departamentowi płytę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu departamentowi płytę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące departamentowi płytę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Zamykali mnie w celi z donosicielami. A skoro reżim Łukaszenki złamał takiego człowieka i zmusił do współpracy, to on nie jest w stanie pojąć moralnych aspektów mojego postępowania - mówi Mikałaj Statkiewicz. Ma 59 lat i jest liderem niezarejestrowanej Białoruskiej Socjaldemokratycznej Partii „Zgromadzenie Ludowe”. Inżynier radioelektronik, emerytowany oficer zawodowy, służbę zakończył w stopniu podpułkownika. W 1991 r. założył Białoruskie Zjednoczenie Wojskowych, które miało pomóc w budowie armii nowego państwa. W 1993 r. został usunięty z wojska. Działalnością polityczną zajął się tuż po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki w 1994 r. W 2005 r. skazany na trzy lata ograniczenia wolności za organizację powyborczych protestów, czyli próbę tzw. Płoszczy. W 2010 r. startował w wyborach prezydenckich. Według oficjalnych danych dostał 1 proc. głosów. Aresztowany w powyborczą noc za organizację następnej Płoszczy, wkrótce usłyszał kolejny wyrok, tym razem sześciu lat kolonii karnej. Za kratami sformalizował związek z długoletnią partnerką Maryną Adamowicz. 22 sierpnia 2015 r. został ułaskawiony przez Łukaszenkę. Jego uwolnienie miało być gestem dobrej woli w odwilży rozpoczynającej się w relacjach z Zachodem. Statkiewicz wzywał do zignorowania październikowych wyborów prezydenckich

  czytaj więcej

 • Ściągawka: Dotacje dla samorządów z regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020

  Ściągawka: Dotacje dla samorządów z regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020

  Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy trwające wciąż nabory z 2015 r. z programów krajowych. Dziś przedstawiamy aktualne konkursy ogłoszone w ramach regionalnych programów operacyjnych, w znacznej części także ogłoszone w ubiegłym roku, ale takie, do których wciąż jeszcze można się zgłaszać.

  czytaj więcej

 • JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  Ministerstwo Finansów przygotuje instrukcję dotyczącą sposobu korzystania z jednolitego pliku kontrolnego. W dalszej przyszłości należy się spodziewać opublikowania kolejnej struktury, która obejmie obrót paragonowy – zapowiedział Jarosław Oleśniewicz, inspektor kontroli skarbowej w departamencie kontroli skarbowej MF, podczas debaty zorganizowanej przez DGP. Zdaniem pozostałych uczestników kluczowy jest samouczek korzystania z JPK. Apelowano też o ograniczenie do minimum zmian w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • USA: Prokuratura wszczęła postępowanie wobec sprawcy strzelaniny

  USA: Prokuratura wszczęła postępowanie wobec sprawcy strzelaniny

  Amerykańska prokuratura wszczęła w niedzielę postępowanie wobec domniemanego sprawcy strzelaniny na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie, w której pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych. 26-latkowi może grozić nawet kara śmierci.

  czytaj więcej

 • Państwo odcięte od sieci. Girek: Urzędnicy muszą polubić internet [WYWIAD]

  Państwo odcięte od sieci. Girek: Urzędnicy muszą polubić internet [WYWIAD]

  Instytucje państwowe mają budżety na informatyzację, a nie mają przemyślanego zamówienia. A jak nie wiedzą, czego chcą, dostają to, co zaproponuje wykonawca.

  czytaj więcej

 • Odnowione Muzeum Warszawy ruszy już 26 maja

  Odnowione Muzeum Warszawy ruszy już 26 maja

  Osiem gabinetów tematycznych prezentujących oryginalne przedmioty związane z historią stolicy będzie można zobaczyć w pierwszej części nowej wystawy głównej Muzeum Warszawy. Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej placówki zaplanowano na 26-28 maja.

  czytaj więcej

 • Douglas MacArthur. Jak atomowy generał próbował zmienić bieg dziejów?

  Douglas MacArthur. Jak atomowy generał próbował zmienić bieg dziejów?

  Komuniści w najczarniejszych snach nie przewidywali, że Amerykanie gotowi byli użyć broni jądrowej przeciwko Korei Północnej. A nie stało się tak tylko dlatego, że plany gen. MacArthura pokrzyżował prezydent Truman.

  czytaj więcej

 • Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Samorządy oraz organy administracji wciąż mogą ubiegać się o środki z ośmiu jeszcze trwających programów krajowych oraz interregionalnych. W wielu przyszłych i aktualnych projektach unijnych wkład własny w ogóle nie jest wymagany. Choć niektóre z programów zaczęły się w wakacje, to wciąż jest jeszcze szansa na złożenie dokumentów przed końcem miesiąca. Pieniądze można dostać m.in. na cyfrowe udostępnienie zasobów nauki, nauczanie oprogramowania, wzmocnienie powiązań gospodarczych czy też przezwyciężanie konsekwencji przemian demograficznych na pograniczu. Do wielu innych programów można się jeszcze spokojnie przygotować. Ich nabory ruszą z końcem października/początkiem listopada i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku. Wśród nich cztery projekty z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nastawione są przede wszystkim na efektywną dystrybucję ciepła.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach 2018: Wysłanie JPK_VAT nie zwolni z obowiązku składania deklaracji VAT

  Zmiany w podatkach 2018: Wysłanie JPK_VAT nie zwolni z obowiązku składania deklaracji VAT

  Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firm do 10 osób) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w elektronicznej wersji jako jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VAT). JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres. Dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy.

  czytaj więcej

 • Polska wdraża unijną dyrektywę dotyczącą ZAiKS: Czy nowa ustawa uderzy konsumentów po kieszeni

  Polska wdraża unijną dyrektywę dotyczącą ZAiKS: Czy nowa ustawa uderzy konsumentów po kieszeni

  Artyści skarżą się, że za mało zarabiają na swojej muzyce. Słuchacze narzekają, że muszą za nią zbyt drogo płacić. Czy nowa ustawa zadowoli i jednych, i drugich?

  czytaj więcej

 • Ministerstwo ułatwi podatnikom przygotowanie JPK_FA

  Ministerstwo ułatwi podatnikom przygotowanie JPK_FA

  - Podatnicy będą mogli za pomocą darmowej aplikacji e-mikrofirma, udostępnianej przez MF, wystawiać faktury, sporządzać ewidencje VAT oraz tworzyć i wysyłać JPK_FA do urzędu skarbowego - mówi Przemysław Krawczyk w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • MF przypomina: Od 1 lipca nawet najmniejsze firmy muszą być gotowe na wysyłkę kolejnych plików JPK

  MF przypomina: Od 1 lipca nawet najmniejsze firmy muszą być gotowe na wysyłkę kolejnych plików JPK

  Od 1 lipca tego roku wszystkie firmy prowadzące księgi podatkowe muszą być gotowe na wysyłkę kolejnych plików JPK - na żądanie fiskusa. Resort finansów jest przygotowany na przyjęcie dodatkowych plików - zapewnia PAP dyrektor departamentu nadzoru nad kontrolami w MF Przemysław Krawczyk.

  czytaj więcej

 • Haiti: Co najmniej 11 osób zginęło w trzęsieniu ziemi

  Haiti: Co najmniej 11 osób zginęło w trzęsieniu ziemi

  Co najmniej 11 osób poniosło śmierć na północnym zachodzie Haiti w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9, które nawiedziło ten środkowoamerykański kraj w sobotę wieczorem - powiadomiły w niedzielę miejscowe władze. Trzęsienie ziemi wywołało panikę w kilku miastach.

  czytaj więcej

 • Amerykański rząd znów działa. Czasowo, bo tylko do 15 lutego

  Amerykański rząd znów działa. Czasowo, bo tylko do 15 lutego

  Zawieszenie broni w Waszyngtonie: wysłani na przymusowy urlop pracownicy federalni mogą wrócić do pracy, a politycy dali sobie czas do połowy przyszłego miesiąca na dogadanie się w kwestii muru na granicy z Meksykiem.

  czytaj więcej

 • E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  Elektronizacja rozliczeń podatkowych wciąż nabiera tempa. Wymaga to nieustannego śledzenia zmian legislacyjnych przez podatników, choć często nawet profesjonalistom trudno za nimi podążać.

  czytaj więcej

 • Namysłowski: Jazz to styl, swoboda, stały rozwój [WYWIAD]

  Namysłowski: Jazz to styl, swoboda, stały rozwój [WYWIAD]

  Jazz to niebywała możliwość twórczego rozwoju, swobody, wyboru stylu, szansa wyżycia się, radość i satysfakcja – powiedział PAP wybitny muzyk jazzowy Zbigniew Namysłowski, który 9 września obchodzi 80. urodziny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników