Dariusz Jarosz

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Dariusz Jarosz. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Dariusz Jarosz.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spóźniasz się z deklaracją śmieciową? Gmina sama naliczy Ci koszty

  Spóźniasz się z deklaracją śmieciową? Gmina sama naliczy Ci koszty

  Mieszkańcy ociągają się z udostępnianiem informacji, na podstawie których gminy naliczą im koszty wywozu śmieci. Zwlekać jednak nie warto, bo cena za spóźnienie może być wysoka.

  czytaj więcej

 • Konstytucja 3 Maja była próbą przełamania słabości Polski

  Konstytucja 3 Maja była próbą przełamania słabości Polski

  Konstytucja 3 Maja była próbą przełamania słabości ówczesnej Rzeczpospolitej i jej uzależnienia do Rosji. Doceńmy wysiłek jej twórców - mówił Bronisław Komorowski. W przemówieniu podczas państwowych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent powiedział, że powinniśmy być wdzięczni twórcom pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Przypomniał, że ponad 200 lat temu rosyjska interwencja, wspierana przez polskich zdrajców z Targowicy udaremniła wcielenie w życie Konstytucji 3 Maja.

  czytaj więcej

 • Przetargi: Urzędy zarabiają na zapominalskich

  Przetargi: Urzędy zarabiają na zapominalskich

  Mimo jednoznacznego orzecznictwa Sądu Najwyższego wykonawcy startujący w przetargach wciąż tracą wadium. Tylko dlatego, że nie donieśli brakującego dokumentu

  czytaj więcej

 • Rekordowy rok e-commerce. Wartość handlu w sieci może przekroczyć 30 mld zł

  Rekordowy rok e-commerce. Wartość handlu w sieci może przekroczyć 30 mld zł

  W 2014 roku Polacy kupowali prezenty przez internet. Dzięki temu wartość handlu w sieci mogła przekroczyć 30 mld zł.

  czytaj więcej

 • Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Zdaniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przypomnę, że za poprzedniej formacji rządzącej budowaliśmy już warszawskie centrum finansowe, które miało obsługiwać kapitałowo nie tylko krajowe, ale też zagraniczne rubieże, wykraczając poza Europę Środkowowschodnią. Nowa strategia ma być gotowa pod koniec 2018 r. Nie wiadomo jednak, czy w chwili, kiedy się ukaże, rynek będzie w stanie zaabsorbować nowe pomysły, czy też jego stan będzie na tyle ciężki, że najlepszym rozwiązaniem będzie jego likwidacja. Jeśli nie napłynie na parkiet kapitał uruchomiony przez pracownicze plany kapitałowe, to – śmiem twierdzić – proces wykrwawiania się naszej giełdy będzie kontynuowany – aż po agonię i śmierć. Dlaczego tak czarno to widzę?

  czytaj więcej

 • Kto powinien dorzucić pieniądze do koszyczka z napisem GetBack [OPINIA]

  Kto powinien dorzucić pieniądze do koszyczka z napisem GetBack [OPINIA]

  Ostatnie propozycje układowe, jakie zgłosiła spółka, to zwrot obligatariuszom 31 proc. kapitału zainwestowanego w papiery dłużne GetBacku. Główny rozgrywający, czyli obecny zarząd, będący kontynuatorem poprzedniego i emanacją głównego akcjonariusza, tj. funduszu Abris, przy wsparciu prezesa jednego z TFI zaapelował do banków mnie więcej tymi słowami: „Oddamy obligatariuszom więcej, jeśli ci, co na nas zarobili, czyli banki, od których odkupiliśmy po dobrej cenie wierzytelności, poczują się odpowiedzialne i solidarne w stosunku do utopionych inwestorów, zdejmą zabezpieczenia i dorzucą do wspólnego koszyczka kasę. Wtedy będzie w nim więcej do podziału po konającym nieboszczyku i zapanuje mniejszy lament nad wspólnie wykopanym grobem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników