dotacje młody rolnik 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dotacje młody rolnik 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dotacje młody rolnik 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Diagnoza Społeczna 2011: internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę

  Diagnoza Społeczna 2011: internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę

  Internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę – wynika z Diagnozy Społecznej 2011. Częściej zdobywają nowe kwalifikacje i są bardziej zaradni.

  czytaj więcej

 • Zamiast miejsc pracy na wsi przybyło maszyn

  Zamiast miejsc pracy na wsi przybyło maszyn

  Unijna pomoc dla obszarów wiejskich nie pobudza przedsiębiorczości i nie wpływa na tworzenie pozarolniczych miejsc pracy.

  czytaj więcej

 • Sawicki pisze list otwarty...

  Sawicki pisze list otwarty...

  Wzrosły nakłady na rolnictwo, zwiększył się eksport produktów rolnych - napisał w przekazanym w czwartek mediom liście otwartym odwołany tego dnia z funkcji ministra rolnictwa Marek Sawicki, podsumowując pięć lat swojej pracy w resorcie.

  czytaj więcej

 • Inowrocław – „Flandria”

  Inowrocław – „Flandria”

  Dzięki powstaniu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria” w Inowrocławiu narodził się ruch samopomocowy, ułatwiający dostęp do usług medycznych. W efekcie mieszkańcy już kilku miast mogą łatwo zamówić tanią wizytę u lekarza specjalisty, skorzystać z bezpłatnej opieki pielęgniarskiej dla osób obłożnie chorych, niedrogo wypożyczyć sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz kupić tańsze leki w aptekach społecznych otwieranych przez stowarzyszenie.

  czytaj więcej

 • Jankowice – „Chleb życia”

  Jankowice – „Chleb życia”

  Początki były bardzo skromne: stolarnia w piwnicy, dwie wiertarki i dwóch pracowników, którzy ze starych desek robili płotki trawnikowe. I marmolada („małgolada”), gotowana w dużym garnku na zwykłej kuchni węglowej. Dziś w 300-metrowej hali w Jankowicach mieszczą się profesjonalna stolarnia i szwalnia, a nowocześnie wyposażona przetwórnia owocowo-warzywna w Zochcinie wyczarowuje smaki sprzed lat. W przedsiębiorstwie społecznym założonym przez Fundację Domy Wspólnoty „Chleb Życia” pracują i uczą się zawodu bezdomni, bezrobotni, wyrzuceni poza nawias życia. A produkty ich pracy – smakołyki ze „Spiżarni prababuni”, stylowe meble i bielizna w stylu retro – zyskują coraz więcej nabywców.

  czytaj więcej

 • Zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie. Sowietyzację zastąpiła amerykanizacja

  Zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie. Sowietyzację zastąpiła amerykanizacja

  Zmierzamy ku katastrofie. W PRL była sowietyzacja, dziś jest amerykanizacja w szczególnie uległy sposób. Choć akurat w Stanach Zjednoczonych już zrozumieli, że to ślepa uliczka, i odchodzą od testów. Testy nie mierzą głębi wiedzy i jej zakresu, ale powierzchowne umiejętności i kompetencje. Tymczasem wiedza uczniów jest wynikiem nie tylko pracy nauczyciela z uczniami, ale także ich samokształcenia, umiejętności i samodzielności uczenia się, a przede wszystkim jest uwarunkowana pozycją społeczno-ekonomiczną środowiska rodzinnego uczniów, zwłaszcza wykształceniem ich rodziców - mówi Bogusław Śliwerski.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w zleceniach. Co trzeba wiedzieć o umowach teraz i po zmianach

  Rewolucja w zleceniach. Co trzeba wiedzieć o umowach teraz i po zmianach

  Nowe przepisy są odpowiedzią na coraz popularniejsze formy zatrudnienia, z którymi nie wiąże się obowiązek płacenia ZUS. Dotyczą wiec one przede wszystkim członków rad nadzorczych oraz zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, czyli zlecenie, usługi, dzieło. Ich nadużywanie przez nieuczciwych pracodawców stało się w ostatnich latach prawdziwą plagą.

  czytaj więcej

 • Trzeba znaleźć nowy sposób na deficyt i dług publiczny

  Trzeba znaleźć nowy sposób na deficyt i dług publiczny

  Polska „wyrosła” z deficytu. Ale na dłuższą metę ta strategia się nie sprawdzi

  czytaj więcej

 • Pat dla kultury. Artyści, minister i pieniądze

  Pat dla kultury. Artyści, minister i pieniądze

  Dialog środowiska twórców z resortem kultury od dawna przypomina dyskusję mówcy z mimem. Artyści wysyłają petycje i zwołują kongres za kongresem, politycy poprzestają na obietnicach, a lista spraw do załatwienia przez ministerstwo rośnie z kadencji na kadencję

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników