Dop

Dopływ – rzeka lub mniejszy ciek, który nie uchodzi bezpośrednio do zbiornika wodnego (morza, jeziora), ale do innego cieku.


 • Kurski: W PiS jest panika, wściekłość i łzy

  Kurski: W PiS jest panika, wściekłość i łzy

  Jacek Kurski komentował na antenie TOK FM ostatnią prostą w kampanii wyborczej przed wyborami uzupełniającymi na Podkarpaciu. Kandydat SP Kzimierz Ziobro ma szansę wygrać wybory, a PiS oskarża konkurenta o "granie nazwiskiem" i osłabianie prawicy".

  czytaj więcej

 • Jaki podatek od wakacji

  Jaki podatek od wakacji

  Pracownik, który połączył wyjazd służbowy z urlopem, zaoszczędzi na kosztach powrotu. Pracodawca musi mu bowiem sfinansować powrót z delegacji, nawet gdy odbywa się on w późniejszym okresie. Przychód, jaki wraz z takim świadczeniem uzyska zatrudniony, korzysta ze zwolnienia od PIT

  czytaj więcej

 • Twórca „Timbuktu”: Uczę się od życia

  Twórca „Timbuktu”: Uczę się od życia

  Współcześni młodzi potrafią cieszyć się szczęściem drugiej osoby – mówi nominowany do Oscara za film „Timbuktu” reżyser Abderrahmane Sissako, juror na tegorocznym festiwalu w Cannes

  czytaj więcej

 • Dobijanie spółdzielczych własnościowych praw do lokali

  Dobijanie spółdzielczych własnościowych praw do lokali

  Wojnę z mieszkaniami spółdzielczymi rozpoczął ustawodawca, który najpierw zakazał ustanawiania własnościowych praw do lokali, a wkrótce potem rozpoczął akcję uwłaszczeniową pod hasłem „mieszkanie spółdzielcze za darmo”. Teraz do walki z resztkami spółdzielczych praw własnościowych przystąpił Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przychody i koszty na przełomie roku

  Jak rozliczyć przychody i koszty na przełomie roku

  OPIS SYTUACJI: Spółka prowadzi działalność gospodarczą w szerokim zakresie, świadcząc usługi i dostarczając towary. W związku ze zbliżającym się końcem roku kalendarzowego, a jednocześnie podatkowego w CIT, główna księgowa spółki pani Bożena przeprowadziła przegląd świadczeń, procesów biznesowych i rozliczeń podatkowych mających miejsce w 2015 roku.

  czytaj więcej

 • Zasady korzystania z samochodów służbowych to podatkowa schizofrenia

  Zasady korzystania z samochodów służbowych to podatkowa schizofrenia

  Fiskus twierdzi, że ryczałt za jazdy prywatne nie obejmuje kosztów paliwa. Pozwala jednak zaliczać do kosztów wydatki na korzystanie z samochodów z uwzględnieniem tych kwot.

  czytaj więcej

 • Jak ująć ewidencję budynku przekazanego publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej

  Jak ująć ewidencję budynku przekazanego publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej

  Jestem księgową w urzędzie miasta. Przekazaliśmy w nieodpłatne użytkowanie samodzielnemu publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej (SPZOZ) budynek (środek trwały) na prowadzenie placówki (jesteśmy organem założycielskim). Problem w tym, w jaki sposób ująć tę nieruchomość w ewidencji – czy ma być w ewidencji bilansowej naszej gminy (właściciela nieruchomości), czy w ewidencji bilansowej tego SPZOZ, czy może w pozabilansowej?

  czytaj więcej

 • Kolejna propozycja PiS: Trzy wolne niedziele w handlu

  Kolejna propozycja PiS: Trzy wolne niedziele w handlu

  Rząd szuka kompromisu w sprawie niedzielnego zakazu sprzedaży. Początkowo mógłby on obowiązywać dwa, a w kolejnych latach – trzy razy w miesiącu.

  czytaj więcej

 • Długi język ministra: Odpowiadamy na zarzuty byłego rzecznika prasowego

  Długi język ministra: Odpowiadamy na zarzuty byłego rzecznika prasowego

  Po publikacji DGP były rzecznik ministra Radosława Sikorskiego Marcin Bosacki, pyta na twitterze czy - wraże są wszelkie wspomnienia i książki historyczne, bo one z zasady „wracają do zamkniętych tematów”. Z mojego punktu widzenia absolutnie nie.

  czytaj więcej

 • Cel pożądany, ale planowana pożyczka nieuzasadniona

  Cel pożądany, ale planowana pożyczka nieuzasadniona

  Nasza gmina zamierza w tym roku inwestować w instalacje fotowoltaiczne na budynkach gminnych. Wójt przygotował projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki 2 mln zł (wyprzedzające finansowanie) z WFOŚ. W budżecie gminy są też zaplanowane dochody z programu unijnego (EFRR) na ten cel. W ten sposób zapewnimy tej inwestycji wkład własny i unijny. Mamy jednak wątpliwości, czy takie wydatki będą legalne (w kontekście ewentualnej kontroli RIO) i czy planowanie budżetowe jest właściwe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników