dermokosmetyki

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków.


 • Dziś też będą problemy z kupnem lekarstw bez pilnych wskazań lekarza

  Dziś też będą problemy z kupnem lekarstw bez pilnych wskazań lekarza

  Dziś kolejny dzień protestu aptekarzy. Może przystąpić do niego więcej aptek. Bo wczorajszy strajk farmaceutów nie okazał się bardzo uciążliwy dla pacjentów. A to dlatego, że nie wszystkie placówki przystąpiły do akcji protestacyjnej zapowiedzianej przez Naczelną Radę Aptekarską, choć do uczestnictwa w niej wzywali na stronach internetowych prezesi okręgowych rad aptekarskich. Wczoraj spora część aptek między 13.00 a 14.00 była po prostu otwarta.

  czytaj więcej

 • Apteki odbijają sobie refundację i podwyższają ceny leków. Jakich?

  Apteki odbijają sobie refundację i podwyższają ceny leków. Jakich?

  Koncerny farmaceutyczne, hurtownie oraz właściciele aptek podwyższają ceny leków sprzedawanych bez recepty (tzw. OTC) – tak próbują się ratować przed skutkami ustawy refundacyjnej. Wprowadzenie niskich marż dla aptek i hurtowni oraz sztywnych cen leków na receptę dla koncernów odbiło się na ich sytuacji finansowej. Ratują się więc, inaczej sięgając do kieszeni pacjentów.

  czytaj więcej

 • Apteki uciekają z sieci

  Apteki uciekają z sieci

  Od początku roku zniknęło 30 e-sklepów sprzedających farmaceutyki. Zmiana prawa uczyniła biznes nierentownym.

  czytaj więcej

 • Apteki zarabiają coraz więcej. Powód? Podwyżki cen leków i słaby dostęp do lekarza

  Apteki zarabiają coraz więcej. Powód? Podwyżki cen leków i słaby dostęp do lekarza

  W tym roku wartość sprzedaży w aptekach przebije barierę 30 mld zł. Powody są bolesne dla kieszeni pacjentów: podwyżki cen leków, lekarze chętnie ordynujący najdroższe medykamenty i słaby dostęp do opieki zdrowotnej.

  czytaj więcej

 • Niezdrowe praktyki w Ministerstwie Zdrowia: Wiceszef broni koncernu

  Niezdrowe praktyki w Ministerstwie Zdrowia: Wiceszef broni koncernu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny zakazał prowadzenia hurtowni francuskiej firmie. Igor Radziewicz -Winnicki stanął w jej obronie. Sprawą zainteresowała się nawet ambasada

  czytaj więcej

 • Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  PROBLEM: „Zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego” – tak brzmi art. 94a ustawy – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 45, poz. 271 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Apteka ma być tylko dla aptekarza. A co zostanie dla pacjenta? [DEBATA]

  Apteka ma być tylko dla aptekarza. A co zostanie dla pacjenta? [DEBATA]

  Czy planowane przez posłów ograniczenia zakładania nowych placówek mogą wpłynąć na ceny medykamentów? Czy sprzedaż leków to misja, czy biznes? Jak projektowane zmiany przełożą się na sytuację farmaceutów? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty pt. „ Koniec rozwoju aptek sieciowych: jak planowane zmiany mogą wpłynąć na rynek i pacjentów”

  czytaj więcej

 • Sanofi inwestuje w ludzi

  Sanofi inwestuje w ludzi

  Wierzymy, że nasze działania związane z budowaniem atrakcyjnej kultury organizacyjnej i przyjaznego miejsca pracy są coraz bardziej widoczne na rynku pracy, ale nie ustajemy w naszych staraniach rozbudowywania oferty rozwojowo-benefitowej dla naszych pracowników. My po prostu inwestujemy w ludzi – mówi Małgorzata Jastrzębska, HR Head Central Europe Cluster & HR Director Poland

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników