deklaracje majątkowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu deklaracje majątkowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące deklaracje majątkowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Panama Papers" odsłaniają kulisy rajów podatkowych

  "Panama Papers" odsłaniają kulisy rajów podatkowych

  "Panama Papers" - ok. 11,5 miliona dokumentów, które wyciekły z kancelarii Mossack Fonseca w Panamie - pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. Szereg rządów już zapowiada dochodzenia i zero tolerancji dla oszustów.

  czytaj więcej

 • Eksperci: „Panama Papers” nie zaszkodzą Poroszence

  Eksperci: „Panama Papers” nie zaszkodzą Poroszence

  Dokumenty ujawnione w ramach afery „Panama Papers” najprawdopodobniej nie zaszkodzą prezydentowi Ukrainy Petrowi Poroszence i nie będą miały wpływu na jego dalszą przyszłość polityczną – powiedzieli we wtorek PAP komentatorzy w Kijowie.

  czytaj więcej

 • Tajne konta prezydenta. Poroszenko broni się przed kwitami z Panamy

  Tajne konta prezydenta. Poroszenko broni się przed kwitami z Panamy

  UKRAINA: Z trzech państwowych instytucji kontrolnych tylko jedna zadeklarowała, że przeanalizuje ujawnione dokumenty. Rewelacje o tajnych kontach Petra Poroszenki zaostrzyły trwający od miesięcy kryzys rządowy na Ukrainie. Opozycja mówi o impeachmencie, obóz prezydencki broni swojego szefa, twierdząc, że informacje Panama Papers są nieaktualne, a w dodatku nie wynika z nich nic niezgodnego z prawem.

  czytaj więcej

 • PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  Aby prawidłowo złożyć zeznanie podatkowe, należy wybrać właściwą wersję formularza. W tym roku to szczególnie ważne, bo nową formę ma wiele z nich.

  czytaj więcej

 • Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Podatnik VAT czynny prowadzi niewielkie biuro podróży. 1 kwietnia 2016 r. nabył we własnym imieniu i na własny rachunek od dużej firmy turystycznej (podatnika VAT czynnego) dwa miejsca na dwutygodniowe wczasy na Maderze (1–15 czerwca). Zapłaty dokonał 4 kwietnia. Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem na Maderę i z powrotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje. Koszt zakupu jednego miejsca to 7000 zł. Zakup usługi udokumentowano fakturą, którą przedsiębiorca otrzymał 8 kwietnia, na łączną kwotę 14 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, lecz adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Nabyte miejsca na wczasy przedsiębiorca sprzedał we własnym imieniu i na własny rachunek 29 kwietnia osobie indywidualnej w cenie 8230 zł za miejsce, łącznie otrzymał 16 460 zł (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż udokumentował paragonem fiskalnym.

  czytaj więcej

 • Wszystkie problemy Camerona

  Wszystkie problemy Camerona

  Premier jest złym orężem do przekonywania nieprzekonanych, że warto zostać w Unii.

  czytaj więcej

 • Przejrzystość majątkowa jest swego rodzaju bezpiecznikiem

  Przejrzystość majątkowa jest swego rodzaju bezpiecznikiem

  - W krajach nordyckich, gdzie jawność jest daleko posunięta, władza jest darzona większym zaufaniem. I zasady jawności wynikają tam nie z restrykcyjnych przepisów, ale z pewnej kultury politycznej - uważa Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy w porozumieniu Fundament Społeczeństwa Informacyjnego.

  czytaj więcej

 • Oszukujesz skarbówkę? Sąsiad i krewny czuwają

  Oszukujesz skarbówkę? Sąsiad i krewny czuwają

  35 tys. donosów otrzymały urzędy skarbowe, kontroli skarbowej i izby celne w 2015 r. Większość jest anonimowa, a pożytek z nich niewielki. Dane o donosach zebraliśmy ze wszystkich UKS-ów, izb skarbowych i celnych.

  czytaj więcej

 • Odszkodowania za przewlekłość postępowania: Droższa opieszałość sądów

  Odszkodowania za przewlekłość postępowania: Droższa opieszałość sądów

  Sądy przy ustalaniu odszkodowania za przewlekłość postępowania będą musiały brać pod uwagę całą jego długość – od chwili wszczęcia do momentu rozpatrzenia skargi.

  czytaj więcej

 • Podatek handlowy ma promować CIT

  Podatek handlowy ma promować CIT

  Trwają prace nad ostateczną wersją daniny. Przepisy mają uwzględniać płacony przez firmy podatek dochodowy.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości. Sądy rozstrzygają wątpliwości podatników

  Podatek od nieruchomości. Sądy rozstrzygają wątpliwości podatników

  Do końca 2015 r. podatnicy posiadający majątek nieruchomy (budynki, budowle, ale także grunty) niewykorzystywane w działalności gospodarczej oraz pozostający w złym stanie technicznym mieli możliwość płacenia podatku w niższej wysokości. Wprawdzie od 2016 r. możliwość ta została praktycznie wyeliminowana (odnosić się będzie wyłącznie do budynków i budowli i tylko, jeśli została wydana decyzja o nakazie rozbiórki), lecz kwestia pozostaje aktualna w odniesieniu do rozliczeń przeszłych, jeszcze nieprzedawnionych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników