dotacje dla stowarzyszeń

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dotacje dla stowarzyszeń. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dotacje dla stowarzyszeń.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Praca w NGO: Niskie zarobki, niepewność i mobbing

  Praca w NGO: Niskie zarobki, niepewność i mobbing

  Zatrudnieni w trzecim sektorze to ludzie z misją. Ich głównymi bolączkami są niskie zarobki i niewystarczający poziom umiejętności menadżerskich, co przekłada się na cały szereg problemów – wynika z raportu Fundacji Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!”.

  czytaj więcej

 • Na pomoc księgarzom: Rząd zreformuje rynek wydawniczy

  Na pomoc księgarzom: Rząd zreformuje rynek wydawniczy

  Powrót do prac nad ustawą o jednolitej cenie oraz zmiany na rynku podręczników. Rząd chce poprawić sytuację sprzedawców książek. W ciągu ostatnich dwóch lat wartość rynku książki spadła z 2,68 do 2,32 mld zł – wynika z wyliczeń Biblioteki Analiz. Jeszcze w 2011 r. w Polsce działało 5,8 tys. księgarń. Jak podaje wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska, na początku 2015 r. pozostało ich już tylko 5,2 tys., a w ciągu ostatniego roku ich liczba zmniejszyła się o kolejnych 250.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Mediami narodowymi pokieruje Rada Mediów Narodowych powoływana na 6 lat; RMN będzie także administrować środkami z nowej powszechnej składki audiowizualnej, ściąganej wraz z rachunkiem za prąd - przewidują trzy projekty ustaw tworzące tzw. dużą ustawę medialną.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja prawa o stowarzyszeniach: Rejestracja będzie łatwiejsza

  Nowelizacja prawa o stowarzyszeniach: Rejestracja będzie łatwiejsza

  Stowarzyszenie będzie mogło założyć 7, a nie jak do tej pory 15 osób; zamiast 3 miesięcy na rozpatrzenie wniosku o rejestrację sąd będzie miał na to 7 dni; niepotrzebna będzie aprobata starosty ws. statutu stowarzyszenia - stanowią przepisy, które w piątek weszły w życie.

  czytaj więcej

 • Teatry prywatne w Polsce - wolność artystyczna i niestabilność finansowa

  Teatry prywatne w Polsce - wolność artystyczna i niestabilność finansowa

  Wolność artystyczna, tworzenie autorskiego teatru - to zalety prowadzenia scen prywatnych w Polsce, na które wskazują ich twórcy. Ryzyko prowadzenia tego typu teatrów wiąże się natomiast głównie z niestabilnością finansową; brakiem stałego, wystarczającego dotowania.

  czytaj więcej

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa ZNP. Związkowcy złożyli w Sejmie projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Zawodówki zależne od rynku pracy. Samorządy przestrzegaja przed cięciem subwencji

  Zawodówki zależne od rynku pracy. Samorządy przestrzegaja przed cięciem subwencji

  Finansowanie kształcenia zawodowego będzie uzależnione od rynku pracy. Szkoły uczące w zawodach, których pracodawcy nie potrzebują, dostaną mniej pieniędzy. Taką propozycję zmiany zasad naliczania subwencji oświatowej ma Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Nie może być tak, że osoba, która kończy szkołę zawodową, nie może znaleźć pracy w Polsce i musi szukać jej za granicą. Musimy kształcić w takich zawodach, jakich potrzebują regionalni pracodawcy – przekonywała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Aby to się udało, konieczna będzie diagnoza zapotrzebowania pracodawców. Tym mają się zająć wojewódzkie urzędy pracy.

  czytaj więcej

 • ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  Zgłaszanie koncertów, podczas których wykorzystano repertuar artystów oraz rejestracja utworów online - to nowe usługi, które oferuje artystom ZAiKS. Obie będą dostępne bezpłatnie, w dowolnym momencie, dla każdego, kto ma podpisaną umowę ze Stowarzyszeniem.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  27 maja prezydent Rosji Władimir Putin wystosował pod adresem Polski jasne ostrzeżenie: będziecie następni. Podczas spotkania w Atenach z greckim premierem Aleksisem Tsiprasem, które miało wzmocnić więzy ekonomiczne między oboma krajami, Putin stwierdził, że Rosja wycelowała już swoje pociski w bazę NATO Aegis Ashore w Rumunii, a Polska również wkrótce znajdzie się na celowniku. Polski komponent natowskiego systemu obrony przeciwrakietowej znajduje się w budowie i ma osiągnąć zdolność operacyjną w 2018 r .

  czytaj więcej

 • Powiat może wspierać ochotniczą straż pożarną

  Powiat może wspierać ochotniczą straż pożarną

  Nasz powiat zamierza udzielić dotacji dla jednostek ochotniczej straży pożarnej na naszym terenie. Problem w tym, że jedna z jednostek ma osobowość prawną, a druga jej nie posiada i nie wiemy, jak przekazać środki. Czy konieczna jest odrębna uchwała rady powiatu, aby udzielić takiej dotacji?

  czytaj więcej

 • Kolej poszukuje inwestycyjnej lokomotywy

  Kolej poszukuje inwestycyjnej lokomotywy

  Rząd stara się przyspieszyć wydawanie pieniędzy. Pojawiły się też awaryjne pomysły przekierowania części środków.

  czytaj więcej

 • Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Polski rząd wymienia ambasadorów i tworzy fundusz promocji. To może jednak nie wystarczyć, by skutecznie lobbować za granicą. Pieniądze są ważne, lecz przede wszystkim potrzeba silnych osobowości, sieci kontaktów, a nieraz także tupetu. Mistrzami międzynarodowego PR są Rosjanie, Amerykanie i papież Franciszek. Ci pierwsi powołali niedawno w Niemczech kolejną instytucję promującą ich punkt widzenia i rosyjskie interesy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników