Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe – drzwi konstrukcyjnie wzmocnione, z rozwiązaniami utrudniającymi ich wyważenie lub zniszczenie.


 • Jak tanio kupić ubezpieczenie mieszkania

  Jak tanio kupić ubezpieczenie mieszkania

  Oferty towarzystw ubezpieczeniowych, sprzedających ubezpieczenia mieszkania różnią się tylko w szczegółach. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie 50-metrowego mieszkania w największych mazowieckich miastach.

  czytaj więcej

 • Turbulencje gospodarcze sprzyjają szpiegostwu przemysłowemu

  Turbulencje gospodarcze sprzyjają szpiegostwu przemysłowemu

  Turbulencje gospodarcze sprzyjają szpiegostwu przemysłowemu. Rośnie pokusa, by pójść na skróty, wykraść tajemnice rywala i uniknąć kosztownej rynkowej walki. Z badania firmy Symantec wynika, że ponad połowa polskich firm obawia się utraty ważnych danych, a 1/3 padła co najmniej raz ofiarą szpiegostwa przemysłowego.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie od dewelopera: pułapki w umowach i na co warto sprawdzić przy odbiorze lokalu

  Mieszkanie od dewelopera: pułapki w umowach i na co warto sprawdzić przy odbiorze lokalu

  Aby uniknąć pułapek kupując mieszkanie od dewelopera, warto nie tylko zwrócić uwagę na właściwie sformułowaną umowę, lecz także sprawdzić, czy lokal został rzetelnie wykonany. W ten sposób przyszły właściciel uniknie dochodzenia roszczeń jeszcze wiele lat po zasiedleniu mieszkania

  czytaj więcej

 • Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie OC i AC?

  Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie OC i AC?

  Paliwo, przeglądy, wymiana opon, bieżące naprawy, ubezpieczenie - koszty użytkowania samochodu, to znacząca pozycja w portfelu każdego kierowcy. Chcąc je obniżyć, tankujemy na tańszych stacjach, robimy naprawy na „zamiennikach” w zaprzyjaźnionych warsztatach i staramy się jeździć ekonomicznie. Gdy jednak nadchodzi czas kupna ubezpieczenia często automatycznie przedłużamy polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela, nie weryfikując innych ofert na rynku. Tymczasem OC i AC to pozycje, na których można sporo zaoszczędzić. Dlatego warto wiedzieć, jak można obniżyć składkę za polisę.

  czytaj więcej

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź jak ubezpieczyć mieszkanie

  Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź jak ubezpieczyć mieszkanie

  Planowanie podróży, rezerwacja hotelu, pakowanie walizek – przygotowania do urlopu mogą być bardzo absorbujące. W natłoku przedwyjazdowych zajęć często zapominamy lub po prostu z oszczędności rezygnujemy z ubezpieczenia mieszkania. Tymczasem polisa nie musi wcale wiele kosztować. Dlatego, by spokojnie i z czystym sumieniem wypoczywać podczas wakacji, warto wiedzieć, jak nie przepłacić za ubezpieczenie.

  czytaj więcej

 • Kusimy złodzieja otwartym mieszkaniem. 67 proc. Polaków nie zabezpieczy mieszkania na wakacje

  Kusimy złodzieja otwartym mieszkaniem. 67 proc. Polaków nie zabezpieczy mieszkania na wakacje

  Polacy ani myślą zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom przed wyjazdem na wakacje. Aż 67 proc. z nas nie planuje żadnych dodatkowych zabezpieczeń mieszkania, przy czym ponad połowa (57 proc.), zdaje sobie sprawę, że ma niewystarczająco zabezpieczone mieszkanie na wypadek włamania – wynika z sondażu jakie przeprowadziły Zakłady Usługowe „EZT” S.A., firma specjalizująca się w ochronie.

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera

  Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera

  Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

  czytaj więcej

 • Odbierasz mieszkanie od dewelopera? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

  Odbierasz mieszkanie od dewelopera? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

  Wiele firm oferuje dziś usługi towarzyszenia w czasie odbioru technicznego mieszkania, jednak koszty takiej usługi nie zamykają się w kilkuset złotych. Jeśli z powodów finansowych lub innych nie możemy zabrać ze sobą specjalisty, nie znaczy to wcale, że jesteśmy całkowicie bezbronni stawiając czoła technicznym aspektom naszego przyszłego domu.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie warto ubezpieczyć nie tylko na czas urlopu

  Mieszkanie warto ubezpieczyć nie tylko na czas urlopu

  Planowanie wakacyjnego urlopu nie powinno ograniczać się tylko do wyboru miejsca wypoczynku i organizacji wyjazdu. Istotne jest także zadbanie o bezpieczeństwo naszego lokum podczas kilkunastodniowej nieobecności. Zwykle pamiętamy o tym, by pozamykać okna, zakręcić zawory z wodą, czy włączyć alarm. Gorzej z ubezpieczeniami.

  czytaj więcej

 • O czym warto pamiętać przed wyjazdem na majówkę?

  O czym warto pamiętać przed wyjazdem na majówkę?

  Weekend majowy to dobra okazja do wypoczynku – żeby jednak nic nie zepsuło nam planów urlopowych, dobrze jest pamiętać o kilku praktycznych radach.

  czytaj więcej

 • Sokółka – siła marki, tradycji, nowoczesności

  Sokółka – siła marki, tradycji, nowoczesności

  Rynek od zawsze dyktuje trendy, ceny, stawia granice, proponuje nowe wyzwania. Pojawić się na nim może każdy, przetrwa pomysłowy i wytrwały, a szerzej zaistnieje silny oraz doświadczony. O wyznaczniku pozycji decyduje bowiem umiejętne łączenie tradycji, systemów zarządzania oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspólnie budujących potęgę i wizerunek marki.

  czytaj więcej

 • Wspólnota może zabronić montowania rolet zewnętrznych

  Wspólnota może zabronić montowania rolet zewnętrznych

  Pani Beata od niedawna jest właścicielką nowego mieszkania. – Jest na parterze, chciałam więc zamontować rolety antywłamaniowe, usłyszałam jednak od sąsiadów, że nie mogę tego zrobić. Dlaczego, skoro rolety będą montowane do okien, a nie do elewacji? Myślałam też o wymianie drzwi do mieszkania na antywłamaniowe, ale podobno i to nie jest możliwe. Czy wspólnota mieszkaniowa może faktycznie tego zabronić – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Dwa miliony na leczenie przestępców seksualnych

  Dwa miliony na leczenie przestępców seksualnych

  W tym roku do szpitali psychiatrycznych trafiło 13 pedofilów i gwałcicieli. Jeszcze cztery lata temu, po wprowadzeniu przymusowego leczenia dla pedofili i gwałcicieli, taką terapią była objęta tylko jedna osoba.

  czytaj więcej

 • Kochalski: Decyzję dotyczącą kamienicy przy Nabielaka 9 podejmowałem w przekonaniu, że nie ma wad prawnych

  Kochalski: Decyzję dotyczącą kamienicy przy Nabielaka 9 podejmowałem w przekonaniu, że nie ma wad prawnych

  Decyzje podejmowałem w przekonaniu, że nie mają wad prawnych - zeznał przed komisją weryfikacyjną Mirosław Kochalski, który w 2006 r. podpisał decyzję zwrotową nieruchomości Nabielaka 9 - kamienicy z lokatorami, gdzie mieszkała m.in. Jolanta Brzeska.

  czytaj więcej

 • Stworzyć kulturę cyberbezpieczeństwa

  Stworzyć kulturę cyberbezpieczeństwa

  Piotr Ciski: Cyberataki i przestępstwa związane z danymi to poza katastrofami naturalnymi zjawiska klasyfikowane wśród pięciu zagrożeń dla biznesu o najwyższym prawdopodobieństwie wystąpienia

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników