depozyty terminowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu depozyty terminowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące depozyty terminowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty, czy w ogóle emocje towarzyszące inwestycji, to chyba jedyna rzecz, która łączą obydwa światy – oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.

  czytaj więcej

 • Stopy procentowe: Zapomnieć o podwyżce

  Stopy procentowe: Zapomnieć o podwyżce

  Obniżanie stóp procentowych może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

  czytaj więcej

 • Wzrost zasobów gospodarstw domowych: Mamy dwa biliony

  Wzrost zasobów gospodarstw domowych: Mamy dwa biliony

  Wzrostowi zasobów gospodarstw domowych pomogła dobra koniunktura. Oszczędzaliśmy, ale mniej niż w poprzednich latach.

  czytaj więcej

 • Wielkie pokusy małego oprocentowania

  Wielkie pokusy małego oprocentowania

  Z niskimi stopami procentowymi pożyjemy jeszcze mniej więcej dwa lata. Tak przynajmniej wynika z prognoz Ministerstwa Finansów. Założenia dotyczące rynkowych stóp procentowych znalazły się w najnowszej aktualizacji Programu Konwergencji, którą wczoraj przyjął rząd. MF zakłada, że średnio stopy krótkoterminowe wyniosą 1,7–1,8 proc. w tym i w przyszłym roku i dopiero w 2020 r. wzrosną do 2,4 proc.

  czytaj więcej

 • Koniunktura sprzyja bankom. Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto

  Koniunktura sprzyja bankom. Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto

  Coraz więcej zarabiają na odsetkach. Niewielu klientów ma trudności ze spłatą kredytu. Największy problem to rosnące koszty.

  czytaj więcej

 • NBP: Polski system finansowy funkcjonuje stabilnie [RAPORT]

  NBP: Polski system finansowy funkcjonuje stabilnie [RAPORT]

  Polski system finansowy funkcjonuje stabilnie, a poziom ryzyka obniżył się w okresie od publikacji poprzedniego raportu - informuje NBP w czerwcowym Raporcie o stabilności systemu finansowego. Jedyne potencjalne zagrożenia to "zaburzenia w gospodarce globalnej".

  czytaj więcej

 • ZBP: W czerwcu wzrósł wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

  ZBP: W czerwcu wzrósł wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

  Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł o 5 pkt m/m do 30,7 pkt w czerwcu, wynika z "Monitora Bankowego" opublikowanego przez firmę badawczą Kantar TNS. Rok temu wartość wskaźnika wynosiła 22 pkt.

  czytaj więcej

 • Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  No i doczekaliśmy się strategii dla warszawskiej giełdy. W ubiegłą środę prezes Marek Dietl przedstawił plan działania składający się z czternastu punktów, które zostały oznaczone wspólnym tagiem #GPW2022. Jeżeli w mediach znaleźliście państwo sformułowania w stylu „14 inicjatyw strategicznych”, to oznacza, że dziennikarze poszli na łatwiznę i przekleili co nieco z oficjalnego komunikatu. I to jest jedna z tych sytuacji, kiedy osoby, które pisały pierwotny tekst, są z tego kopiowania zadowolone. Przekaz medialny (kontekst i użyte sformułowania) jest dokładnie taki, jaki sobie zażyczył klient, cel został więc osiągnięty.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe w skrócie

  Rynki finansowe w skrócie

  Podaż pieniądza w naszej gospodarce była w czerwcu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika od marca ub.r. O 10,2 proc. zwiększyła się wartość gotówki w obiegu. Depozyty bieżące były o 11,2 proc. większe niż rok wcześniej. Terminowe spadają w skali roku od grudnia 2016 r. W czerwcu ich wartość była o 0,3 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • EuroRating obniżył rating kredytowy Idea Banku do BB-. Perspektywa negatywna

  EuroRating obniżył rating kredytowy Idea Banku do BB-. Perspektywa negatywna

  "Przeprowadzona aktualizacja i obniżenie ratingu kredytowego Idea Bank S.A. związana jest z opublikowaniem przez bank informacji o utworzeniu wysokich rezerw i odpisów aktualizujących, które obciążą wyniki finansowe za II. kwartał br." - czytamy w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Firmy odkładają pieniądze. Ponad 263 mld zł na kontach

  Firmy odkładają pieniądze. Ponad 263 mld zł na kontach

  Pieniądze odłożyły głównie wielkie przedsiębiorstwa, a struktura depozytów raczej nie zapowiada inwestycyjnego boomu . Wygląda tak, jakby firmy bały się zaburzeń płynności. Powodów do takich obaw nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Polacy wolą wydawać pieniądze niż je oszczędzać

  Polacy wolą wydawać pieniądze niż je oszczędzać

  Ponad połowa klientów banków, jeśli odkłada jakieś pieniądze, to tylko na czarną godzinę . Dwie trzecie robi to nieregularnie.

  czytaj więcej

 • Fed ma okazję nie posłuchać Trumpa

  Fed ma okazję nie posłuchać Trumpa

  Dziś poznamy efekty grudniowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Stopy znów w górę?

  czytaj więcej

 • Kredyt centralnie sterowany. WIBOR powoli przechodzi do historii a wciąż nie ma jego zastępcy

  Kredyt centralnie sterowany. WIBOR powoli przechodzi do historii a wciąż nie ma jego zastępcy

  Za rok dzisiejszy WIBOR, który jest podstawą do ustalania oprocentowania m.in. kredytów hipotecznych, przejdzie do historii. Mamy kilka miesięcy, aby znaleźć jego następcę. Wciąż jednak nie ma zgody co do tego, jak powinien wyglądać. Pewne jest jedno – brak alternatywy dla WIBOR-u to poważne ryzyko dla rynku finansowego w Polsce od 2020 r. Opracowanie nowego wskaźnika spoczywa na barkach jego dzisiejszego administratora – spółki GPW Benchmark. Zaproponowała ona opcję, która ma możliwie najlepiej pokazywać rynkową cenę pieniądza. Ta budzi opór NBP.

  czytaj więcej

 • Płaca minimalna po europejsku. Najważniejsze wymogi dla transportu z niektórych rynków

  Płaca minimalna po europejsku. Najważniejsze wymogi dla transportu z niektórych rynków

  Jakie przepisy obowiązują w Belgii, w Niemczech czy w Holandii?

  czytaj więcej

 • Umowy o roboty budowlane: Przegląd orzecznictwa

  Umowy o roboty budowlane: Przegląd orzecznictwa

  Branża budowlana notorycznie boryka się z problemami prawnymi. Pomimo, że wokandy sądowe pełne są spraw toczonych na tle umów o roboty budowlane, uczestnikom procesu inwestycyjnego wciąż zdarza się błędnie ocenić swoją sytuację prawną. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie wyroków sądów (głównie Sądu Najwyższego i Sądów Apelacyjnych) istotnych dla branży budowlanej, które zapadły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Wyselekcjonowaliśmy przede wszystkim ważne rozstrzygnięcia dotyczące obszarów spornych, pojawiających się przy realizacji inwestycji, które wydane zostały na tle kluczowych przepisów kodeksu cywilnego. Wśród nich są tak istotne zagadnienia jak odstąpienia od umowy, kary umowne czy gwarancja jakości robót. Żeby publikacja mogła posłużyć jako ściąga przy ocenie bieżących problemów procesu inwestycyjnego, każdy wyrok opatrzyliśmy krótkim komentarzem, wskazującym na jego praktyczne skutki.

  czytaj więcej

 • Przepraszamy się z gotówką. Popularność banknotów rośnie nie tylko w Polsce

  Przepraszamy się z gotówką. Popularność banknotów rośnie nie tylko w Polsce

  Wartość banknotów i bilonu w obiegu w proporcji do wielkości gospodarki rośnie nie tylko w Polsce. U nas sięgnęła 215 mld zł.

  czytaj więcej

 • Wzrost gospodarczy sprzyja bankom. O większe zyski jednak nie jest tak łatwo

  Wzrost gospodarczy sprzyja bankom. O większe zyski jednak nie jest tak łatwo

  Rozpędzona gospodarka nie gwarantuje instytucjom kredytowym poprawy wyników.

  czytaj więcej

 • Skutki wyroku ws. frankowiczów mogą być poważne. Ale nie pojawią się szybko

  Skutki wyroku ws. frankowiczów mogą być poważne. Ale nie pojawią się szybko

  Trybunał Sprawiedliwości UE odpowiedział na pytania w sprawie Dziubakowie kontra Raiffeisen, ale nie rozstrzygnął spraw wszystkich frankowiczów. O konkretnych skutkach finansowych dla banków i dla ich klientów trudno więc w tej chwili mówić. Prezesi banków do tej pory konsekwentnie powtarzali, że nie da się wiarygodnie ocenić ryzyka prawnego dla ich portfeli kredytowych. I wczorajsze orzeczenie tego raczej nie zmienia. Potrzeba będzie sporej liczby prawomocnych rozstrzygnięć, żeby banki mogły to ryzyko wycenić. A więc i wyliczyć, jakie rezerwy trzeba będzie zawiązywać.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników