Dariusz Rosiak

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Dariusz Rosiak. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Dariusz Rosiak.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Waszczykowski, Barski i Tomaszewski na liście PiS do Sejmu

  Waszczykowski, Barski i Tomaszewski na liście PiS do Sejmu

  B. wiceszef MSZ Witold Waszczykowski, b. prokurator krajowy Dariusz Barski oraz b. łódzki radny Jerzy Loba - to pierwsza trójka na liście kandydatów PiS do Sejmu z okręgu obejmującym Łódź.

  czytaj więcej

 • W Warszawie rozpoczyna się Big Book Festival

  W Warszawie rozpoczyna się Big Book Festival

  Kristina Sabaliauskaite, Martin Caparros, Boris Akunin i Józef Hen - to niektórzy z listy ponad 100 gości Big Book Festival, jedynego międzynarodowego festiwalu książki w Warszawie. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 10-12 czerwca.

  czytaj więcej

 • Uchodźcy. Nowe książki o wykluczeniu i drodze do nowego domu

  Uchodźcy. Nowe książki o wykluczeniu i drodze do nowego domu

  Udręka Syryjczyków, codzienność na Lampedusie, próby ułożenia życia na nowo, wykluczenie - to losy uchodźców, o których można przeczytać w książkach opublikowanych w ostatnich miesiącach. Wśród autorów, którzy o tym pisali są m.in. Jarosław Mikołajewski, Małgorzata Szejnert i Artur Domosławski.

  czytaj więcej

 • Kłopotliwi przybysze? Co o uchodźcach mówi literatura

  Kłopotliwi przybysze? Co o uchodźcach mówi literatura

  UCHODŹCY | Najgorętszy temat w całej Europie ostatnich dwóch lat. Uchodźcy i fala migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu. Gorące spory w mediach, chęć pomocy i obawy. By spojrzeć na zjawisko nieco z oddali, z oddechem, warto sięgnąć po literaturę, która naświetla wiele wątków nieraz szerzej nieznanych i pozwala lepiej zrozumieć naturę i istotę świata, który migruje w kierunku dostatniej Europy.

  czytaj więcej

 • Dariusz Rosiak: Kolonializm miał jakieś zalety [WYWIAD]

  Dariusz Rosiak: Kolonializm miał jakieś zalety [WYWIAD]

  Jest rasizm czarnych wobec białych, ale też i rasizm białej mniejszości. Wśród niej niestety też niektórych Polaków, którzy uważają, że tak jak było kiedyś w RPA – czarny pracował dla białego i dostawał za to jeść – to było dobrze. System działał i po co to było zmieniać?

  czytaj więcej

 • Dziennikarze DGP z nagrodami Grand Press

  Dziennikarze DGP z nagrodami Grand Press

  Autorzy Dziennika Gazety Prawnej zostali docenieni w 21. edycji prestiżowego konkursu Grand Press. Wśród finalistów znalazło się siedmioro naszych kolegów.

  czytaj więcej

 • Nowe książki na jesień: Murakami, Głowacki i Allende

  Nowe książki na jesień: Murakami, Głowacki i Allende

  Nowa książka Wiesława Myśliwskiego, ostatnia Janusza Głowackiego, cała seria biografii - m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, doktora Weigla, Mai Berezowskiej - to niektóre propozycje wydawców na nadchodzącą jesień.

  czytaj więcej

 • Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Nie sądzę, żeby brytyjskie szkoły straciły prestiż albo literatura pogorszyła się z powodu brexitu. Pewnie stanie się jeszcze lepsza, będzie więcej tematów do opisywania - mówi PAP dziennikarz Dariusz Rosiak, autor książki „Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach".

  czytaj więcej

 • Rutkowska: Antykoncepcja kadrowa mediów publicznych [OPINIA]

  Rutkowska: Antykoncepcja kadrowa mediów publicznych [OPINIA]

  Ostatnie ruchy personalne w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu wskazują na ciężką chorobę mediów publicznych. Zarówno wyrzucenie Wojciecha Majcherka z TVP Kultura, jak i pozbycie się Dariusza Rosiaka z radiowej Trójki wywołało publiczną krytykę – choć oba media przyzwyczaiły już otoczenie do decyzji kadrowych wskazujących na alergię na ludzi nieprzeciętnych, samodzielnie myślących, fachowców.

  czytaj więcej

 • Tak prawicy zachowywać się nie wolno [OPINIA]

  Tak prawicy zachowywać się nie wolno [OPINIA]

  O nocnym e-mailu dyrektora programowego Radia Gdańsk w sprawie dwóch dziennikarzy szybko stało się głośno, bo był i głupi, i karykaturalnie pisowski. A przecież prawdziwa wartość tego wydarzenia leży w tym, że treścią paszkwilu przejął się sam jego autor!

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników