Daniel Cohn-Bendit

Daniel Cohn-Bendit (ur.


 • Reaktory atomowe pod wielkim napięciem

  Reaktory atomowe pod wielkim napięciem

  Budowa elektrowni atomowych to nie tylko sposób na pozyskanie najtańszej energii, która jest w stanie zaspokoić potrzeby naszej cywilizacji, to także najbardziej ekologiczna metoda jej produkcji. Takich atutów nie mają ani energetyka wiatrowa, ani słoneczna.

  czytaj więcej

 • Eurokraci mają dostać podwyżki, ale i tak planują strajki

  Eurokraci mają dostać podwyżki, ale i tak planują strajki

  KE zaproponuje, by w przyszłym roku wynagrodzenia eurokratów w Belgii i Luksemburgu wzrosły o około 1,7 proc. - dowiedziała się nieoficjalnie PAP we wtorek. Wzrost ma zrekompensować 3,6-proc. inflację w Belgii. Funkcjonariusze i tak szykują się do strajków.

  czytaj więcej

 • PE bez entuzjazmu o zmianie traktatu, krytycznie o dyktacie Berlina i Paryża

  PE bez entuzjazmu o zmianie traktatu, krytycznie o dyktacie Berlina i Paryża

  "Tak" dla zarządzania gospodarczego eurolandu, ale z otwartymi drzwiami dla nowych członków i bez dyktatu Berlina i Paryża - to głosy dominujące w środowej debacie PE. Europosłowie bez entuzjazmu odnosili się do szybkiej zmiany traktatu UE.

  czytaj więcej

 • "Grexit" czyli Grecja wyrzucona ze strefy euro

  "Grexit" czyli Grecja wyrzucona ze strefy euro

  W UE coraz więcej polityków grozi greckim partiom, które nie są w stanie zawiązać koalicji rządzącej, wyjściem ich kraju ze strefy euro, jeśli nie będą respektować programu reform, do czego się zobowiązały za pomoc. Do tych głosów dołączył szef KE Barroso.

  czytaj więcej

 • Barroso wzywa do federacji narodowych państw w Europie - potrzeba zmiany traktatu UE

  Barroso wzywa do federacji narodowych państw w Europie - potrzeba zmiany traktatu UE

  Szef KE Jose Manuel Barroso wezwał we wtorek do wielkiej debaty ws. stworzenia europejskiej federacji państw narodowych, do czego konieczna byłaby zmiana traktatu UE. Zaapelował też, by w wyborach do PE w 2014 r. partie wskazały swych kandydatów na szefa KE.

  czytaj więcej

 • To Unia zrobi polexit

  To Unia zrobi polexit

   Gdyby premier Mateusz Morawiecki regularnie oglądał telewizyjne „Wiadomości” i ufał prorządowym mediom, nie miałby innego wyjścia. Podczas zaplanowanego na przyszły tydzień spotkania z Jeanem-Claude’em Junckerem musiałby zapowiedzieć przewodniczącemu Komisji Europejskiej, że jego rząd rozważa uruchomienie art. 50 Traktatu o UE, czyli wystąpienie z Unii. W niektórych europejskich stolicach przyjęto by to zapewne z ulgą.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników