dotacje mieszkaniowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dotacje mieszkaniowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dotacje mieszkaniowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.

  czytaj więcej

 • Już płacimy za pomniki smoleńskie, których nie ma

  Już płacimy za pomniki smoleńskie, których nie ma

  W 2018 r. mazowiecki konserwator zabytków dostanie dwadzieścia razy więcej pieniędzy niż w tym – ok. 20 mln zł. Opozycja twierdzi, że to na obeliski ku czci ofiar katastrofy.

  czytaj więcej

 • Strzelnica w każdym powiecie? Samorządy stawiają warunki

  Strzelnica w każdym powiecie? Samorządy stawiają warunki

  Pokrycie kosztów, nieodpłatne przekazywanie państwowych gruntów i włączenie w plan ministra sportu – bez tego koncepcja MON może nie wypalić, ostrzegają lokalne władze.

  czytaj więcej

 • Prace Sejmu 2017: Czym ostatnio zajmowali się posłowie?

  Prace Sejmu 2017: Czym ostatnio zajmowali się posłowie?

  Szereg ustaw podatkowych, prawo o podstawowej opiece zdrowotnej czy regulacje dotyczące granic obrony koniecznej to główne tematy kolejnego, 50. posiedzenia Sejmu. To jednak nie wszystko. Czym dokładnie zajęli się parlamentarzyści i jaki los czeka omawiane przez nich ustawy?

  czytaj więcej

 • Dwa w jednym

  Dwa w jednym

  Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy

  Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy

  W Polsce brakuje obecnie około 1,5 mln lokali mieszkalnych. W Szwecji o dach nad głową dla obywateli od dziesięcioleci troszczą się gminy. U nas ostatnio przykładem wsparcia polityki mieszkaniowej państwa jest inicjatywa Oświęcimia

  czytaj więcej

 • Będą pieniądze na mieszkalnictwo. BGK odkręci kurek dla gmin

  Będą pieniądze na mieszkalnictwo. BGK odkręci kurek dla gmin

  - Od marca gminy będą mogły starać się o dodatkowe środki na inwestycje. Samorządy odgrywają istotną rolę w zwalczaniu deficytu mieszkaniowego w Polsce - mówi Włodzimierz Kocon w rozmowie z DGP. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników