Depozyt na żądanie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Depozyt na żądanie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Depozyt na żądanie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sąd jak twierdza? Nie tędy droga

  Sąd jak twierdza? Nie tędy droga

  Funkcjonariuszy policji sądowej jest zbyt mało, a procedury bezpieczeństwa wdrożone w poszczególnych sądach pozostawiają wiele do życzenia. Jednak nawet najlepsza ochrona nie zastąpi kultury prawnej i szacunku do wymiaru sprawiedliwości, które są domeną krajów o wieloletnich tradycjach demokratycznych.

  czytaj więcej

 • Wspólne łowy banków i fiskusa. Razem przeciwko oszustom

  Wspólne łowy banków i fiskusa. Razem przeciwko oszustom

  Stworzą narzędzie do wychwytywania firm próbujących wyłudzić podatek od towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Wicherek: Dla mnie Amber Gold był inwestorem, który uchroni nas przed upadłością

  Wicherek: Dla mnie Amber Gold był inwestorem, który uchroni nas przed upadłością

  Dla mnie Amber Gold był inwestorem, który uchroni nas przed upadłością; sądziłem, że środki przelewane przez tę spółkę pochodzą z wypracowanych przez nią zysków - mówił b. właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenia szkolne: Trzeba uważać, kto je zawiera i na jakich warunkach

  Ubezpieczenia szkolne: Trzeba uważać, kto je zawiera i na jakich warunkach

  Oferty są zgodne z prawem, ale niekorzystne dla ubezpieczonych dzieci. Właśnie tak wyglądają polisy zawierane z dyrektorami szkół przez zakłady ubezpieczeń. Ale choć pułapek nie brakuje, można ich stosunkowo łatwo uniknąć.

  czytaj więcej

 • Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Terra incognita Polonia: W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.

  czytaj więcej

 • Banki zbiorą dane biometryczne pracowników nawet bez ich zgody

  Banki zbiorą dane biometryczne pracowników nawet bez ich zgody

  Banki, a także inne placówki finansowe (zwłaszcza instytucje płatnicze) będą mogły przetwarzać np. odciski palców, głos, obraz tęczówki i sieci żył palców niektórych pracowników – bez ich zgody. Pozwolą im na to zaproponowane przez Ministerstwo Cyfryzacji przepisy, których celem jest dostosowanie do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z 27 kwietnia 2016 r., znanego w Polsce jako RODO.

  czytaj więcej

 • Śmieci w lesie? Firma zapłaci

  Śmieci w lesie? Firma zapłaci

  Przedsiębiorcy złożą depozyty na ewentualne usunięcie porzuconych przez nich odpadów. Zdaniem rządu zniechęci to do działania wbrew prawu. Eksperci nie są tego pewni.

  czytaj więcej

 • Euro to konieczność

  Euro to konieczność

   Nieprzewidywalność polityki amerykańskiej, destabilizacja polityczna na Bliskim Wschodzie, agresywne zachowania Rosji, ekspansja Chin, nawrót politycznego chaosu w Ameryce Łacińskiej powodują, że konieczne są działania umacniające Unię Europejską - wyjaśnia ekonomista Jędrzej Krakowski.

  czytaj więcej

 • Co mają robić sędziowie Sądu Najwyższego, którym obniżono wiek emerytalny?

  Co mają robić sędziowie Sądu Najwyższego, którym obniżono wiek emerytalny?

  Czy sędziowie SN, którym obniżono wiek emerytalny, powinni składać wnioski o pozostanie w służbie? Skutek ich niezłożenia i prezydenckiej odmowy byłby taki sam, ale droga inna. A to jest różnica!

  czytaj więcej

 • Zabierając telefon uczniowi, szkoła łamie prawo

  Zabierając telefon uczniowi, szkoła łamie prawo

  PROBLEM: Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie, w ramach warsztatów z cyberprzemocy – jak wynika z doniesień „Kuriera Lubelskiego” – 9 marca zarekwirowała uczniom telefony komórkowe i wykasowała z galerii zdjęcia nauczycieli. Miał jej w tym pomagać informatyk (jego zadaniem było odblokowywanie urządzeń). Działanie dyrekcji placówki spotkało się ze sprzeciwem rzecznika prawa obywatelskich. – Praktyka taka może budzić poważne wątpliwości pod kątem zapewnienia przestrzegania podstawowych praw i wolności przysługujących obywatelom, w tym również uczniom – czytamy w piśmie Mirosława Wróblewskiego, dyrektora zespołu prawa konstytucyjnego, międzynarodowego i europejskiego Biura RPO. Dyrektora podstawówki w rozmowie z nami odrzuca jednak zarzuty. Twierdzi, że lokalna gazeta przedstawiła zniekształcony obraz sytuacji. Podkreśla, że obowiązkiem szkoły jest ochrona uczniów przed objawami demoralizacji oraz reagowanie w momencie, gdy dochodzi do łamania prawa, a w szczególności zasad korzystania z internetu. Eksperci się z nią zgadzają, przy czym zwracają uwagę, że rekwirowanie uczniom telefonów jest niezgodne z prawem, podobnie jak przeglądanie ich zawartości

  czytaj więcej

 • Sierant: Raportowanie dwóch prędkości [OPINIA]

  Sierant: Raportowanie dwóch prędkości [OPINIA]

  Akcje tej spółki pojawiły się na giełdzie cztery lata temu. Przeprowadzona na przełomie czerwca i lipca 2014 r. oferta publiczna okazała się ogromnym sukcesem. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 86,4 proc. W transzy instytucjonalnej nie dokonano redukcji, ale takie są prawa rynku. Emisja przyniosła spółce 174,6 mln zł, a dodatkowo 19,0 mln zł zyskali dotychczasowi akcjonariusze, sprzedając posiadane akcje.

  czytaj więcej

 • Jak Idea Bank wkręcał klientów w GetBack

  Jak Idea Bank wkręcał klientów w GetBack

  Gwarantowany zysk i kapitał, kilkanaście godzin na podjęcie decyzji – tak bank oferował obligacje windykatora. Teraz składa zawiadomienia do prokuratury na byłych pracowników

  czytaj więcej

 • Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Tym, których nie pasjonuje rynek finansowy, afera KNF może zdawać się wyjątkowo zagmatwana. Niepotrzebnie. Wystarczy rozjaśnić kilka haseł i krótko scharakteryzować jej głównych bohaterów (w co grają, skąd się wzięli), by czytelnik z łatwością potrafił oddzielić w przekazie medialnym informację od szumu

  czytaj więcej

 • SKOK Wołomin: 4 lata później [OPINIA]

  SKOK Wołomin: 4 lata później [OPINIA]

  Czy czwartkowe aresztowania byłych urzędników KNF mają przykryć aferę Marka Ch.?

  czytaj więcej

 • KNF zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce

  KNF zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce poprzez przeniesienie całego majątku HSBC Bank Polska na HSBC France.

  czytaj więcej

 • Tajemnica dziennikarska pod lupą śledczych

  Tajemnica dziennikarska pod lupą śledczych

  Dziennikarzowi, któremu prokuratora zatrzymała telefon i tablet, ktoś próbował się włamać na konto w chmurze. Hasło było na sprzęcie, do którego nikt bez zgody sądu nie może mieć dostępu.

  czytaj więcej

 • Kościół we Francji. Krótka historia upadku

  Kościół we Francji. Krótka historia upadku

  Pech francuskiego Kościoła polegał na tym, że zwalczanie jego nadużyć okazało się idealnym paliwem dla wszystkich partii wspierających III Republikę

  czytaj więcej

 • Notariusze ostrzegają przed oszukańczymi sprzedażami mieszkań i działek

  Notariusze ostrzegają przed oszukańczymi sprzedażami mieszkań i działek

  W ostatnich tygodniach na terenie Wielkopolski, a szczególnie w Poznaniu, doszło do wielu prób sprzedaży nieruchomości przez przestępców posługujących się sfałszowanymi dokumentami. Jednak dzięki czujności i profesjonalnemu działaniu notariuszy, a także dzięki dobrej współpracy z Policją i Prokuraturą, udało się udaremnić co najmniej 6 takich przestępstw. W efekcie dotychczas aresztowane zostały 3 osoby. Notariusze ostrzegają przed podejrzanymi ofertami sprzedaży nieruchomości i zalecają szczególną ostrożność przy transakcjach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników