dotacje mieszkaniowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dotacje mieszkaniowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dotacje mieszkaniowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kowalczyk: Chcemy przeznaczyć 470 mln zł. na pomoc repatriantom

  Kowalczyk: Chcemy przeznaczyć 470 mln zł. na pomoc repatriantom

  Nowelizacja ustawy o repatriacji może dotyczyć 5-10 tysięcy osób; na pomoc repatriantom chcemy przeznaczyć 470 mln zł - powiedział we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Jak dodał, pomoc dla repatriantów jest "kompleksowa".

  czytaj więcej

 • Karczewski: Nowela o repatriacji otwiera drzwi na powrót Polaków do ojczyzny

  Karczewski: Nowela o repatriacji otwiera drzwi na powrót Polaków do ojczyzny

  Nowelizacja ustawy o repatriacji, która obowiązuje od poniedziałku, otwiera szeroko drzwi na powrót Polaków do ojczyzny - oświadczył we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ocenił, że ok. kilkunastu tysięcy Polaków chce wrócić do Polski.

  czytaj więcej

 • Czy każde miasto musi mieć nowoczesny dom kultury?

  Czy każde miasto musi mieć nowoczesny dom kultury?

  Każde polskie miasto chciałoby mieć nowoczesny dom kultury, teatr, filharmonię czy operę. Kłopot w tym, że nowoczesne nie zawsze znaczy potrzebne

  czytaj więcej

 • NIK: Program integracji społeczności romskiej nie jest skuteczny

  NIK: Program integracji społeczności romskiej nie jest skuteczny

  Realizowany w Polsce program integracji społeczności romskiej w obecnej formie jest bardziej elementem pomocy materialnej niż zachętą dla Romów do większej aktywności. Żadna z gmin nie stworzyła własnego, dostosowanego do lokalnych potrzeb programu działania - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

  czytaj więcej

 • Zaczyna się od wstydu. Skąd się wzięła polska bieda?

  Zaczyna się od wstydu. Skąd się wzięła polska bieda?

  Udało nam się zmniejszyć polską biedę – ogłosili rządzący po tym, jak GUS podał najnowsze dane o zasięgu ubóstwa. To prawda. Ale tylko częściowo.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.

  czytaj więcej

 • Już płacimy za pomniki smoleńskie, których nie ma

  Już płacimy za pomniki smoleńskie, których nie ma

  W 2018 r. mazowiecki konserwator zabytków dostanie dwadzieścia razy więcej pieniędzy niż w tym – ok. 20 mln zł. Opozycja twierdzi, że to na obeliski ku czci ofiar katastrofy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników