czerwcowa sprzedaż

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu czerwcowa sprzedaż. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące czerwcowa sprzedaż.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rynki finansowe: Wzrostowy początek tygodnia na giełdach w Europie

  Rynki finansowe: Wzrostowy początek tygodnia na giełdach w Europie

  Europejskie giełdy rozpoczęły tydzień od wzrostów. Na poniedziałek w kalendarzu niewiele wydarzeń, które mogłyby dać impuls do podwyższonej zmienności. Rynki czekają na wydarzenia w dalszej części tygodnia - wystąpienia przedstawicieli banków centralnych oraz porcję danych makro z USA.

  czytaj więcej

 • Gospodarka na czwórkę. PKB rośnie bez zaskoczeń

  Gospodarka na czwórkę. PKB rośnie bez zaskoczeń

  Wiosną wzrost PKB lekko osłabł, ale w całym roku powinien wynieść 4 proc. Byłby to najlepszy wynik od 2011 r. To dobre informacje dla budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • MF wypowiada wojnę oszustom skarbowym: Za lewe faktury zakaz prowadzenia działalności

  MF wypowiada wojnę oszustom skarbowym: Za lewe faktury zakaz prowadzenia działalności

  Przedsiębiorca posługujący się lewymi fakturami, dostanie sądowy zakaz prowadzenia działalności. To samo czeka paserów trzymających nielegalne banderole.

  czytaj więcej

 • Wzrostowy początek tygodnia na giełdach w Europie

  Wzrostowy początek tygodnia na giełdach w Europie

  Giełdy na Starym Kontynencie rozpoczynają tydzień od wzrostów. Na rynki wraca większa skłonność do ryzyka, choć napięcia geopolityczne pozostają na podwyższonym poziomie. Przed południem z eurolandu napłyną dane o produkcji przemysłowej.

  czytaj więcej

 • Autorzy książek wydawanych przez Editions Spotkania krytykują Piotra Jeglińskiego

  Autorzy książek wydawanych przez Editions Spotkania krytykują Piotra Jeglińskiego

  Autorzy książek wydawanych przez "Editions Spotkania" zarzucili właścicielowi wydawnictwa, Piotrowi Jeglińskiemu, współpracę biznesową z przedstawicielami służb specjalnych PRL w latach 90. oraz niewypłacanie honorariów za książki. Jegliński, w rozmowie z PAP, odpiera zarzuty.

  czytaj więcej

 • Będzie można spożywać alkohol na plaży pod mostem Poniatowskiego

  Będzie można spożywać alkohol na plaży pod mostem Poniatowskiego

  Miejska plaża nad Wisłą pod mostem Poniatowskiego po stronie praskiej będzie obszarem wyłączony z zakazu spożywania alkoholu - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. W marcu radni zdecydowali o wyłączeniu z zakazu bulwarów znajdujące się na lewym brzegu Wisły.

  czytaj więcej

 • Tajemnicza śmierć radnego Chruszcza. W tle CBA, przedszkole i donosy do prokuratury [ŚLEDZTWO DGP]

  Tajemnicza śmierć radnego Chruszcza. W tle CBA, przedszkole i donosy do prokuratury [ŚLEDZTWO DGP]

  Od kilku dni był jakiś inny. Przygnębiony i przestraszony. Jakby chciał się wycofać z tego, co robi. Bał się. Powtarzał, że ma przeje.... – tak ostatni kontakt z radnym Pawłem Chruszczem wspominają jego znajomi. W śmierci głogowskiego radnego jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi

  czytaj więcej

 • Bitwa o czytelnika coraz częściej przenosi się do internetu

  Bitwa o czytelnika coraz częściej przenosi się do internetu

  Rzetelna dyskusja o literaturze jest możliwa, ale warto mieć świadomość, że wielu aktorów na scenie krytyki gra role, które są dla nich opłacalne. a określenie „krytyk literacki” brzmi prestiżowo, ale nie do końca wiadomo, kogo opisuje.

  czytaj więcej

 • Nasdaq w górę po mocnych wzrostach Apple, Fed nie zaskoczył

  Nasdaq w górę po mocnych wzrostach Apple, Fed nie zaskoczył

  Wśród głównych indeksów nowojorskich giełd jedynie Nasdaq zdołał wypracować wzrosty, głównie dzięki solidnym zwyżkom kursu Apple. Stopy proc. w USA bez zmian, Fed ocenia, że gospodarka USA jest "mocna'. Nowe groźby handlowe USA pod adresem Chin zwiększają niepewność na rynkach.

  czytaj więcej

 • GPW: Niewielkie zmiany indeksów. WIG20 na lekkim minusie

  GPW: Niewielkie zmiany indeksów. WIG20 na lekkim minusie

  W piątek, po ponad pięciu godzinach handlu WIG20 znajduje się lekko pod kreską, a mWIG40 i sWIG80 notują lekkie wzrosty. Wśród blue chipów najmocniej zwyżkują wyceny KGHM i Energi, a najmocniej spada kurs PGNiG.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Ich moc, jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, w końcu czerwca 2018 r. wynosiła 126 MW, co oznacza, że w porównaniu do grudnia ub.r. wzrosła o 16 proc. Tymczasem przedstawiciele branży i rządu zgodnie twierdzą, że tego typu instalacji będzie coraz więcej. Podmiotom decydującym się na inwestowanie w tego typu źródła energii sprzyjają bowiem obecne regulacje, przede wszystkim ustawa z 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1976), która stworzyła ramy wsparcia w systemie aukcyjnym dla instalacji fotowoltaicznych, w tym dla nowych inwestycji. Takie aukcje mają odbyć się już w listopadzie. Co więcej, Ministerstwo Energii już zapowiada, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu adresowane będą do branży fotowoltaicznej. Resort niedawno zadeklarował, że chciałby, aby w 2020 r. zainstalowane moce w tym sektorze przekroczyły moc 2 GW. Dzisiaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają przedsiębiorcy planujący inwestycje w elektrownie słoneczne.

  czytaj więcej

 • Właśnie mija 30 lat od premiery "W labiryncie". Jak zmieniły się polskie seriale?

  Właśnie mija 30 lat od premiery "W labiryncie". Jak zmieniły się polskie seriale?

  Mija właśnie 30 lat od premiery pierwszego odcinka „W labiryncie”. Przez ten czas zmieniło się w Polsce wszystko – także seriale.

  czytaj więcej

 • Sanofi inwestuje w ludzi

  Sanofi inwestuje w ludzi

  Wierzymy, że nasze działania związane z budowaniem atrakcyjnej kultury organizacyjnej i przyjaznego miejsca pracy są coraz bardziej widoczne na rynku pracy, ale nie ustajemy w naszych staraniach rozbudowywania oferty rozwojowo-benefitowej dla naszych pracowników. My po prostu inwestujemy w ludzi – mówi Małgorzata Jastrzębska, HR Head Central Europe Cluster & HR Director Poland

  czytaj więcej

 • Prezes BIK: Rynek pożyczek trzeba uregulować [WYWIAD]

  Prezes BIK: Rynek pożyczek trzeba uregulować [WYWIAD]

  - Dopóki w gospodarce wszystko jest jak dotąd, to wydaje się, że ryzyko jest niskie. Ale kiedyś przecież przyjdzie spowolnienie albo wzrost stóp procentowych. I wtedy mogą się pojawić problemy - mówi w wywiadzie dla DGP Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej.

  czytaj więcej

 • Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

  Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

  Według GUS średnie oprocentowanie lokaty terminowej dla osób fizycznych w Polsce to dzisiaj 1,6 proc. Średni wzrost cen, czyli inflacja za ostatni rok, to z kolei już 2,6 proc. Co gorsze, według zgodnej opinii większości analityków i ekonomistów, nie jest to krótkotrwały stan tymczasowy. Według najnowszej projekcji inflacyjnej Narodowego Banku Polskiego w 2020 r. inflacja w ciągu roku ma wynosić przeciętnie 2,8 proc., a w 2021 r. – 2,4 proc. W drugiej połowie bieżącego roku ma być średnio na poziomie 2,2 proc. Wygląda więc na to, że poniżej poziomu 2 proc. rocznie wskaźnika wzrostu cen szybko nie zobaczymy.

  czytaj więcej

 • Chmielarz: Nasze gry szturmem zdobywają świat, przynoszą miliardowe dochody, a traktuje się je jako ciekawostkę [WYWIAD]

  Chmielarz: Nasze gry szturmem zdobywają świat, przynoszą miliardowe dochody, a traktuje się je jako ciekawostkę [WYWIAD]

  Będę brutalnie szczery: przy tak zdolnym zespole i moim nazwisku moglibyśmy wjechać na giełdę, zebrać mnóstwo pieniędzy, stać się bogatymi. Może kiedyś, ale na razie fajnie jest być małym i niezależnym - mówi w rozmowie z Jakubem Styczyńskim Adrian Chmielarz.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz czyli bohater z przypadku?

  Balcerowicz czyli bohater z przypadku?

  Gdyby w 1989 r. George Soros przekonał prezydenta USA do swojego planu reformy polskiej gospodarki, Leszek Balcerowicz nie przeszedłby do historii jako autor terapii szokowej.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  - Prawnicy potrafią – jeśli w ich ocenie trzeba lub warto – rozluźnić zawodowy gorset, podjąć największe nawet ryzyko i wykrzesać rewolucyjny zapał. Ci, których ujęliśmy w naszym subiektywnym rankingu, tacy właśnie są: skorzy do działania, nierzadko spektakularnego – w dobrej i złej sprawie - pisze redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak. Cały tekst wprowadzenia do rankingu >>>

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników