dystrybutor chemii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dystrybutor chemii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dystrybutor chemii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wojsko układa przetarg z wojskiem. Zarobi były kolega

  Wojsko układa przetarg z wojskiem. Zarobi były kolega

  Armia rozpisała konkurs w taki sposób, aby zarobił były kolega. Wojsko rozpisało przetarg na naprawę pojazdów opancerzonych tak, by później móc na nich zainstalować konkretne urządzenia rozpoznania skażeń. Chodzi o urządzenie AP4C, które nie jest najtańsze, a według naszych rozmówców gorsze niż oferowane na rynku. Członkiem rady nadzorczej jedynego importera jest były szef wojsk chemicznych, a prezesem były wojskowy logistyk.

  czytaj więcej

 • Nota księgowa jest jak faktura

  Nota księgowa jest jak faktura

  Spółka, której udzielono premii pieniężnej, musi obniżyć podatek naliczony. Bez względu na dowód księgowy, który dokumentuje rabat – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Spółki giełdowe: Łatwiej zwiększać zyski niż przychody

  Spółki giełdowe: Łatwiej zwiększać zyski niż przychody

  Chociaż koniunktura na warszawskim parkiecie – mówiąc dyplomatycznie – nie zachęca do inwestowania, to notowane na nim firmy od stycznia do czerwca zarobiły na czysto o ponad 10 proc. więcej niż rok temu

  czytaj więcej

 • UOKiK: W listopadzie uruchomimy bazę i wyszukiwarkę wyroków sądowych

  UOKiK: W listopadzie uruchomimy bazę i wyszukiwarkę wyroków sądowych

  Nowa baza, dostępna na stronie internetowej, zawierać będzie informacje o wszystkich wyrokach sądowych, w których powodem był Prezes UOKiK, a dotyczących praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, naruszenia zbiorowych interesów konsumentów oraz w sprawach o uznanie klauzul za niedozwolone. Urząd zapowiedział także, iż od 3 września o wyrokach szczególnie istotnych dla funkcjonowania rynku, interesów konsumentów lub dotyczących spraw precedensowych poinformuje w komunikatach prasowych.

  czytaj więcej

 • Miłość zagrożona rakiem. "Chemia" w kinach [WIDEO]

  Miłość zagrożona rakiem. "Chemia" w kinach [WIDEO]

  Ona i on. Ona ma raka piersi. On chce być jej mężem. Spodziewają się dziecka. Onkolodzy nie owijają w bawełnę, terapia będzie bolesna, a wynik niepewny. Tymczasem oni są w sobie coraz bardziej zakochani.

  czytaj więcej

 • Hurtownie złapały oddech: Najmniejsza liczba upadłości od pięciu lat

  Hurtownie złapały oddech: Najmniejsza liczba upadłości od pięciu lat

  Najmniejsza liczba upadłości od pięciu lat nie oznacza końca burzy i zmian w branży. O 14 proc. spadła w 2015 r. liczba upadłości wśród firm specjalizujących się w handlu hurtowym. W sumie było ich 111, najmniej od pięciu lat. Wpływ na to miała poprawa kondycji niektórych segmentów rynku hurtowego.

  czytaj więcej

 • Akcyza: Na zniesieniu preferencji traci ekologia, zyskuje budżet

  Akcyza: Na zniesieniu preferencji traci ekologia, zyskuje budżet

  Od początku roku nie ma już zwolnienia z akcyzy na oleje napędowe wykorzystywane do celów technologicznych. Traci na tym branża chemiczna, ale Ministerstwo Finansów zasłania się plagą oszustw.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Polowanie na pasożyta: Zastanów się zanim uwierzysz reklamie preparatu na odrobaczanie ludzi

  Polowanie na pasożyta: Zastanów się zanim uwierzysz reklamie preparatu na odrobaczanie ludzi

  Ta reklama od razu przykuła moją uwagę. Bo jak tu nie zareagować na takie zdjęcia: pasożyty w ludzkim mózgu wywołujące raka, robaki w sercu, które spowodowały zawał. Zgroza. Łatwiej byłoby je zignorować, gdyby nie to, że fotografie były ilustracją do rozmowy z doktorem Michałem Pietruszewskim, przewodniczącym Krajowego Instytutu Chorób Pasożytniczych. Z krótkiej informacji przy nazwisku wynikało, że doktor ma za sobą 21 lat doświadczenia i opublikował ponad 60 artykułów na temat parazytologii molekularnej. Przekonująca rekomendacja. Zacząłem czytać.

  czytaj więcej

 • Grupa Azoty zanotowała w I. półroczu 2017 r. wzrost przychodów i zysku netto

  Grupa Azoty zanotowała w I. półroczu 2017 r. wzrost przychodów i zysku netto

  Grupa Azoty zanotowała w I. półroczu 2017 r. wzrost przychodów i zysku netto za sprawą bardzo dobrych wyników w segmencie tworzyw i częściowo chemii. Znaczący wzrost cen gazu osłabił rezultaty sprzedaży nawozów i części chemikaliów.

  czytaj więcej

 • Drugie życie oddziałów bankowych

  Drugie życie oddziałów bankowych

  Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.

  czytaj więcej

 • Postępowanie antymonopolowe wymaga czasu

  Postępowanie antymonopolowe wymaga czasu

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie musi niezwłocznie przekazywać akt sprawy do sądu, jeżeli materia jest skomplikowana i konieczne są dodatkowe czynności wyjaśniające.

  czytaj więcej

 • Film „Tamte dni, tamte noce” walczy o Oscary. Książka Acimana już dostępna w Polsce

  Film „Tamte dni, tamte noce” walczy o Oscary. Książka Acimana już dostępna w Polsce

  Film „Tamte dni, tamte noce” („Call Me by Your Name”) otrzymał aż 4 nominacje do Oscarów, w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany oraz najlepsza oryginalna piosenka. Książka André Acimana „Tamte dni, tamte noce”, która stała się podstawą scenariusza filmu w reżyserii Luki Guadagnino, jest już dostępna w Polsce za sprawą wydawnictwa Poradnia K.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Wygraj książkę „Tamte dni, tamte noce”, której filmowa wersja walczy o Oscary

  [KONKURS] Wygraj książkę „Tamte dni, tamte noce”, której filmowa wersja walczy o Oscary

  Film „Tamte dni, tamte noce” („Call Me by Your Name”) otrzymał aż 4 nominacje do Oscarów, w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany oraz najlepsza oryginalna piosenka. Książka André Acimana „Tamte dni, tamte noce”, która stała się podstawą scenariusza filmu w reżyserii Luki Guadagnino, jest już dostępna w Polsce za sprawą wydawnictwa Poradnia K. W naszym konkursie mamy do wygrania dla naszych Czytelników 4 egzemplarze. 

  czytaj więcej

 • Azotowa wojna z importem [WYWIAD]

  Azotowa wojna z importem [WYWIAD]

  Nie podejmowaliśmy i nie podejmujemy żadnych działań, które mogłyby ograniczać konkurencję - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

  czytaj więcej

 • IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu

  czytaj więcej

 • Marihuanowy szał: Popyt na susz w aptekach większy niż możliwości dostawcy

  Marihuanowy szał: Popyt na susz w aptekach większy niż możliwości dostawcy

  Spółka Spectrum Cannabis, która jako pierwsza zarejestrowała i rozpoczęła sprzedaż tego produktu w Polsce, zapowiada, że suszu będzie więcej. Pojawią się też olejki i kapsułki.

  czytaj więcej

 • Zapas leczniczej marihuany jest na wyczerpaniu

  Zapas leczniczej marihuany jest na wyczerpaniu

  Jedyny jej dostawca ma problem z uzyskaniem zgody na import kolejnej partii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników