darowizna na cele kultu religijnego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu darowizna na cele kultu religijnego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące darowizna na cele kultu religijnego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Wypełniając deklarację PIT za 2014 rok, którą podatnik składa w 2015 roku, należy pamiętać o odliczeniu ulg podatkowych. Zobacz, jakie ulgi podatkowe są obecnie dostępne.

  czytaj więcej

 • Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  W 2015 roku będzie można skorzystać z takich samych ulg i odliczeń jak w roku poprzednim. W obrębie niektórych zwolnień doszło jednak do zmian (likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane czy większa ulga na dzieci), które warto poznać, rozliczając PIT 2014. Przedstawiamy listę z podziałem na ulgi i doliczenia, jakich można dokonać od dochodu i od podatku.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jak wypełnić załącznik PIT/0

  PIT 2014: Jak wypełnić załącznik PIT/0

  Podatnicy, którzy korzystają z ulg podatkowych razem z deklaracją podatkową muszą złożyć odpowiedni załącznik, w tym PIT/O.

  czytaj więcej

 • Jaką darowiznę można uwzględnić w PIT 2014

  Jaką darowiznę można uwzględnić w PIT 2014

  Jedynie środki przekazane na wskazane w ustawie cele np. krwiodawstwo, wpisuje się w formularzu. Fakt obdarowania musi być potwierdzony dokumentem. Słowne zapewnienia nie są wystarczające.

  czytaj więcej

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym PIT

  Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym PIT

  Są dwa rodzaje preferencji dla darczyńców. Pierwsza to możliwość odliczenia wydatków od dochodu, druga pozwala przekazać 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego. Ważne jest, że można skorzystać z obu jednocześnie

  czytaj więcej

 • Z jakich podatków zwolnione są organizacje pożytku publicznego?

  Z jakich podatków zwolnione są organizacje pożytku publicznego?

  Fundacje i stowarzyszenia mogą korzystać ze zwolnienia podatkowego. Które z organizacji są zwolnione z opłat?

  czytaj więcej

 • Wakacyjne oddawanie krwi może wpłynąć na roczny PIT

  Wakacyjne oddawanie krwi może wpłynąć na roczny PIT

  Tego lata brałem udział w akcjach honorowego oddawania krwi. Słyszałem, że dzięki temu będę mógł skorzystać z ulgi w podatkach – pisze pan Krzysztof. – Czy to prawda – pyta w e-mailu do redakcji

  czytaj więcej

 • Budżet ma ponad dwa razy więcej wpływów z PIT niż z CIT

  Budżet ma ponad dwa razy więcej wpływów z PIT niż z CIT

  Osoby fizyczne zapłaciły w ubiegłym roku fiskusowi 74,4 mld zł podatku, prawne zaledwie 30,5 mld zł. Tak wynika z porównania danych Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Jakie ulgi podatkowe przysługują filantropom

  Jakie ulgi podatkowe przysługują filantropom

  Podatnicy mogą do pewnego limitu odliczyć darowizny na cele charytatywne oraz pod pewnymi warunkami całą kwotę, którą przekazali kościelnym osobom prawnym. Jeśli przekażą żywność organizacji pożytku publicznego, mogą też uniknąć VAT.

  czytaj więcej

 • Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Na zastosowanie uproszczenia ustawodawca nie zezwolił organizacjom pożytku publicznego prowadzącym działania finansowane ze środków pochodzących z 1 proc.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Osoby fizyczne mają czas do 15 marca na zapłatę I raty podatku od nieruchomości. Jest to również termin na zapłatę III raty tego podatku przez osoby prawne. Jedni i drudzy muszą wpłacić daninę na konto gminy lub gmin, na terenie których położone są grunty, budynki lub budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby fizyczne muszą wpłacić kwotę, która wynika z decyzji ustalającej wysokość podatku na 2016 r., wydanej i doręczonej podatnikom przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Osoby prawne muszą natomiast uiścić kolejną ratę wynikającą z deklaracji na podatek od nieruchomości złożonej w styczniu.

  czytaj więcej

 • Słowo proboszcza to za mało do skorzystania z ulgi w PIT

  Słowo proboszcza to za mało do skorzystania z ulgi w PIT

  Sprawozdanie z przeznaczenia darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła musi być na tyle szczegółowe, aby organy podatkowe mogły zweryfikować jej faktyczne przeznaczenie – wynika z wyroku WSA w Warszawie

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Zeznanie roczne muszą złożyć wszyscy podatnicy, którzy osiągnęli przychody w 2015 r. Oznacza to w praktyce, że do 2 maja zeznanie roczne muszą złożyć podatnicy osiągający dochody z różnych źródeł.

  czytaj więcej

 • Składek ZUS nie odlicza się od dochodu dziecka

  Składek ZUS nie odlicza się od dochodu dziecka

  Zapadł kolejny wyrok niekorzystny dla rodziców, którzy chcieliby skorzystać z ulgi prorodzinnej. NSA rozstrzygnął, że przy wyliczaniu do tego celu dochodów potomka odlicza się wyłącznie koszty uzyskania przychodu

  czytaj więcej

 • Rozliczenia: Budżet zyskał więcej z CIT

  Rozliczenia: Budżet zyskał więcej z CIT

  Wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych były w 2015 r. o prawie miliard większe niż rok wcześniej. Wyniosły ponad 31 mld zł.

  czytaj więcej

 • Pół miliona podatników rozlicza się liniowo

  Pół miliona podatników rozlicza się liniowo

  Przedsiębiorców korzystających z 19-proc. stawki było w ubiegłym roku 50 razy mniej niż wszystkich podatników rozliczających się z fiskusem według skali. Ale zapłacony przez nich podatek był tylko trzy razy niższy od należnego na zasadach ogólnych.

  czytaj więcej

 • PIT: Ostatnie chwile na antypodatkową darowiznę

  PIT: Ostatnie chwile na antypodatkową darowiznę

  Do końca roku są jeszcze pewne możliwości, by nieco mniej oddać fiskusowi. Po 1 stycznia 2017 r. już ich nie będzie. Możliwość obniżenia podatku nie dotyczy jednak dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych. Tu przychód pomniejsza się jedynie o koszty uzyskania, a więc np. prowizje od transakcji zakupu i sprzedaży wniesione na rzecz domu maklerskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników