dystrybucji linux

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dystrybucji linux. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dystrybucji linux.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pharming – na czym polega i jak się przed nim zabezpieczyć

  Pharming – na czym polega i jak się przed nim zabezpieczyć

  Łatwe do przeprowadzenia ataki takie jak phishing można równie łatwo wykryć. Wystarczy odpowiednia edukacja klientów, której banki starają się nie zaniedbywać. Motywuje to cyberprzestępców do obmyślania bardziej skomplikowanych metod wyłudzania poufnych danych. Jedną z nich jest pharming, nazywany też zatruwaniem pamięci DNS (ang. DNS cache poisoning).

  czytaj więcej

 • W wojnie na colę wszystkie chwyty dozwolone

  W wojnie na colę wszystkie chwyty dozwolone

  Chociaż pojedynek Coca-Coli i Pepsi od przeszło stu lat wyznacza trendy na rynku napojów gazowanych, to w jego cieniu jak grzyby po deszczu wyrastają produkty dyskontujące sukces gigantów. Chociaż żaden z nich nie ma szansy na zajęcie pierwszego, ani nawet drugiego miejsca na rynku, to wiele z nich z powodzeniem znajduje swoją niszę: nawiązując do sentymentu, informatyki, albo obiecując wojnę z syjonizmem.

  czytaj więcej

 • 10 absurdów prawa autorskiego: Zobacz, jak organizacje antypirackie walczą z internautami

  10 absurdów prawa autorskiego: Zobacz, jak organizacje antypirackie walczą z internautami

  ZAiKS żądający tantiem za odśpiewanie urodzinowego „Happy Birthday To You”, wytwórnia cenzurująca konta swoich muzyków na Twitterze czy też Apple zmuszające polski sklep spożywczy do zmiany znaku towarowego. Wielkie korporacje i organizacje antypirackie nie cofną się przed niczym w obronie szeroko pojętej własności intelektualnej.

  czytaj więcej

 • Windows XP odchodzi. Jak bezboleśnie zmienić system operacyjny?

  Windows XP odchodzi. Jak bezboleśnie zmienić system operacyjny?

  Po niespełna 13 latach Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych w historii. Tymczasem, według danych serwisu Net Applications, z Windowsa XP wciąż korzysta prawie 30 proc. internautów.

  czytaj więcej

 • Poznaj świat po Windowsie: Nadchodzi Linux

  Poznaj świat po Windowsie: Nadchodzi Linux

  Przemysł, instytucje finansowe i wojskowe, urządzenia mobilne i największe serwery działają pod kontrolą systemu Linux. Czy warto zainstalować ten system na swoim domowym komputerze?

  czytaj więcej

 • "Wiedźmin" nadal niepokonanym hitem. CD Projekt sprzedał osiem milionów egzemplarzy

  "Wiedźmin" nadal niepokonanym hitem. CD Projekt sprzedał osiem milionów egzemplarzy

  Członkowie zarządu CD Projekt nie podali natomiast na konferencji liczby egzemplarzy trzeciej części serii gry "Wiedźmin" sprzedanych w ramach uruchomionej przedsprzedaży gry. Poinformowali, że spółka posiada obecnie umowy dystrybucyjne z 17 partnerami pokrywającymi 109 krajów. Dodali, że sprzedaż cyfrowej wersji gry na platformach GOG i Steam będzie pokrywała cały świat.

  czytaj więcej

 • Jak bronić swoją prywatność przed e-inwigilacją? Darmowe narzędzia

  Jak bronić swoją prywatność przed e-inwigilacją? Darmowe narzędzia

  Im wrażliwsze i cenniejsze dla innych rozmowy prowadzimy (zarówno biznesowe, jak i prywatne) - tym większe ryzyko naruszeń poufności. Są jednak darmowe narzędzia chroniące nas przed niepowołanym dostępem osób trzecich

  czytaj więcej

 • Darmowe programy dla firmy? Jasna sprawa

  Darmowe programy dla firmy? Jasna sprawa

  Koszty prowadzenia własnego biznesu są niebagatelne. Czynsze, media, pensje, podatki, usługi zewnętrzne. Coraz bardziej znikomy ułamek działalności może też obyć się bez korzystania z komputerów i programów. I u znowu pojawiają się koszty sprzętu i licencji. Na szczęście są też programy, które swobodnie można użyć w celach komercyjnych za darmo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników