dyrektywa reach

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dyrektywa reach. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dyrektywa reach.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wkłady do e-papierosów bez kontroli na Allegro

  Wkłady do e-papierosów bez kontroli na Allegro

  Firmy handlujące takimi produktami wzywają serwis aukcyjny, by zakazał obrotu płynami nikotynowymi, bo kupują je nieletni. Prawo jednak nie zabrania sprzedaży im tych towarów.

  czytaj więcej

 • Ewa Kopacz i „szklane sufity” w Europie

  Ewa Kopacz i „szklane sufity” w Europie

  Sytuacja kobiet na rynku pracy powoli, ale systematycznie ulega poprawie. Wybór Ewy Kopacz na premiera z pewnością przyspieszy proces zmian.

  czytaj więcej

 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Traktat ma wypracować mechanizmy, które pozwolą stronom na wzajemne uznanie standardów

  Traktat ma wypracować mechanizmy, które pozwolą stronom na wzajemne uznanie standardów

  W UE aktualne przepisy o stosowaniu chemikaliów wynikają z dwóch rozporządzeń: Reach (rejestracja, ocena, zezwolenia, stosowanie ograniczenia w zakresie chemikaliów) oraz CLP (klasyfikacja, oznakowanie, pakowanie). W USA reguluje je TSCA – ustawa o kontroli substancji toksycznych. W Europie bardzo restrykcyjnie podchodzi się do zapisów obu obowiązujących na kontynencie dokumentów, czego przykładem może być lista 1372 substancji zakazanych przy produkcji kosmetyków. W USA są to tylko dwa preparaty. Podobnie jest w przypadku pestycydów. Aż 82 stosowane w USA środki są zakazane w Europie. Inne są też wymogi dotyczące umieszczania informacji na etykietach. Dyrektywa Reach, którą Unia wprowadziła po katastrofach ze stosowaniem DDT i azbestu, oparta jest na zasadzie przezorności. Tymczasem z przecieku wynika, że jako wyjściowe dla ustaleń w obrębie TTIP przyjęto niższe, ujęte w Codex Alimentarius, organie ONZ, który zajmuje się międzynarodowymi normami żywności i ustala globalne limity dla pestycydów.

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • Europosłowie chcą ograniczenia groźnych substancji w miejscu pracy

  Europosłowie chcą ograniczenia groźnych substancji w miejscu pracy

  Komisja PE ds. zatrudnienia i spraw socjalnych (EMPL) chce rozszerzenia zakresu dyrektywy o ochronie pracowników narażonych na działanie niebezpiecznych substancji w miejscu pracy m.in. o środki reprotoksyczne, czyli wpływające szkodliwie na rozrodczość.

  czytaj więcej

 • Trzy pytania o CETA. Europoseł Mirosław Piotrowski: Porozumienie UE - Kanada może przynieść więcej szkody niż pożytku

  Trzy pytania o CETA. Europoseł Mirosław Piotrowski: Porozumienie UE - Kanada może przynieść więcej szkody niż pożytku

  - Porozumienie UE - Kanada jawi się jako anachronizm, który może przynieść więcej szkody niż pożytku, powodując wzrost oporu i niechęci społeczeństw państw europejskich wobec instytucji UE - uważa europoseł Mirosław Piotrowski z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy.

  czytaj więcej

 • Karty substancji niebezpiecznych przechowujemy 10 lat

  Karty substancji niebezpiecznych przechowujemy 10 lat

  Czy pracodawca musi archiwizować karty charakterystyki stosowanych substancji niebezpiecznych i ich mieszanin? Czy dotyczy to również sytuacji, w której pracodawca zaprzestaje ich stosowania ze względu na zmianę technologii produkcji lub likwidację zakładu pracy?

  czytaj więcej

 • TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  - Opublikowane w styczniu cele negocjacyjne USA to zbiór pobożnych życzeń, które administracja Trumpa chciałaby osiągnąć – ocenia dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. - Ze strony USA to próba zachowania niesymetrycznego dostępu do rynku. Także rolnego. Te zapisy sugerują UE, że co do zasady powinna usunąć wszelkie bariery, podczas gdy USA zostawią sobie możliwości wykluczające pewne zapisy, np. dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bezpieczeństwem kraju.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w opłacie recyklingowej za foliówki

  Rewolucja w opłacie recyklingowej za foliówki

  Od 1 września 2019 roku handlowcy będą musieli ją pobierać również za grubsze plastikowe torby. A na tym uszczelnianie przepisów się nie skończy. Dodatkowo na przedsiębiorców zostaną nałożone obowiązki prowadzenia ewidencji i składania sprawozdań, a także wpisu do Bazy Danych o Odpadach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników