decyzyjne role kierownika

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu decyzyjne role kierownika. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące decyzyjne role kierownika.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Parafianowicz: Polska jako przystawka UE

  Parafianowicz: Polska jako przystawka UE

  Nie ma sensu pisać o tym, co Brytyjczycy tracą, rozluźniając swoje więzy z UE. Nie ma sensu mentorskim tonem oceniać Londynu. Warto zadać pytanie o to, czy i jak mniej Wielkiej Brytanii w Unii zmieni integrację europejską i co z tego wynika dla Polski.

  czytaj więcej

 • Zostań przywódcą

  Zostań przywódcą

  Kształcenie liderów musi być dostosowane nie tylko do wymagań firmy, lecz także potrzeb rozwojowych grupy.

  czytaj więcej

 • Nowy system wyceny człowieka: Uważaj co piszesz na Facebooku i przesyłasz mailem. Twój kredyt lub polisa będą droższe

  Nowy system wyceny człowieka: Uważaj co piszesz na Facebooku i przesyłasz mailem. Twój kredyt lub polisa będą droższe

  Masz na Facebooku fotkę z papierosem? Zapłaciłeś przelewem mandat za szybką jazdę? Wysłałeś do kolegi e-maila z propozycją wspinaczki? Jesteś ryzykantem, dlatego dostaniesz droższą polisę, a kredyt z wyższym oprocentowaniem

  czytaj więcej

 • Metody zarządzania i oceny ryzyka

  Metody zarządzania i oceny ryzyka

  Każdy z nas w swoim życiu spotyka się z niepewnością. Dotyczy ona przyszłości i może się wiązać z codzienną pracą, jak i zmianami koniunkturalnymi w gospodarce czy zjawiskami atmosferycznymi

  czytaj więcej

 • Rosyjski problem numer 1: Korupcja

  Rosyjski problem numer 1: Korupcja

  Wielki wschodni sąsiad jest dla Polski naturalnym partnerem gospodarczym, ale robienie tam interesów nigdy nie było i nie będzie łatwe z powodu uwarunkowań politycznych.

  czytaj więcej

 • "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  - „Gwiezdne wojny” z perspektywy prawa własności intelektualnej to temat niezwykle obszerny. Można by powiedzieć „temat rzeka” zważywszy, że od lat 70-tych ubiegłego wieku cieszy się on nieustającą aktualnością podtrzymywaną kolejnymi filmami tej serii. - zauważa Dr Igor B. Nestoruk.

  czytaj więcej

 • Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Awarie w ostatnich sekundach lotu, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał każą potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie - podała w poniedziałek podkomisja do ponownego zbadania przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

  czytaj więcej

 • Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Dziś przedstawiamy studium przypadku w oparciu o kazus połączenia dwóch rzeszowskich szpitali. Opisują go osoby, które czynnie w tym procesie brały udział. Omawiany przez nas przypadek jest tym wartościowszy, że ze względu na utworzenie sieci szpitali i znalezienie się kilkuset placówek poza nią do takich sytuacji może obecnie dochodzić znacznie częściej. Warto więc się dowiedzieć, na co uważać i z czym mogą być największe kłopoty. A przeprowadzenie takiej fuzji to droga najeżona kolcami. Wprawdzie dwie wprowadzone do studium postaci prawnika Drewnowskiego i dyrektora szpitala w M. Gałązki są fikcyjne, ale prawdziwe jest zainteresowanie takimi połączeniami ze strony innych jednostek samorządu terytorialnego.

  czytaj więcej

 • Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]

  Mijają dwa miesiące od ataku Petya, który pokazał, jak bardzo podatne na cyberzagrożenia są także polskie instytucje. Wcześniej był atak na Komisję Nadzoru Finansowego i bardzo groźny ransomware WannaCry, który trochę szczęśliwie ominął nasz kraj. O zagrożeniach i sposobach obrony przed cyberatakami dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

  czytaj więcej

 • Wszędzie czai się spisek. Czy jesteśmy narażeni na paranoję polityczną?

  Wszędzie czai się spisek. Czy jesteśmy narażeni na paranoję polityczną?

  W określonych sytuacjach myślenie paranoiczne bywa racjonalną przenikliwością. Czujność i podejrzliwość mają wiele zalet. Ale jeśli ta orientacja zaczyna nam organizować kontakty z całym światem, wtedy robi się nerwowo.

  czytaj więcej

 • Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Żerowanie przez oszustów na naiwności (i chciwości) ludzi wciąż jest bardzo proste – bo prokuratura nie potrafi łączyć faktów. Oszukiwanie naiwnych ludzi, którzy mają trochę pieniędzy do zainwestowania, jest w Polsce banalnie proste. Wystarczy kilka współpracujących ze sobą osób, kilkanaście tysięcy złotych, brak skrupułów i umiejętność przekonywania, że białe jest czarne. Jak to działa?

  czytaj więcej

 • Inspektor ochrony danych nie może być pozostawiony sam sobie

  Inspektor ochrony danych nie może być pozostawiony sam sobie

  Powołanie IDO nie rozwiąże wszystkich problemów dotyczących ochrony danych osobowych. Konieczne jest też opracowanie regulaminu określającego zarówno relacje inspektora z innymi osobami w urzędzie, jak i formę ich współuczestnictwa w wykonywaniu zadań.

  czytaj więcej

 • Ustawa 2.0 - szansa czy zagrożenie dla uczelni

  Ustawa 2.0 - szansa czy zagrożenie dla uczelni

  Prace nad reformą szkolnictwa wyższego przygotowaną przez MNiSW są już na finiszu. Obecnie projekt znajduje się w Sejmie. Zapytaliśmy dziekanów, których wydziały uplasowały się w czołówce naszego rankingu, o to, jak zaproponowane rozwiązania wpłyną na uczelnie wyższe i ich autonomię. Poprosiliśmy także o wskazanie pozytywnych i najmniej trafionych regulacji.

  czytaj więcej

 • Siła PKP Energetyka w MOCnym składzie

  Siła PKP Energetyka w MOCnym składzie

  PKP Energetyka w ciągu trzech lat przeszła ogromną transformację. Spółka równa do światowych standardów na polu organizacyjnym i zarządczym. Skutki tej przemiany doceniają także organizacje certyfikujące najlepsze globalne praktyki HR-owe – PKP Energetyka dołączyła właśnie do grona firm, którym przyznano tytuł: Top Employer Polska 2019. Rozmawiamy z Beatą Górniak, dyrektor HR w PKP Energetyka

  czytaj więcej

 • Błocki: Musimy być bardziej atrakcyjni dla naukowców z zagranicy

  Błocki: Musimy być bardziej atrakcyjni dla naukowców z zagranicy

  - W polskich jednostkach naukowych brakuje cudzoziemców. Mamy mniejsze umiędzynarodowienie niż zachodnie uniwersytety. Uczelnie powinny być bardziej otwarte na ludzi z zewnątrz - mówi prof. Zbigniew Błocki, dyrektor Narodowego Centrum Nauki.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE nie oznacza, że to koniec kart paliwowych?

  Wyrok TSUE nie oznacza, że to koniec kart paliwowych?

  Firma PROKOW Sp. z o.o. zajmuje się produkcją urządzeń mechanicznych. Spółka zatrudnia wielu pracowników, którym zapewnia osobowe samochody służbowe, a także ma flotę samochodów dostawczych i ciężarowych, które wykorzystywane są wyłącznie dla potrzeb prowadzonej działalności. Zarząd spółki uznał, że przy takiej liczbie pojazdów warto skorzystać z kart paliwowych dostarczonych przez dystrybutora.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników