czynsz warszawa komunalne 1 m

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu czynsz warszawa komunalne 1 m. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące czynsz warszawa komunalne 1 m.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Wolne Miasto Warszawa: Kamienica przy ul. Nieborowskiej 15 zreprywatyzowana nielegalnie

  Wolne Miasto Warszawa: Kamienica przy ul. Nieborowskiej 15 zreprywatyzowana nielegalnie

  Kamienica przy ul. Nieborowskiej 15 została zreprywatyzowana z naruszeniem prawa, podstawą do zwrotu był wniosek dekretowy złożony przez osobę, która nie żyła; SKO w lipcu br. stwierdziło nieważność decyzji zwrotowej - informuje stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa.

  czytaj więcej

 • Praprzyczyna wszystkich patologii reprywatyzacyjnych

  Praprzyczyna wszystkich patologii reprywatyzacyjnych

   Prezydent Warszawy, profesor prawa, od wielu tygodni nie stawia się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji warszawskiej, za co karana jest kolejnymi grzywnami. Tłumaczy to tym, że w jej przekonaniu działanie komisji niezgodne jest z konstytucją - wyjaśnia Juliusz Bennich-Zalewski, prawnik, specjalista ds. dekretowych w Kancelarii Reprywatyzacyjnej, współzałożyciel Zrzeszenia Dekretowiec.

  czytaj więcej

 • Komornicze Allegro i szał na aukcji

  Komornicze Allegro i szał na aukcji

  Do handlarzy dołączyli łowcy okazji. Śledzą obwieszczenia o komorniczych licytacjach, a na najlepszych tłumnie się stawiają.

  czytaj więcej

 • Bonusy dla najemców Mieszkania plus

  Bonusy dla najemców Mieszkania plus

   561 zł – na taką dopłatę do czynszu będzie mogła liczyć przeciętna czteroosobowa rodzina mieszkająca w Warszawie. Najniższy dodatek – ok. 307 zł – otrzyma para z dwójką dzieci z Podkarpacia. Tak wynika z projektu przepisów regulujących zasady przyznawania i kalkulowania miesięcznych dopłat do czynszów, które zaprezentowało wczoraj Ministerstwo Rozwoju i Innowacji.

  czytaj więcej

 • Fortuna na czyszczeniu kamienic z lokatorów

  Fortuna na czyszczeniu kamienic z lokatorów

  Jeśli ktoś kupił kamienicę wartą 2 mln zł i wyrugował z niej lokatorów, to kamienica ta była warta już 4 mln zł. I to wszystko nawet bez stuknięcia młotkiem.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus: Wsparcie państwa przez 9 lat

  Mieszkanie plus: Wsparcie państwa przez 9 lat

  Wsparcie państwa w programie Mieszkanie Plus będzie kierowane na czynsze. Ten program będzie w dużej mierze adresowany do ludzi młodych, którzy ruszają na rynek pracy - powiedział w czwartek PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

  czytaj więcej

 • Chudsze portfele wójtów. Będą zmiany w wynagrodzeniach samorządowch włodarzy

  Chudsze portfele wójtów. Będą zmiany w wynagrodzeniach samorządowch włodarzy

  Resort pracy przygotował nowelizację rozporządzenia płacowego dla samorządowych włodarzy, która obniża ich minimalną i maksymalną pensję zasadniczą o 20 proc. Posłowie przegłosowali też cięcia dla parlamentarzystów.

  czytaj więcej

 • Dopłatami do najmu może zostać objętych 30 tys. rodzin rocznie

  Dopłatami do najmu może zostać objętych 30 tys. rodzin rocznie

  Liczymy, że programem dopłat zostanie objętych 30 tys. polskich rodzin każdego roku funkcjonowania tego programu - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

  czytaj więcej

 • Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Przekaz płynący z posiedzeń komisji reprywatyzacyjnej jest prosty, czarno-biały: dzieje warszawskich nieruchomości to historia pokrzywdzonych lokatorów i właścicieli krwiopijców. Moja historia pokazuje więcej odcieni.

  czytaj więcej

 • Likwidacja użytkowania wieczystego przesądzona

  Likwidacja użytkowania wieczystego przesądzona

  1 stycznia 2019 r. ma być ostatecznym terminem, w którym ok. 1,5 mln Polaków mających domy jednorodzinne, lokale w blokach czy kamienicach stanie się właścicielami gruntów pod budynkami.

  czytaj więcej

 • Media i najem trzeba rozliczać odrębnie

  Media i najem trzeba rozliczać odrębnie

  Dostawy wody i gazu, których zużycie jest ustalane na podstawie liczników, powierzchni mieszkania lub liczby mieszkańców, są usługami odrębnymi od najmu. Muszą więc być opodatkowane według właściwej stawki VAT – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: u.p.o.l.), inaczej niż inne polskie ustawy podatkowe normuje w swojej treści kilka danin. Wspólnym mianownikiem podatków i opłat, których dotyczą przepisy tej ustawy jest to, że stanowią one dochód jednostek samorządu terytorialnego, a co za tym idzie, organami są podmioty kierujące gminami. I w zasadzie w tym miejscu kończą się ogólne podobieństwa.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie na start od 2019. Wysokość dopłat, próg dochodowy

  Mieszkanie na start od 2019. Wysokość dopłat, próg dochodowy

  Program Mieszkanie na Start rozpocznie się 1 stycznia 2019 roku. Jego beneficjenci będą otrzymywać dopłaty do czynszów w pierwszych latach najmu mieszkania. Program jest kierowany do osób, które spełniają określone kryterium dochodowe.

  czytaj więcej

 • Dzika reprywatyzacja w Warszawie: Będzie przełom na linii Ratusz-komisja Patryka Jakiego?

  Dzika reprywatyzacja w Warszawie: Będzie przełom na linii Ratusz-komisja Patryka Jakiego?

  Władze stolicy i kierowana przez Patryka Jakiego komisja weryfikacyjna od miesięcy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wypłaty odszkodowań dla lokatorów pokrzywdzonych dziką reprywatyzacją. Za kilka dni po raz pierwszy w sprawie głos zabierze sąd. Tymczasem stołeczny ratusz oferuje PiS trzy drogi wyjścia z prawnego impasu. - To kolejny unik, by nie wypłacać środków lokatorom - odpowiadają politycy partii rządzącej.

  czytaj więcej

 • Śmieciowy pat, czyli jak skutecznie i tanio prowadzić recykling

  Śmieciowy pat, czyli jak skutecznie i tanio prowadzić recykling

  Unijne wymogi dotyczące selektywnej zbiórki rosną, a nasze osiągnięcia, jeśli chodzi o recykling i zagospodarowanie odpadów, są umiarkowane. Równolegle przez gminy przetacza się fala podwyżek, która nie tylko szokuje mieszkańców, ale też dotkliwie odciska się na budżetach samorządów. Nieopłacalny recykling rzutuje na sytuację firm, a rosnące koszty działalności windują ceny ich usług. Debata o problemach branży pt. „Segregacja na piątkę – wyzwania dla gmin” odbyła się w redakcji DGP.

  czytaj więcej

 • Remonty bez koncepcji. Kamienice prędzej się rozsypią, niż znajdzie się rozwiązanie

  Remonty bez koncepcji. Kamienice prędzej się rozsypią, niż znajdzie się rozwiązanie

  Tylko 15 proc. samorządowych lokali nie potrzebuje remontów – wynika z najnowszych badań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Winne są nie tylko wysokie koszty robót i niejasne przepisy, lecz także brak koncepcji, jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców oraz wizerunek miasta

  czytaj więcej

 • Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Historia Andrzeja/Joanny. Czy za byłym policjantem stoją ważni ludzie?

  Dlaczego Andrzej Dobrzyniecki, występujący także jako Joanna Dobrzyniecka oraz Joanna Plewczyńska, może od przynajmniej 11 lat oszukiwać ludzi? Czy stoją za nim – jak utrzymuje – ważni ludzie? A może to raczej kwestia tumiwisizmu służb?

  czytaj więcej

 • Mieszkania komunalne zadłużone. Programy naprawcze nie działają

  Mieszkania komunalne zadłużone. Programy naprawcze nie działają

  Blisko dwukrotnie zwiększyło się zadłużenie lokali w zasobach gmin. Programy restrukturyzacji długów i odpracowywania zaległości za czynsz okazują się mało skuteczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników