dochód z giełdy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dochód z giełdy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dochód z giełdy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • Będzie trudniej z zaliczkami na PIT

  Będzie trudniej z zaliczkami na PIT

  Pod górkę będą mieli zarówno płatnicy, jak i podatnicy , którzy ostatecznie kwotę wolną rozliczą dopiero w zeznaniu rocznym.

  czytaj więcej

 • Nowa kwota wolna od podatku? Uwaga, jaką decyzję podejmiecie

  Nowa kwota wolna od podatku? Uwaga, jaką decyzję podejmiecie

  Zwolniony z PIT ma być w przyszłym roku dochód do 6600 zł, ale samotni rodzice rozliczą się z dzieckiem tylko pod warunkiem, że zarobi ono nie więcej niż 3089 zł.

  czytaj więcej

 • Dlaczego Polacy nie oszczędzają na emeryturę?

  Dlaczego Polacy nie oszczędzają na emeryturę?

  Do Polaków coraz bardziej dociera świadomość niskiej emerytury w przyszłości. Według badań Prudential Family Index, dominującą postawą wobec oszczędzania na przyszłość jest obawa, że na emeryturze będziemy żyć krótko, albo wcale jej nie dożyjemy. Poprawnie wskazujemy wiek 20-30 lat jako najlepszy do tego, aby zacząć oszczędzanie, jednak albo tego nie robimy, albo zaczynamy zbyt późno. Wymówką większości ankietowanych jest to, że nie mają wolnych środków, aby przeznaczyć je na oszczędności

  czytaj więcej

 • PIT: Ostatnie chwile na antypodatkową darowiznę

  PIT: Ostatnie chwile na antypodatkową darowiznę

  Do końca roku są jeszcze pewne możliwości, by nieco mniej oddać fiskusowi. Po 1 stycznia 2017 r. już ich nie będzie. Możliwość obniżenia podatku nie dotyczy jednak dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych. Tu przychód pomniejsza się jedynie o koszty uzyskania, a więc np. prowizje od transakcji zakupu i sprzedaży wniesione na rzecz domu maklerskiego.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Żyżyński: Przez co najmniej dwa kwartały stopy bez zmian [WYWIAD]

  Żyżyński: Przez co najmniej dwa kwartały stopy bez zmian [WYWIAD]

  Przez co najmniej dwa najbliższe kwartały polityka monetarna się nie zmieni i stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie - uważa członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzy Żyżyński.

  czytaj więcej

 • Nędza i zacofanie? Państwa afrykańskie rozwijają się szybciej niż Polska

  Nędza i zacofanie? Państwa afrykańskie rozwijają się szybciej niż Polska

  Z czym kojarzy się Polakom? Z nędzą, zacofaniem i szamańskim tańcem wokół ogniska. Afryka nie chce się jednak podporządkować tym stereotypom. Gospodarki 40 z 54 państw tego kontynentu rosną szybciej niż nasza.

  czytaj więcej

 • ZBP: Podwyższenie wymogów kapitałowych ograniczy zdolność banków do udzielania kredytów

  ZBP: Podwyższenie wymogów kapitałowych ograniczy zdolność banków do udzielania kredytów

  Związek Banków Polskich ocenia, że rekomendowane przez KSF podwyższenie wymogów kapitałowych dla banków będzie oznaczać mniejszą ich zdolność do udzielania nowych kredytów, a nałożenie dodatkowego bufora będzie stanowić duże obciążenie dla całego sektora bankowego.

  czytaj więcej

 • Czy Dolnośląskie Centrum Developerskie SA, obok KGHM SA, stanie się kołem napędowym dolnośląskiego rynku nieruchomości?

  Czy Dolnośląskie Centrum Developerskie SA, obok KGHM SA, stanie się kołem napędowym dolnośląskiego rynku nieruchomości?

  Nieruchomości są i będą doskonałą inwestycją. W Krakowie kwitną wieżowce i apartamenty. Bielany Wrocławskie zamieniają się w Ursynów Warszawski. W Łodzi powstaje prawdziwe eldorado. We Wrocławiu, centrum Dolnego Śląska, część inwestycji powstaje w lukach między zabytkową, przedwojenną zabudową oraz buduje się nowe mieszkania i apartamentowce w przedwojennych kamienicach. Ponadto w miejscowościach turystycznych domy są doskonałą inwestycją na lata. Na nieruchomościach się nie traci. Czy warto jeszcze inwestować w mieszkania? Na pewno, zwłaszcza gdy strategiczne cele działalności developera wpisują się w nadrzędny dla gminy cel rozwoju społeczno-gospodarczy i fakt niedawno uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lubin, należącej do 100 najbogatszych gmin w Polsce.

  czytaj więcej

 • Bogowie uwięzieni w złotych kleszczach: Lepiej mieć niż być?

  Bogowie uwięzieni w złotych kleszczach: Lepiej mieć niż być?

  Zapominają, co to godność i rozsądek. Wolą stracić twarz niż status majątkowy. Będą udawać, byleby inni myśleli, że wciąż są na topie.

  czytaj więcej

 • PIT: Rozliczenie będzie prostsze. Ale czy sprawniejsze?

  PIT: Rozliczenie będzie prostsze. Ale czy sprawniejsze?

  PIT Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań za 2016 r. Wątpliwe jednak, żeby procedura była szybsza niż przy korzystaniu z dotychczasowych usług, również świadczonych przez skarbówkę.

  czytaj więcej

 • Condohotele dają zarobić

  Condohotele dają zarobić

  Rozwój aparthoteli, nazywanych też condohotelami nabiera w Polsce rozpędu. To model, w którym zazwyczaj firma realizuje projekt, a następnie sprzedaje w nim pokoje lub apartamenty indywidualnym osobom. Aktywność deweloperów wynika z tego, że inwestorzy lokowanie kapitału w condohotele postrzegają jako alternatywę, dla coraz mniej opłacalnych klasycznych form, jak lokaty, giełda, czy fundusze. Jak wyliczają analitycy Gerda Broker, jeszcze w 2012 r. dochody z najmu sięgały dwukrotności przychodów osiąganych z odsetek. Dziś są nawet czterokrotnie wyższe. Do tego rośnie dynamicznie w kraju turystyka. W ostatnich trzech latach, jak wynika z danych GUS, liczba osób zatrzymujących się w obiektach noclegowych zwiększyła się o blisko 2 mln. Do tego przybywa nie tylko gości z kraju, ale i z zagranicy. To o tyle istotne, że goście Ci na miejsce noclegu wybierają hotele i właśnie aparthotele. Podobnie zresztą jak turyści biznesowi.

  czytaj więcej

 • Nadal odkładamy, choć mniej chętnie

  Nadal odkładamy, choć mniej chętnie

  W 2016 r. stopa oszczędności (ich relacja do dochodu do dyspozycji) wzrosła do 3,5 proc. Na tle poprzednich lat to dużo, ale na tle UE – mało. Poza tym wartość naszych zasobów nie zwiększała się tak szybko, jak rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  W zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce nie ma takich, których wizerunku lub nazwiska nie możemy w pełni ujawnić ze względu na toczące się śledztwa. Sporo na liście urzędników lub osób tak czy inaczej związanych z administracją. Jest to jakiś znak czasu: żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach.

  czytaj więcej

 • Legia gra dzisiaj o swą przyszłość: Trzy lata od przejęcia z rąk koncernu ITI klub nadal przynosi straty

  Legia gra dzisiaj o swą przyszłość: Trzy lata od przejęcia z rąk koncernu ITI klub nadal przynosi straty

  Po kilku tygodniach negocjacji strony sporu, czyli z jednej strony Dariusz Mioduski, z drugiej Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel, są coraz bliżej uzgodnienia warunków, na jakich w połowie marca odbędzie się aukcja wykupu udziałów drugiej strony.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników