członek krritv

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu członek krritv. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące członek krritv.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spór o TK: Dobro narodu realizuje się poprzez dobre prawo, a nie jego łamanie

  Spór o TK: Dobro narodu realizuje się poprzez dobre prawo, a nie jego łamanie

  Część posłów chce uchylania przez Sejm wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Inni z kolei proponują, aby minister sprawiedliwości mógł dokonywać kasacji wyroków sądowych. I obawiam się, że to tego typu przepisów dotyczyłoby naprawianie ustroju Rzeczypospolitej - mówi w wywiadzie dla DGP dr Jacek Zaleśny, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Sejm przyjął nowelizację małej ustawy medialnej

  Sejm przyjął nowelizację małej ustawy medialnej

  Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej. Za głosowało 232 posłów,152 przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu. Nowelizacją zajmie się teraz Senat.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Kiedy minister powoła departament epistolarny MSZ

  Parafianowicz: Kiedy minister powoła departament epistolarny MSZ

  Polski MSZ pod kierownictwem Witolda Waszczykowskiego nie będzie łagodny wobec zagranicznych krytyków zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wysocy rangą urzędnicy w rozmowie z nami powiedzieli, że domniemany przeciek z Komisji Weneckiej zostanie potraktowany jako casus belli, a zapowiedzią twardej postawy jest list wiceszefa MSZ Aleksandra Stępkowskiego do sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjorna Jaglanda. Czytamy w nim, że „przeciek projektu opinii niewątpliwie w poważny sposób podważył zaufanie, jakim obdarzono Radę Europy i Komisję Wenecką” (swoją drogą zastanawiam się, na ile twarde są dowody MSZ w kwestii tego, że przeciek był celowy i dokonali go właśnie przedstawiciele Komisji Weneckiej).

  czytaj więcej

 • KRS: O czym naprawdę przesądza konstytucja?

  KRS: O czym naprawdę przesądza konstytucja?

  Istota toczącego się sporu o konstytucyjność wyboru sędziów do KRS przez Sejm sprowadza się do interpretacji. Zastosowanie jednej z dwóch możliwych wykładni trudno natomiast kwalifikować jako naruszenie konstytucji

  czytaj więcej

 • Szef KRRiT: Największym błędem TVP jest zaangażowanie w spór polityczny [WYWIAD]

  Szef KRRiT: Największym błędem TVP jest zaangażowanie w spór polityczny [WYWIAD]

  Ten materiał „Wiadomości” to był błąd. Nie ma co pudrować rzeczywistości, trzeba pokazywać złe zachowania bez względu na to, kto się ich dopuścił - mówi Witold Kołodziejski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników