Dariusz Koc

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Dariusz Koc. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Dariusz Koc.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Energooszczędne domy mogą obniżyć opłaty za ogrzewanie nawet do 40 proc.

  Energooszczędne domy mogą obniżyć opłaty za ogrzewanie nawet do 40 proc.

  Koszty użytkowania domów energooszczędnych ze względu na technologię ich budowy mogą w ciągu 20 lat mogą być mniejsze nawet do 40 proc. Same opłaty za ogrzewanie mogą spaść poniżej 1 zł/mkw. miesięcznie. Wybudowanie takiego budynku jest droższe o 10-30 proc., ale dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można na ten cel uzyskać dofinansowanie do 50 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Sałajewski: Krople drążące skałę

  Sałajewski: Krople drążące skałę

  Niespełna dziesięcioletni uczestnik zorganizowanego po raz pierwszy przez samorząd radców prawnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie zapytany, dlaczego zdecydował się w nim uczestniczyć, odpowiedział: „Moja babcia bardzo płakała, bo kupiła w internecie kołdrę, a kurier przyniósł jej koc i powiedział, że jak chce, może się wycofać.

  czytaj więcej

 • 38. Warszawskie Spotkania Teatralne. Buchwald: Spektakle są pełne duchów

  38. Warszawskie Spotkania Teatralne. Buchwald: Spektakle są pełne duchów

  Stołeczna widownia zobaczy m.in. spektakl „Hamlet - komentarz" wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła oraz „Wesele" Jana Klaty Starego Teatru z Krakowa. 38. Warszawskie Spotkania Teatralne odbędą się w dniach 16-28 maja.

  czytaj więcej

 • "Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...

  "Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...

  Pomysł, by w atmosferę greckiego tekstu wpisać różne artystyczne światy: pieśni oparte na starożytnej rytmice i heavy metal, melorecytacje i pieśni operowe, może się wydawać ryzykowny. Chyba że czyni to ktoś, kto od dawna udowadnia, że teatr postdramatyczny to szansa na docieranie do nowych przestrzeni i uniwersalna forma komunikacji. Otwarta forma, różnorodne, ale równoprawne znaki sceniczne takie jak tekst, dźwięk, rytm, światło, scenografia oraz przyzwolenie na dowolność w odczytaniu sensów przedstawienia to także cecha najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła – „Anty-gone" w reżyserii Grzegorza Brala. 

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 5 (Płock, Radom, Ostrołęka, Siedlce i 28 powiatów)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 5 (Płock, Radom, Ostrołęka, Siedlce i 28 powiatów)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 5, który obejmuje Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce oraz 28 powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników