dowolnym miejscu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dowolnym miejscu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dowolnym miejscu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mikołaj Janusz: Jeżeli ktoś sobie kpi z mniejszości seksualnych, to musi być faszystą [WYWIAD]

  Mikołaj Janusz: Jeżeli ktoś sobie kpi z mniejszości seksualnych, to musi być faszystą [WYWIAD]

  Jeśli mały człowiek dostaje dużą władzę, to zawsze źle się to kończy, ale tak jest w każdej firmie, nie tylko w TVP - Mikołajem „Jaok” Januszem dziennikarzem, performerem rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • Zachowek. Komu się należy i jak się go oblicza?

  Zachowek. Komu się należy i jak się go oblicza?

  Zachowek to uprawnienie bliskich krewnych spadkodawcy (dzieci, wnuków, rodziców, małżonka) do żądania zapłaty określonej kwoty od osób, które nabyły prawa do spadku. Do obliczania wysokości kwoty należnego zachowku bierze się pod uwagę ułamkowy udział w spadku danej osoby oraz tzw. substrat zachowku.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy roku

  Dyrektor finansowy roku

  Nowoczesny biznes pełen wyzwań

  czytaj więcej

 • Wybory parlamentarne w Izraelu: Jaka będzie polityka wobec Polski?

  Wybory parlamentarne w Izraelu: Jaka będzie polityka wobec Polski?

  Celem każdego rządu, niezależnie prawicowego czy centrowo-lewicowego, jest zachowanie dobrych relacji z Europą Środkową – mówi DGP były szef Mosadu Dani Jatom.

  czytaj więcej

 • Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Minister Jadwiga Emilewicz, komentując na Twitterze pożar katedry Notre Dame, napisała „Płonie Francja, której już nie ma... symbolicznie w Wielkim Tygodniu”. Tłumacząc z prawicowego na polski: członek rządu kraju, w którym każde ministerstwo prowadzi własną, niezależną od innych ministerstw, politykę i który stojąc w obliczu zagrożenia ze strony Rosji był w stanie podnieść wydatki na armię „aż” z 1,95 proc. do 2,00 proc. i przez pięć lat od chwili wybuchu wojny 1000 km od swoich granic nie był w stanie, nie licząc kilku haubic, nijak dozbroić swoich sił zbrojnych – powiedziała, że Francja, która co i rusz prowadzi zagraniczne operacje wojskowe, chyli się ku upadkowi.

  czytaj więcej

 • Premier May oberwie za brak brexitu

  Premier May oberwie za brak brexitu

  Za dwa tygodnie Brytyjczycy zagłosują w wyborach samorządowych. Kiepski wynik konserwatystów może oznaczać koniec rządów Theresy May.

  czytaj więcej

 • Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV

  Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV

  - W najbliższych miesiącach oficjalna aplikacja YouTube trafi na urządzenia streamingowe Fire TV, zapewniając użytkownikom nieprzerwany dostęp do świata rozrywki, w tym muzyki, ulubionych artystów, programów rozrywkowych, wiadomości, transmisji wydarzeń sportowych i wielu innych atrakcji; - Również w nadchodzących miesiącach posiadacze urządzeń Chromecast i Android TV zyskają nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów i oryginalnych produkcji Amazon, m.in. nagrodzonego Złotym Globem serialu telewizyjnego „Wspaniała Pani Maiselˮ, a także seriali: „Jack Ryanˮ o bohaterze stworzonym przez Toma Clancy'ego, „Homecoming ˮ i „Hanna and The Widowˮ.

  czytaj więcej

 • Zaleśny: Wybory I prezesa SN nie będą reprezentatywne [WYWIAD]

  Zaleśny: Wybory I prezesa SN nie będą reprezentatywne [WYWIAD]

  Dr hab. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista z UW: Uznania nie może budzić to, że prawodawca w sposób nieudolny próbuje przezwyciężać problemy, które sam stwarza poprzez naruszanie i omijanie przepisów konstytucyjnych oraz niestosowanie zasad dobrej legislacji.

  czytaj więcej

 • Czy przy uwłaszczeniu mieszkańców rząd może zmusić JST do wprowadzenia bonifikat

  Czy przy uwłaszczeniu mieszkańców rząd może zmusić JST do wprowadzenia bonifikat

  Problemy z procedurą uwłaszczeniową powodują, że Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przymierza się do jej kolejnej nowelizacji. Tym razem zmiany mają dotyczyć bonifikat dla osób decydujących się na jednorazowe uiszczenie opłaty przekształceniowej (zobacz wywiad z wiceszefem MIR Arturem Soboniem, „Najwyższa ulga dla (prawie) wszystkich”, DGP nr 72 z 11 kwietnia 2019 r.). Resort planuje m.in. wprowadzenie ich stałego wymiaru, niezależnie od terminu uiszczenia opłaty przekształceniowej oraz ustawowe zobligowanie samorządów do wprowadzania takich upustów. Przynajmniej w odniesieniu do niektórych grup społecznych, np. dla rodzin z osobami z niepełnosprawnością. Samorządy twierdzą, że takie rozwiązanie naruszyłoby ich samodzielność, uszczupliło dochody i wzmogło i tak dużą przy uwłaszczeniu biurokrację. A co na to prawnicy? Część jest zdania, że rząd nie ma prawa tak dalece wpływać na samorządy, a część stwierdza, że narzucenie jednostkom nowych wymogów jest jak najbardziej możliwe ze względu na ważny cel społeczny.

  czytaj więcej

 • Koziorowski: Czy można mi ukraść coś, czego nie posiadam? [OPINIA o OFE]

  Koziorowski: Czy można mi ukraść coś, czego nie posiadam? [OPINIA o OFE]

  Prezentacja zamierzeń rządu dotyczących dalszych losów OFE wywołuje ze zrozumiałych powodów ożywioną dyskusję w mediach. Pierwsze wypowiedzi publicystyczne i analityczne komentują propozycje premiera Mateusza Morawieckiego z perspektywy: rynku kapitałowego, budżetu państwa, samych funduszy i zarządzających nimi. Niewiele jednak mówi się o perspektywie uczestników OFE. Ich emocjonalne wypowiedzi z łatwością znajdziemy za to w internecie. Ta perspektywa powinna być najważniejsza i stawiana na pierwszym miejscu.

  czytaj więcej

 • Samochód ubezpiecz korzystnie

  Samochód ubezpiecz korzystnie

  Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią ważną część całkowitych kosztów użytkowania samochodu. To jeden z tych elementów, o których nie należy zapominać, podejmując decyzję o zakupie zarówno auta prywatnego, jak i firmowego.

  czytaj więcej

 • Certyfikat Umiejętności Komputerowych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

  Certyfikat Umiejętności Komputerowych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

  W sierpniu 2018 r. decyzją Ministra Cyfryzacji, działającego na podstawie Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r., do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) włączono kwalifikację  rynkową Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-pp). Przypisano ją do drugiego poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji.

  czytaj więcej

 • Kamery w toaletach tylko za zgodą zatrudnionych

  Kamery w toaletach tylko za zgodą zatrudnionych

  Monitoring miejsc pracy nie może obejmować pomieszczeń udostępnianych związkom zawodowym. Kamery w toaletach mogą być stosowane, ale tylko jeśli wcześniej zgodzą się na to związkowcy lub przedstawiciele pracowników. Tak wynika z nowelizacji kodeksu pracy przewidzianej w ustawie o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679 (RODO).

  czytaj więcej

 • MC: Megaustawa poprawi system pomiaru pola elektromagnetycznego

  MC: Megaustawa poprawi system pomiaru pola elektromagnetycznego

  Projektowane zmiany w megaustawie zlikwidują luki w systemie pomiaru pola elektromagnetycznego - zapowiedział resort cyfryzacji we wtorkowym komunikacie. Kontrolę promieniowania sieci komórkowych krytycznie oceniła w nowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli.

  czytaj więcej

 • MCI TechVentures: Technologiczna inwestycja bez wyjścia

  MCI TechVentures: Technologiczna inwestycja bez wyjścia

  Zablokowani w funduszu MCI TechVentures zakładają stowarzyszenie, by doprowadzić do odzyskania gotówki. Naciskać na to zaczynają również banki, które sprzedawały certyfikaty inwestorom.

  czytaj więcej

 • Sieć 5G w Polsce coraz bliżej. We wtorek rząd zajmie się projektem ustawy

  Sieć 5G w Polsce coraz bliżej. We wtorek rząd zajmie się projektem ustawy

  Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, dotyczącym m.in. wdrażania sieci 5G w Polsce.

  czytaj więcej

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

  Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

  Wybory do Parlamentu Europejskiego są niemniej ważne jak do parlamentów krajowych? Dlaczego? Bo wybieramy naszych przedstawicieli, którzy mają nas reprezentować we Wspólnocie. Sprawdź, jak głosować poza miejscem zamieszkania?

  czytaj więcej

 • Kto zostaje pedofilem i dlaczego są oni wśród księży? Mazurek rozmawia z seksuologiem Bogdanem Stelmachem

  Kto zostaje pedofilem i dlaczego są oni wśród księży? Mazurek rozmawia z seksuologiem Bogdanem Stelmachem

  Szesnastoletni ministrant może być w pełni ukształtowanym mężczyzną, więc z punktu widzenia medycyny to będzie homoseksualizm, ale w żaden sposób nie usprawiedliwia to księdza, który go molestuje.

  czytaj więcej

 • Eurowybory 2019: Jak zagłosować poza miejscem zameldowania?

  Eurowybory 2019: Jak zagłosować poza miejscem zameldowania?

  Do 21 maja istnieje możliwość dopisania się do spisu wyborców w dowolnej gminie. Po tym terminie pozostanie tylko jeden sposób na oddanie głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego poza miejscem swojego zameldowania.

  czytaj więcej

 • Buble godne Kartonowej Republiki [OPINIA]

  Buble godne Kartonowej Republiki [OPINIA]

  W polityce, żeby być okrutnym, trzeba wyrachowania i zimnej krwi. Skuteczna egzekucja przeciwnika wymaga inteligencji i chwili namysłu. Terminator, który potyka się o własne sznurowadła, jest obrazem trochę śmiesznym, trochę też smutnym, ale z pewnością daleko mu do wizerunku triumfatora.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników