • Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Zmarłe ciała zawsze grały rolę w polityce. Wyciągano je na ogląd publiczny, by zbezcześcić (jak wieszano na latarniach dyktatorów i funkcjonariuszy obalanych reżimów); chowano w odkrytych trumnach i stawiano mauzolea, by czcić (jak przywódców, których z różnych powodów chciano unieśmiertelnić). Kremowano, by zapomnieć lub stawiono grobowce i monumenty, by nie zapomnieć nigdy. Od starożytności do dziś jednak, gdy myślenie rytualne i świeckie idą coraz bardziej osobno, a gdy pamięć o zbrodniach lub katastrofach nabiera mniej pokazowego, dosłownego, ludycznego charakteru – coś się powinno zmienić. Nie potrzebujemy zmarłego ciała tak często tykać, tak otwarcie wywlekać, tak wyraziście pokazywać, by pochylić się nad zmarłym lub by spróbować zrozumieć. W teorii, w życzeniowym nieco być może spojrzeniu na współczesne społeczeństwa jako dojrzałe na ten przynajmniej sposób, że rozumieją racje rytuału i prawa do prywatności, sacrum i świeckiego decorum, a także odróżniają je od nekrofilskiej zemsty i pornograficznej przyjemności oglądania trupa.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Walt Kowalski, którego w „Gran Torino” gra Clint Eastwood, nie chodzi na parady gejów. Ma za sobą wojnę w Korei. Kilka medali. Ma pięknego forda i sąsiadów z Azji, których szczerze nie znosi. Gdy spotyka się z kolegami na piwie, opowiada rasistowskie kawały. Nawet nie próbuje udawać poprawności politycznej. Walt nie jest złym człowiekiem. Po prostu reprezentuje postawy, które nie znajdują zrozumienia u komentatorów „New York Timesa” czy magazynu „Rolling Stone”.

  czytaj więcej

 • Dla CBA nie ma świętych krów. Agenci patrzą na ręce samorządowcom

  Dla CBA nie ma świętych krów. Agenci patrzą na ręce samorządowcom

  Kontrole specsłużb w samorządach pod rządami Prawa i Sprawiedliwości rozkręciły się na niespotykaną dotąd skalę? Nic bardziej mylnego.

  czytaj więcej

 • Clinton miała dane i algorytmy, a Trump smartfona i Twittera

  Clinton miała dane i algorytmy, a Trump smartfona i Twittera

  - Za 3–4 lata wydatki reklamowe na internet będą wyższe niż na tradycyjną telewizję- mówi Stephen Allan, prezes MediaCom World-wide dla DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników